Kurşuncu Hanı AKB binası

Kurşuncu Hanı AKB binası

Manisa Kırkağaç Belediyesi Kurşuncu Hanı'nda restore edilen iki binadan birini toplam 3 bin 900 TL'ye vatandaşa, diğerini de 525 TL'ye AKP’ye kiraladı.

Özcan Kaçar'dan Manisa Kırkağaç'taki Kurşuncu Hanı'nın kiraya verilmesine tepki!

Manisa Kırkağaç Belediyesi Kurşuncu Hanı'nda restore edilen iki binadan birini toplam 3 bin 900 TL'ye vatandaşa, diğerini de 525 TL'ye AKP’ye kiraladı.

Tarihi Kurşunlu Han Türkiye'nin desteğiyle restore edilecek!

Üsküp’teki en önemli Osmanlı eserleri arasında yer alan Kurşunlu Han’ın kullanım hakkı bugün Yunus Emre Enstitüsüne devredildi. Kurşunlu Han Türkiye’nin desteğiyle restore edilip tarihe kazandırılacak.

Tarihi Kurşunlu Han restore ediliyor!

Geçtiğimiz 2015 yılında terör örgütü FETÖ’ nün elinden alınarak restorasyon karşılığı 25 yıllığına Şehzadeler Belediyesine teslim edilen Tarihi Kurşunlu Han’da yapılan restorasyon çalışmaları sürüyor.

Safranbolu Sadiye Hanım Camii'nin temeli atıldı!

Sadiye Hanım Camii ve Abdurrahman Efendi Kur’an Kursunun temeli Safranbolu Belediye Başkan Vekili Halil Aydın'ın da katılımıyla atıldı...

Manisa Şehzadeler'deki Kurşunlu Han restore ediliyor!

Şehzadeler Belediyesi tarafından 25 yıllığına restorasyon karşılığında kiralanan Kurşunlu Han’daki çalışmalar yerinde incelendi. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, çalışmaların bir buçuk yılda tamamlanması hedeflediklerini ve maliyetinin 4 milyon 71 bin TL olacağını söyledi.

Manisa'daki Tarihi Kurşunlu Han restore edilecek!

Manisa'nın büyükşehir belediyesi olmasının ardından merkezde kurulan iki ilçeden biri olan Şehzadeler Belediyesi, tarihi Rum Mehmet Paşa Bedesteni'nin ardından şimdi de Kurşunlu Han'ı Manisa'ya kazandırmak için çalışmalara başladı.

Manisa'da tarihi binalar yeniden canlanıyor!

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, Başkan Danışmanı Mimar Azmi Açıkdil ile birlikte Kurşunlu Han ve Cumhuriyet Hamamı civarında devam eden sokak sağlıklaştırması çalışmalarını inceledi.

Ercan Topaca Kurşunlu Han'daki restorasyon çalışmalarını inceledi!

Yaklaşık 450 yıllık Kurşunlu Han'daki restorasyon çalışmalarını inceleyen Hatay Valisi Ercan Topaca, yapının halkın odak noktası olacağını söyledi.

Manisa Kurşunlu Han’da çevre düzenleme çalışmaları başladı!

Yaklaşık 500 yıl önce 16. yüzyılda Gedik Ahmet Paşa Manisa’nın Alaşehir ilçesine yaptırılan Kurşunlu Han’da çevre düzenleme çalışmaları başladı.

Alaşehir Kurşunlu Han restorasyonu tamamlanıyor!

AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, Alaşehir’de restorasyonu devam eden Kurşunlu Han ile ilgili bilgiler verdi. Yurttaş restorasyon işleminin tamamlanmak üzere olduğunu ve Alaşehir’in tarihi değeri olan güzel bir esere kavuşacağını söyledi...

Ordu İŞKUR'a yeni hizmet binası yapılacak!

AK Parti Ordu Milletvekili, Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Katip Üyesi Fatih Han Ünal, Ordu Çalışma ve İş Kurumu’na (İŞKUR) yeni bina yapımı için arsa tahsis işlemlerinde son aşamaya gelindiğini söyledi...

Çankırı Kurşunlu TOKİ 975 adet konut yapım işi ihalesi bugün!

Çankırı İli Kurşunlu İlçesi 975 Adet Konut, 1'er Adet 24 Derslikli Lise, Cami ve Ticaret Merkezi İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İnşaatı İşi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek.

TOKİ Çankırı Kurşunlu 975 adet konut yapım işi ihalesi yarın!

Çankırı İli Kurşunlu İlçesi 975 Adet Konut, 1'er Adet 24 Derslikli Lise, Cami ve Ticaret Merkezi İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İnşaatı İşi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek.

Kurşuncu Hanı AKB binası Haberi

Kurşuncu Hanı AKB binası

Manisa Kırkağaç Belediyesi Kurşuncu Hanı'nda restore edilen iki binadan birini toplam 3 bin 900 TL'ye vatandaşa, diğerini de 525 TL'ye AKP’ye kiraladı.

Sözcü'den Veli Toprak'ın haberine göre; Osmanlı'dan kalma Manisa Kırkağaç'taki Kurşuncu Hanı, AKP ilçe binası yapıldı. CHP İlçe Başkanı Özcan Kaçar, belediyenin binayı AKP'ye kiraladığını dile getirerek, “İki katlı koca binaya 525 lira kira ödeyecekler” dedi.

Kırkağaç'ta geçtiğimiz yıl iki tarihi bina restore edildi. AKP'li belediye restore edilen binayı kendi bünyesine aldı. Geçtiğimiz ay bir bina için ihaleyle kiralama gerçekleştirildi. Girişteki dükkan kasap olarak 1.500 TL'ye, pastane ise bin 300 TL'ye kiraya verildi. Üst kat ise turizm şirketine 1.100 TL'ye kiralandı. Bina toplamda 3 bin 900 TL'ye kiralandı.

İkinci bina ise AKP Kırkağaç ilçe başkanlığına verildi ve aylık kirası da...