kredide yeniden yapılandırma

kredide yeniden yapılandırma

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürü Özcan Pektaş, konut kredilerinin yeniden yapılandırılmasında, 'piyasa şartlarının' belirleyici olacağını bildirdi.

Şirketlerin ve vakıfların kira alacakları yapılandırılacak!

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda onaylanan yeniden yapılandırma düzenlemesinin detayları belli oldu. Bu kapsamda, şirketlerin ve vakıfların kira alacakları yapılandırılacak...

31 Ağustos milat olacak: 500 milyar liralık yeniden yapılandırma!

Toplam 500 milyar liraya ulaşan yeniden yapılandırma düzenlemesi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi. Düzenlemeye göre yeniden yapılandırılacak borçlarda milat 31 Ağustos 2020 olacak.

Yeniden yapılandırılan borç tutarı 15 milyar lirayı aştı!

Türkiye Bankalar Birliği, Finansal Yeniden Yapılandırma Sözleşmesi kapsamında yeniden yapılandırılan toplam borç tutarının 15 milyar 270 milyon lira olduğunu bildirdi.

TEDAŞ'tan tarımsal sulama borçlarına yeniden yapılandırma!

Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (TEDAŞ), tarımsal sulama borçlarının yeniden yapılandırılması dahilinde, 22 bin 15 abonesinin 493 milyon 316 bin 464 TL'lik borcunu yeniden yapılandırdı.

Konut kredisi çekenler dikkat! Düşük faizli kredide yapılandırma olacak mı?

Kamu bankaları tarafından başlatılan kredi destek paketleriyle vatandaşlar düşük faizli sıfır veya ikinci el konut kredisi çekebiliyor. Fakat halihazırda kredi ödeyen vatandaşlar kredi yapılandırma olup olmayacağını merak ediyor. 

Esnaf borçlarına yeniden yapılandırma talebi!

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Palandöken, Kovid-19 salgını nedeniyle iş yerleri kapalı olan esnafın, geçmiş dönem borçlarını ödeyebilmesi için yeniden yapılandırmaya gidilmesini istedi.

Ziraat Bankası taksit erteleme ve yapılandırma nasıl yapılır?

Ziraat Bankası dün itibariyle bankalara öncü olarak kredi ödemelerinde yapılandırma ve erteleme yaptığını açıkladı. Peki erteleme ve yeniden yapılandırma nasıl yapılıyor?

Yeniden yapılandırılan borç tutarı 5,2 milyar lira!

Türkiye Bankalar Birliğinin (TBB) "Finansal Yeniden Yapılandırma Çerçeve Anlaşmaları Aralık 2019 Aylık Raporu'nu yayımladı.

Kredi borcu bulunan büyük ölçekli şirketlere yapılandırma!

Türkiye Bankalar Birliği tarafından  yapılan açıklamada, "Kredi borcu bulunan büyük ölçekli şirketler için Finansal Yeniden Yapılandırma uygulamasına başlanacaktır." ifadelerine yer verildi.

Konut kredisinde yapılandırma için cazip oran yüzde 1,25 ve üstü!

Konut kredilerinde 0,99 vade farkıyla yapılandırma imkanı vatandaşı bankalara yönlendirdi. Birçok vatandaş da kredisini yeniden hesaplatmaya başladı.

Konut kredisi yeniden yapılandırma 2019!

Ziraat Bankası, VakıfBank ve Halkbank Ağustos ayından önce kredi kullanan vatandaşlar için düşük faizle yapılandırma indirimi başlattı. Kredi faiz indiriminden sonra kredi sahipleri yapılandırma sürecini merak ediyor. Peki, konut kredisi faiz oranı yapılandırması nasıl hesaplanacak...

AVM'lere yeni fonksiyonlar yüklenecek!

Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği'nin yeni başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş, “AVM’ler artık sadece alışveriş yapılan yerler değil” vurgusu yapıyor. Altaş, “Alışveriş merkezlerinde yeme-içme, spor alanları, turizm ve ihracat merkezleri gibi yeni fonksiyonlar yüklenerek yeniden yapılandırma şart'

Türk müteahhitlere Irak'tan büyük fırsat!

TMB Başkanı Mithat Yenigün, "Komşumuz Irak'ın yeniden yapılandırılması çerçevesinde 90 milyar dolarlık yatırım yapılması planlanıyor. Irak yeniden yapılandırma için 2019'u hazırlık dönemi olarak geçirecek. Irak Türkiye'den 5 milyar dolar taahhüdü için plan bekliyor" dedi...

kredide yeniden yapılandırma

kredide yeniden yapılandırma kredide yeniden yapılandırma

 

 

Konuyla ilgili soruları yanıtlayan Pektaş, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından 29 Eylülde çıkarılan "Konut Finansmanı Kapsamındaki Kredilerin Yeniden Finansmanına İlişkin Usul ve Esaslar' Hakkındaki Yönetmelikle, konut kredilerinin yeniden yapılandırılmasına imkan tanındığını hatırlattı.

Pektaş bu arada, 2003 yılında yüzde 3,75 düzeyinde olan konut kredileri faizinin şu an yüzde 1,25 ile 1,30'a gerilediğini bildirdi.

Konut kredisi faizlerinde geçen sürede önemli gerileme yaşandığına işaret eden Pektaş, kredi faizlerinin 4 yıllık süreç içerisinde kademeli olarak düştüğünü, vatandaşın da düşen kredi faizleri oranında başka bankalardan çektikleri düşük faizli kredilerle borçlarını kapatarak,...