lojman anlamı

lojman anlamı

Hangi konutlar "lojman" olarak nitelendiriliyor? Lojman nedir? Lojman türleri nelerdir? Sorularınızın yanıtı ve lojman evleri ile ilgili detaylara ve kanun hükümlerine ulaşmak için haberimizi inceleyebilirsiniz...

2019 lojman zammı ne kadar?

2019 yılında uygulanacak lojmanlarda oturan kiracılara uygulanacak kira zamları belli oldu. Peki, 2019 lojman zammı ne kadar?

2019 lojman kirası!

Lojmanda oturan memurların ödediği aylık kira bedelleri her sene yeniden belirleniyor. Peki, 2019 lojman kirası ne kadar oldu?

Lojman kiraları artış oranı 2019!

389 nolu Milli Emlak Genel Tebliği kapsamında 2019 yılı lojman kiraları açıklandı. Peki, lojman kiraları artış oranı 2019 ne kadar?

2019 lojman kiraları açıklandı!

2019 yılında tahsil edilecek lojman kira bedelleri bugün açıklandı. Lojman kiraları, 389 nolu Milli Emlak Genel Tebliği kapsamında yer aldı...

Lojman kiraları ne kadar oldu 2019?

Lojman kiracılarının 2019'da ödeyeceği kira bedeli bugün belli oldu. Lojman kiraları 15 Ocak 2019 tarihinde yürürlüğe girecek 389 nolu Milli Emlak Genel Tebliği kapsamında yer aldı. Peki, lojman kiraları ne kadar oldu 2019?

Lojman kira bedelleri 2019!

2019 yılında kamu konutlarında oturacak memurların ödeyecekleri kira bedelleri belli oldu. İşte lojman kira bedelleri 2019...

Lojman kira bedellerine ilişkin tebliğ 2019!

389 nolu Milli Emlak Genel Tebliği, bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Tebliğ kapsamında 2019 yılı lojman kira bedelleri yer aldı..

2019 yılı lojman kiraları belli oldu!

2019 yılı lojman kira bedelleri belli oldu. Lojman bedelleri, bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanan 389 nolu Milli Emlak Genel Tebliği kapsamında yer aldı..

Atıl lojman binaları anaokulu olacak!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın gerekli altyapıyı oluşturduktan sonra anaokulu eğitimini zorunlu hale getireceklerini açıklamasından sonra çalışmalara başladı. MEB, atıl lojman binalarının anaokulu olması için harekete geçti.

Lojman satışlarından 1,6 milyar lira bekleniyor!

Yeni dönemin ilk bütçesinin önceki gün TBMM’ye sunulmasının ardından ayrıntılar da netlik kazanmaya başladı. Lojman satışlarından 1,6 milyar lira bekleniyor. 

20 maddede lojman satışları 2018!

Lojmanların kime, kim tarafından, ne zaman ve nasıl satılacağına dair usul ve esaslar belli oldu. İşte 20 maddede lojman satışları 2018..

Martı GYO Myra Otel ile Çamyuva lojman arsası değerleme raporu!

Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Antalya Tekirova Martı Myra Otel ve Çamyuva lojman arsası değerleme raporunu yayınladı. 

Bilecik Merkez'de 4,6 milyon TL'ye satılık lojman binası!

Bilecik Merkez Gazipaşa Mahallesi'nde yer alan Lojman Binası ve Bahçesi Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından satışa sunuluyor. Söz konusu taşınmazın tahmini satış bedeli 4 milyon 64 bin TL olarak belirlendi. 

lojman anlamı

lojman anlamı lojman anlamı

Lojman nedir?

Lojman evleri, kamu konutları olarak da ifade ediliyor. Lojman evleri, bir çalışma yerinde görevlilere, işçilere parasız ya da az bir kira karşılığında verilen konutları ifade ediyor.


Lojmanlarla ilgili hükümler Kamu Konutları Kanunu kapsamında 3. maddede şu şekilde açıklanıyor;


Madde 3 – 

Kamu konutları, tahsis esasına göre aşağıda belirtilen dört gruba ayrılır:

a) Özel tahsisli konutlar; yönetmelikte belirlenecek temsil özelliği olan makam ve rütbe sahiplerine tahsis edilen özel nitelikli konutlardır.


b) Görev tahsisli konutlar; yönetmelikte belirlenecek makam ve rütbe sahiplerine, görevlerinin önemi ve özelliği, 

yetki ve sorumlulukları gereğince tahsis edilen konutlardır.


c) Sıra tahsisli konutlar; hizmet süresi, daha önce kamu konutlarından yararlanma durumu ve süresi, çocuklarının ve bakmakla mükellef olduğu aile fertlerinin sayısı, aile fertlerinin gelir durumu, konuttan yararlanma için bekleme süresi, 

eşinin de bu Kanun kapsamına...