Manisa Alaşehirde acil sağlık hizmetine özel bina yapılacak

Manisa Alaşehirde acil sağlık hizmetine özel bina yapılacak

Manisa Alaşehir Devlet Hastanesi bahçesinde yapılacak olan 112 Acil Sağlık Hizmetleri binası ile hastalara daha hızlı ve daha sağlıklı hizmet verilmesi planlanıyor.

İzmir ve Manisa’da acil yıkılması gereken 53 bina 1407 bağımsız birim var!

SÖZCÜ, resmi yetkililer tarafından hasar tespit çalışmaları sonrasında düzenlenen bilgi notuna ulaştı. Buna göre İzmir ve Manisa’da ağır ve acil yıkılması gereken bina sayısının 53, bağımsız birim sayısının ise bin 407 olduğu belirlendi. 

Manisa İlyaslar İlkokulu ve Ortaokulu yıkılıyor!

Manisa İlyaslar Mahallesi’ndeki İlyaslar İlkokul ve Ortaokulu depremden dolayı zarar gördü. Manisa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri aracılığıyla yapılan inceleme sonucu okulun bir bloğuna ağır hasarlı raporu verildi. Okulda yıkım çalışmalarının en kısa zamanda başlanacağı bildirildi.

Manisa'da imar planı talebi!

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Bankoğlu, Manisa'nın acil imar planı değişikliğine ihtiyacı olduğunu savundu.

Manisa Akhisar'da inşaatta göçük: 4 yaralı!

Manisa Akhisar'da inşaatta duvarın çökmesi sonucu 4 işçi göçük altında kaldı.112 Acil Servis ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından yaralanan 4 işçi Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Manisa Gördes İtfaiye Müfrezesi'nin temeli atıldı!

Manisa Büyükşehir Belediyesi; yangın ve acil durumlara daha hızlı ve etkili müdahale etmek amacıyla Gördes’te itfaiye müfrezesinin temelini attı.

Manisa Kavaklıdere İtfaiye Müfrezesi açıldı!

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Alaşehir ilçesinde vatandaşlara acil durumlarda anında müdahale edilebilmesi adına inşa edilen Kavaklıdere İtfaiye Müfrezesi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Aslan Yılmaz: Manisa’nın acil imara ihtiyacı var!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Girişimci İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Aslan Yılmaz ve Yönetim Kurulu Üyelerini makamında ağırladı. Dernek Başkanı Yılmaz, Manisa’nın acil imara ihtiyacı olduğunu söyledi.

Manisa Alaşehir'de acil sağlık hizmetine özel bina yapılacak!

Manisa Alaşehir Devlet Hastanesi bahçesinde yapılacak olan 112 Acil Sağlık Hizmetleri binası ile hastalara daha hızlı ve daha sağlıklı hizmet verilmesi planlanıyor.

Manisa 112 Acil Çağrı Merkezi'nde sona gelindi!

Tüm acil çağrı hizmetlerinin tek çatı altında yürütüleceği Manisa 112 Acil Çağrı Merkezi binası, bitme aşamasına geldi. Aselsan tarafından yapılan teknik çalışmaların ardından sadece 112'yi arayarak acil çağrılar yapılabilecek.

İmar sorunu Manisalı müteahhidi zora soktu!

İmar sorunu Manisalı müteahhidi zora soktu. Manisa'nın acil imar planına ihtiyacı olduğunu belirten Girişimci inşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Yıldırım, "Üyeler iflasın eşiğinde. Birçoğu başka illere göç etti" dedi

Manisa'da imar sorunu müteahhitleri göçe zorladı!

Osman Yıldırım, Manisa'nın acil imar planına ihtiyacı olduğunu belirterek, "Müteahhitlerimizin birçoğu çektiği sıkıntılar sebebiyle iflas aşamasına geldi. Manisa'da faaliyet gösteren birçok müteahhitimiz il dışına çıktı." dedi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Salihli'de iki köprüyü yenileyecek!

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Salihli ilçesinde durumu kötü olan iki köprüyü yenileyecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, iki köprüyü acil yatırım planı arasına alacaklarını bildirdi.

Manisa Muradiye Sanayi Bölgesi'nde yangın çıktı!

Manisa'da, Muradiye Sanayi Bölgesi'ndeki bir geri dönüşüm tesisinin bahçesinde depolanan atıkların alev alması sonucu çıkan yangın, söndürüldü. İl Afet ve Acil Durum Müdürü Bekir Şen, aynı bölgede 3 yıl önce de yangın çıktığını hatırlattı...

Manisa Alaşehirde acil sağlık hizmetine özel bina yapılacak

Manisa Alaşehirde acil sağlık hizmetine özel bina yapılacak Manisa Alaşehirde acil sağlık hizmetine özel bina yapılacak

Alaşehir Kaymakamı Osman Bilgin, Alaşehir Devlet Hastanesi Başhekimi Orhan Kırmalı, Alaşehir İlçe Sağlık Müdürü Dr. Gülistan Öz ve AK Parti İlçe Başkanı Rıza Peker, hastane bahçesinde yapılması planlanan binayla ilgili incelemelerde bulundu. 


Alaşehir Kaymakamı Osman Bilgin, 112 Acil Sağlık Hizmetleri binasının 120 metrekare alan üzerine inşa edilerek günlük ortalama 300 hastaya hizmet verebileceğini dile getirdi. İstasyonun yaklaşık 100 bin TL'ye tamamlanacağını belirten Bilgin, "Sağlık istasyonunun 30 bin TL'sini Kaymakamlık karşılarken, kalan bölümü Alaşehir Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi karşılayacak. Halen hastane bünyesinde hizmet veren acil istasyonunun hastane binasından bağımsız olması gerekiyordu. Milletvekillerimizden bu konuda gerekli desteği aldık" diye konuştu. 


AK Parti Alaşehir İlçe Başkanı Rıza Peker de Ankara'ya yaptıkları ziyaretlerden olumlu sonuç aldıklarını söyleyerek "3 bin 500 kişilik TOKİ evleri, Hükümet Konağı...