mamak belediyesi gecekondu yıkımı

mamak belediyesi gecekondu yıkımı

Mamak Belediye Başkanı Gazi Şahin, göreve geldikleri 1999'da 120 bin olan gecekondu sayısını 40 bine düşürdüklerini, 37 bin olan daire sayısını 140 bine çıkardıklarını bildirdi.

Mamak Belediyesi'nden kiracılara yüzde 20 indirim!

2021 yılı ilk meclis toplantısını gerçekleştiren Mamak Belediyesi, Haziran ayına kadar kira ödemelerinde yüzde 20 indirim yapılmasına karar verdi. 

Mamak Belediyesi Sağlık Bilimleri Yüksek Teknoloji Araştırma Vakfı'na arazi mi tahsis etti? 

2013 yılında hizmet veren Ankara Mamak Belediyesi'nin, Sağlık Bilimleri Yüksek Teknoloji Araştırma Vakfı'na arazi tahsis ettiği iddia edildi.

Mamak Belediyesi Kentsel Dönüşüm Projesi'nde 248 konut teslim edildi!

Mamak Belediyesi Kentsel Dönüşüm Projesinin ikinci etabı kapsamında tamamlanan 248 konut, hak sahiplerine kura ile teslim edildi...

Mamak Belediyesi'nden 3.6 milyon TL'ye satılık arsa!

Mamak Belediyesi, Duralialıç Mahallesi'ndeki 3 bin 481 metrekare büyüklüğündeki arsayı ihale ile satıyor. İhale 3 Temmuz'da gerçekleşecek..

Mamak Belediyesi'nden 10 milyon TL'ye satılık 3 arsa!

Mamak Belediyesi, Üreğil Mahallesi'ndeki 3 adet imarlı parselin hisselerini ihale ile satıyor. İhale 27 Mart'ta gerçekleşecek...

Mamak Belediyesi'nden 10 milyon TL'ye satılık 3 arsa!

Mamak Belediyesi sınırları içerisinde Üreğil Mahallesi’nde bulunan 3 adet imarlı arsa 10 milyon 162 bin TL bedel ile satışa sunuldu. 

Mamak Belediyesi kentsel dönüşüm kura çekilişi yapıldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TOKİ ve Mamak Belediyesi ortaklığında hayata geçirilen Mamak kentsel dönüşüm kura çekilişi yapıldı.

Mamak Belediyesi 225 iskan, 119 yapı ruhsatı verdi!

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül yaptığı açıklamada Mamak Belediyesi'nin 2017 yılının ilk çeyreğinde 225 iskan, 119 yapı ruhsatı verdiğini belirtti.

Mamak'ta 2023'de gecekondu kalmayacak!

Mamak Belediye Başkanı Akgül:“Yıllık ortalama 4 bin gecekondunun yıkımını gerçekleştiriyoruz. 2023 yılında Mamak’ta gecekondu kalmayacak ve tüm Mamaklılar hak ettikleri standartlarda yaşamaya başlayacak” dedi.

Mamak Belediyesi kentsel dönüşüme tam gaz devam ediyor!

Mamak büyük bir dönüşüm yaşıyor. Mamak Belediyesi çeşitli kurumlarla işbirliğinde hazırladığı büyük kentsel dönüşüm projeleriyle Mamak adeta 'üstü açık dev bir şantiye' haline gelmiş durumda.

Mamak Belediyesi'nin 2017 bütçesi 333 milyon TL!

Mamak Belediyesi 333 milyonluk 2017 mali yılı bütçesi Belediye Meclisinde görüşülerek oy çokluğuyla kabul edildi. 2016 yılı mali bütçesi 285 milyon TL olan Mamak Belediyesi 2017 mali yılı bütçesi 48 milyon TL artışla 333 milyon olarak onaylandı.

Mamak Belediyesi hizmet binası Samsun Yolu'na taşınıyor!

Mamak Belediyesi'nin hizmet binası Samsun Yolu'na taşınıyor. Başkan Mesut Akgül, 'yeni hizmet alanı'nı HT Ankara'ya anlattı. Akgül, "132 dönümü kapsayacak proje, Mamak için dönüm noktası olacak" dedi

Mamak Belediyesi’nden emlak vergi uyarısı!

Çevre temizlik vergilerinin 1. taksiti ödeme süresi 31 Mayıs Salı günü sona eriyor. Vatandaşların herhangi bir cezai işlemle karşı karşıya kalmamaları için Mamak Belediyesi'ne bağlı vezneler 31 Mayıs tarihine kadar haftanın yedi günü çalışacak.

mamak belediyesi gecekondu yıkımı Haberi

mamak belediyesi gecekondu yıkımı

Şahin, yaptığı açıklamada, 1999 yılından bu yana ilçe halkının yararına olan çalışmaların peşinde olduklarını söyledi.


Mamak'ın gecekondu sorununu uygulamaya geçirdikleri çok sayıdaki Kentsel Dönüşüm Projeleri ile çözüme kavuşturduklarını ifade eden Şahin, "Kavgasız-dövüşsüz şekilde gecekondular yıkılarak, dairelerin yapılacağı binalar haline dönüştürüldü" dedi.


Göreve geldiği 1999'da 120 bin olan gecekondu sayısını 40 bine düşürdüğünü bildiren Şahin, 37 bin olan daire sayısını ise 140 bine çıkardıklarını kaydetti.


1999 yılında 65 olan park sayısının bugün itibariyle 170 olduğunu bildiren Şahin, "Daha önceye ilçeye hiç yapılmamış olan iş merkezi sayısını 3'e çıkardık. Sekizinin de temelini attık" dedi.


15'i tenis kortu olmak üzere toplam 45 adet spor tesisini ilçeye...