09 / 08 / 2022

mb politika faizi

mb politika faizi

Merkez Bankası’nın bir haftalık repo faizini yüzde 17’den yüzde 19’a çıkarmasının ardından mevduat faizleri de yükseldi. Bankalar mevduat toplama yarışına girdiler...

Merkez Bankası'ndan 'eriyen dolar' açıklaması! 3 Haziran'dan sonra ortaya çıktı

Haziran ayında toplanarak politika faizi kararını açıklaması beklenen Merkez Bankası, merak edilen "dolar" açıklamasını yaptı. Bankanın 3 Haziran'ndan bugüne gelinen süreçte dolar cinsinden kaybı ortaya çıktı. İşte detaylar..

Merkez Bankası faiz kararını açıkladı! İşte Nisan 2022 Merkez Bankası faiz kararı!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, merakla beklenen faiz kararını açıkladı. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını (politika faizi) yüzde 14'te sabit bıraktı.

Piyasalarda korkutan hareketlilik! Altın ve dolar için kritik gün!

Merkez Bankası yarın 2022 yılının ikinci politika faizi kararını açıklayacak. Karar öncesinde piyasalarda korkutan hareketlilik devam ediyor. İşte dolar, euro, altın, gümüş ve kripto para piyasasında son dakika gelişmeleri...

Merkez Bankası politika faizini yüzde 14'te sabit tuttu!

Merkez Bankası, Eylül, Ekim, Kasım ve Aralık aylarındaki toplantısında faizi 500 baz puan indirmişti. Merkez Bankası bu toplantıda politika faizini yüzde 14'te sabit tutma kararı aldı.

Merkez Bankası faiz indirdi!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını (politika faizi) 100 baz puan indirerek yüzde 14'e düşürdü.

Merkez Bankası politika faizini yüzde 15'e indirdi!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını (politika faizi) 100 baz puan indirdi ve yüzde 15'e düşürdü.

Merkez Bankası politika faizini yüzde 16'ya indirdi!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını (politika faizi) 200 baz puan indirdi ve yüzde 16'ya düşürdü.

Merkez Bankası politika faizini indirdi!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını (politika faizi) 100 baz puan indirdi ve yüzde 18'e düşürdü.

Merkez Bankası politika faizini yüzde 19'da sabit tuttu!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını yüzde 19'da sabit bıraktı.

Merkez Bankası faiz kararını açıkladı!

Yeni Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu'nun yönetimindeki ilk faiz kararı açıklandı. Politika faizi yüzde 19'da sabit bırakılırken, sıkı para politikasının korunacağı belirtildi.

Merkez Bankası'nın politika faizi yüzde 19'a çıktı!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını 200 baz puanlık artışla yüzde 17'den yüzde 19'a çıkardı. Faiz kararının ardından Dolar/TL, 2 haftanın en düşük seviyesini gördü.

Merkez Bankası faiz kararını açıkladı!

Merkez Bankası, bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını (politika faizi) yüzde 17'de sabit tuttu.

Merkez Bankası, politika faizini yüzde 17'de sabit bıraktı!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını yüzde 17'de sabit bıraktı.

mb politika faizi Haberi

mb politika faizi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası faizde radikal olarak yükseldi. Yüzde 17 olan politika faizi yüzde 19’a çıktı. Mevduat bankaları da faiz artışıyla birlikte hem mevduat faizlerine hem de kredi faizlerinde yükseldi.

MEVDUATIN 150 BİN LİRASI DEVLET GÜVENCESİNDE

Hürriyet'ten Burak Taşçı'nın haberine göre; bankalara yatan paranın 150 bin liralık kısmı tamamen devlet güvencesi altında yer alıyor. Türkiye’de bankacılık sisteminin sağlam temellere dayanması ve sürekli otorite tarafından denetlenmesi bankacılık sektörüne güveni en üst seviyeye çıkıyor.

MUTLAKA PAZARLIK EDİN

Bankaya yatırdığınız paranın miktarı ne olursa olsun bankayla mutlaka bir miktar yüksek faiz vermesi için pazarlık etmeniz gerekiyor. Bankaların bu konuda ufak da olsa esneme miktarları olarak açıklanıyor. Ayrıca faizin sürekli yüksek olmasıyla ilgili dikkat etmelisiniz. Hoş geldin faizi verip ertesi aylarda düşük faiz veren bankaların...