merkez bankası swap verileri

merkez bankası swap verileri

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), swap işlemleri ve BIST nezdindeki Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası’nda gerçekleştirilen TL uzlaşmalı vadeli döviz işlemlerine ilişkin akım ve stok verileri yayınlamaya başlıyor.

Merkez Bankası 20 ton altın tutarında swap ihalesi açtı!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), 20 ton altın tutarında üç ay vadeli altın swap ihalesi açtı. Döviz Karşılığı Altın Swap Piyasası geçen Ekim ayında açılmıştı.

Merkez Bankası swap verilerini günlük yayımlayacak!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), swap işlemleri ve BIST nezdindeki Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası’nda gerçekleştirilen TL uzlaşmalı vadeli döviz işlemlerine ilişkin akım ve stok verileri yayınlamaya başlıyor.

Merkez Bankası swap faizlerini artırdı!

Merkez Bankası, FX kotasyon swap işlemlerinde TL cinsi faiz oranını yüzde 17'ye yükseltti.

Merkez Bankası swap ihaleleri limitini artırdı!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), swap ihaleleri limitini yüzde 50'den yüzde 60'a çıkardı.

Merkez Bankası swap faizini yükseltti!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), haftalık swap işlemlerinde kullanılan TL faizini yüzde 13.25'ten yüzde 15'e yükseltti.

Merkez Bankası swap işlemlerinde kullanılan TL faizini yükseltti!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) swap işlemlerinde kullanılan Türk lirası faizini yüzde 11,75'e yükseltti.

Merkez Bankası: Çin ile swap kapsamında ilk yuan kullanımı gerçekleşti!

TCMB, Çin Merkez Bankası ile yenilenen swap anlaşması çerçevesinde Çin yuanı fonlamasının ilk kullandırımlarının 18 Haziran'da yapıldığını açıkladı.

Merkez Bankası'nın brüt rezervleri 8 milyar dolar arttı!

Merkez Bankası'nın toplam rezervleri Katar swap anlaşmasının yapıldığı 22 Mayıs ile biten haftada 8 milyar dolar arttı.

Merkez Bankası swap ihaleleri limitini arttırdı!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) bugün bankalara gönderdiği talimatla, Döviz Karşılığı Türk Lirası Swap Piyasası'nda geleneksel yöntemle gerçekleştirilen swap ihalelerinin limitini yüzde 40’tan yüzde 50'ye çıkardı.

TCMB ile Katar Merkez Bankası arasındaki swap tutarı yükseltildi!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ile Katar Merkez Bankası arasındaki swap tutarı tadil edilerek 15 milyar ABD doları karşılığı Türk lirası ve Katar riyaline yükseltildi.

Merkez Bankası swap limitlerini yeniden artırdı!

Merkez Bankası, döviz karşılığı TL swaplarda limiti yüzde 30'dan yüzde 40'a çıkardı.

Merkez Bankası yıl sonu enflasyon tahminini yüzde 7.4'e düşürdü!

Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal, yılın ikinci enflasyon raporunu açıkladı. Yüzde 8.2 olan yıl sonu enflasyon beklentisi yüzde 7.4'e çekildi. Uysal, "IMF ile kaynak ya da swap girişimimiz yok" dedi.

Merkez Bankası 'Döviz Karşılığı Altın Swap Piyasası' açıyor!

Merkez Bankası, bankaların likidite yönetimdeki etkinliğin artırılması amacıyla Döviz Karşılığı Altın Swap Piyasası'nın açılmasına karar verildiğini duyurdu.

merkez bankası swap verileri Haberi

merkez bankası swap verileri

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası swap işlemleri ve BIST nezdindeki Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası’nda gerçekleştirilen TL uzlaşmalı vadeli döviz işlemlerine yönelik akım ve stok verileri yayınlamaya başlıyor.

  

Sputniknews'de yer alan habere göre; Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından yurt içi piyasalarda bankalarla gerçekleştirilen swap işlemlerine ve BIST nezdindeki Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası’nda gerçekleştirilen TL uzlaşmalı vadeli döviz işlemlerine ilişkin akım ve stok veriler, TCMB internet sitesinde yer alan İstatistikler/Piyasa Verileri başlığı altında 4 Ocak 2021 tarihinden itibaren günlük olarak yayınlanmaya başlanacak.

Merkez Bankası swap faizlerini artırdı!

Merkez Bankası swap ihaleleri limitini...