Lisanssız Elektrik Üretimi

Lisanssız Elektrik Üretimi

Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ'ye (TEDAŞ) son iki yıl içinde kendi elektriğini üretmek isteyen 1275 kişi ve kurum başvuruda bulundu. Başvuruların yüzde 90'ından fazlası güneş enerjisi sistemlerine yönelik geldi

Güneşten elektrik üretimi izinlere takıldı!

Lisanssız elektrik üretiminde uzayan izin süreçleri güneş enerjisinde bireysel başvuruların düşük seviyede kalmasına yol açıyor.Güneşten su ısıtmada dünya ikincisi olabiliyorsak, aynı güneşten elektrik üretiminde neden sonuncuyuz?

AVM'ler kendi elektriğini üretebilecek!

Ayda 40 bin liranın üzerinde elektrik faturası ödeyen tüm işletmeler güneş paneli ve rüzgar türbini kurarak elektriği bedavaya getirebiliyor. Üstelik bunun için kamudan izin de gerekmiyor...

Lisanssız elektrik üretiminde sınırlama 2 katına çıkartıldı!

"Elektrik Piyasasında Lisanssız Elektrik Üretimine İlişkin Yönetmelik" ve "Elektrik Piyasasında Lisanssız Elektrik Üretimine İlişkin Yönetmeliğin Uygulanmasına Dair Tebliğ" Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmeliğe göre tüketici kendi elek

TOKİ güneş enerjisiyle elektrik üretecek!

Güneş enerjisi yatırımlarının artmasıyla birlikte yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üretimi TOKİ'nin projelerinde uygulanacak...

Yaldız Elektrik İnşaat Otomotiv Reklam Bilişim Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Yaldız Elektrik İnşaat Otomotiv Reklam Bilişim Sanayi Ticaret Limited Şirketi bugün Pendik'te 600 bin TL sermaye bedeli ile Aşkın Yaldız tarafından kuruldu.

Tekgöz Elektrik İnşaat İç Ve Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Tekgöz Elektrik İnşaat İç Ve Dış Ticaret Limited Şirketi dün Kadıköy’de 20 bin TL sermaye bedeli ile Hakan Tekgöz tarafından kuruldu.

İzmir Foça lisanssız güneş enerji santrali imar planı askıda!

İzmir Foça İlçesi, Kocamehmetler Mahallesinde kurulacak olan lisanssız güneş enerji santrali için hazırlanan imar planı değişikliği askıya çıkarıldı...

Haköz Elektrik İnşaat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Haköz Elektrik İnşaat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi Sultanbeyli'nde 150 bin TL sermaye ile bugün Hakkı Özdemir imzasıyla Sultanbeyli'de kuruldu.

Türkiye'de güneş enerjisi yatırımları projelendirilecek!

Inogen Genel Müdürü Soydan: "Türkiye'nin lisanssız elektrik üretiminin yoğunlaştığı bölgelerinde kurulacak hizmet merkezleriyle 3 yıl içinde yapılması planlanan güneş enerjisi santrallerinin büyük bir kısmını projelendirmeyi amaçlıyoruz" dedi.

Malatya'da elektrik üretimi başladı!

Çevreci yatırımlarıyla dikkat çeken Malatya Büyükşehir Belediyesi, Trambüs Bakım İstasyonu çatısına kurduğu Güneş Enerji Santrali’nde elektrik üretimine başladı.

Haktim Enerji Elektrik Üretimi İnşaat Mühendislik ve Proje Dan. San.Tic.İth.İhr.Limited Şirketi kuruldu!

Haktim Enerji Elektrik Üretimi İnşaat Mühendislik ve Proje Dan. San.Tic.İth.İhr.Limited Şirketi, Olga Balık, Özgür Temur, Özkemal Temur ortaklığıyla 1 milyon 500bin TL sermaye ile 13 Ocak'ta Bakırköy'de kuruldu.

Ergöz Elektrik Üretim İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi kuruldu!

Ergöz Elektrik Üretim İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Enver Taner Baltacı Yönetim Kurulu Başkanlığı'nda 3 milyon 400 bin TL sermaye ile 8 Ocak'ta Üsküdar, Kuzguncuk Mahallesi'nde kuruldu.

Türkiye'de yenilenebilir enerji yatırımları hız kesmiyor!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, "Yenilenebilir enerjide bugüne kadar 8 bin 500 lisanssız başvuru yapıldı, bunların yüzde 80'i güneş, yüzde 20'si rüzgarda.' dedi.

Usulsüz elektrik kullanımı cezası ne kadar?

Elektriğin yasal olarak kullanabilmesi için elektrik dağıtım şirketine müracaat edilerek kullanıcı adına aboneliğin alınması gerekiyor. Usulsüz kullanım halinde ise ceza uygulanıyor. Peki, usulsüz elektrik kullanımı cezası ne kadar?

Adalet Sarayı'na yapılacak rüzgar tribünü projesi ilgi odağı oldu!

İstanbul Adalet Sarayı'nın çatısına elektrik üretimi yapabilmesi için kurulan rüzgâr türbini, sadece 28 projenin katılacağı Paris'teki Avrupa Altair Teknoloji Konferansı'na davet edildi

Elektrik ve doğalgaza zam gelecek mi?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız elektrik ve doğalgaz fiyatlarına ağustos ayında da zam yapılmayacağını açıkladı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın elektrik ve doğalgaz fiyatlarına ilişkin açıklaması;

TEDAŞ: Lisanssız elektrikte onaylar hızlanacak!

TEDAŞ Genel Müdürü Mükremin Çepni, lisanssız güneş santrali onaylarının hızlandırılacağını, önlerinde biriken dosyaların iki ay içinde eritileceğini açıkladı. Lisanssız elektrik üretim tesislerinin sayısı 180’i aştı.

Lisanssız Elektrik Üretimi Haberi

Lisanssız Elektrik Üretimi

Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ'ye (TEDAŞ) son iki yıl içinde kendi elektriğini üretmek isteyen 1275 kişi ve kurum başvuruda bulundu.


İlk lisanssız elektrik üretimi başvurusunun yapıldığı Ekim 2012'den bu yana, TEDAŞ'ın, lisanssız elektrik üretiminde proje onay ve kabul işlemleri hızlandırıldı.


AA muhabirinin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı verilerinden derlediği bilgilere göre, bugüne kadar TEDAŞ'a yapılan 976 megavatlık 1275 lisanssız elektrik üretimi başvurusunun, 417'si onaylandı. Kabul aşamasında olan 417 projenin kurulu gücü, 278 megavata karşılık geliyor. Türkiye'de son iki yıl içinde kabulü tamamlanıp işletmeye alınan 156 lisanssız elektrik üretimi projesi bulunuyor. Bu projelerin kurulu gücü ise 56 megavatı buluyor.


Kendi elektriğini üretmek için TEDAŞ'a başvuran kişi ve kurumların yüzde 90'ından fazlası yatırımlarını Güneş Enerjisi Santrallerine (GES) yapmak istiyor. Lisanssız elektrik üretiminde 1142 kişi ve...