mimari tasarımda dünya lideri

mimari tasarımda dünya lideri

Türk şirketlerinin uluslararası alanda sağladığı müteahhitlik başarılarının bir benzerinin mimari alanda da da gerçekleşebileceği belirtildi.

Mimaride odak kültür mü teknoloji mi?

Mimari ve tasarım daima hayatımızda karşımıza çıkıyor. Bölgeden bölgeye, kültürden kültüre değişiklik gösteriyor. Dünyanın her yerinde eş zamanlı olarak gelişen teknoloji ortaya benzer çalışmalar çıkarmaya başladı. Mimari tasarımda odağımıza kültürü mü yoksa teknolojiyi mi almalıyız.

Göbeklitepe’nin maketine Cannes’da büyük ilgi!

Hazırladığı mimari maketlerle dünya çapında ses getiren çalışmalara imza atan RJ Models, yapımı 1.600 saat süren Göbeklitepe’nin maketini Cannes’da gerçekleşen MIPIM Fuarı’nda ilk kez sergiledi. 

RJ Models, Göbeklitepe’nin maketini MIPIM’de sergileyecek!

Hazırladığı mimari maketlerle dünya çapında ses getiren çalışmalara imza atan RJ Models, MIPIM Fuarı’nda Göbeklitepe’nin maketiyle yer alacak.

Meydan İstanbul, Dünya’nın En İyi Perakende Geliştirme Projesi seçildi!

Meydan İstanbul “Dünya’nın En İyi Perakende Geliştirme Projesi” seçildi. Bunun yanında “Avrupa’nın En İyi Mimari Projesi” ve “Avrupa’nın En İyi Sosyal Alanları” ödüllerinin de sahibi Meydan İstanbul AVM olmayı başardı. 

RJ Models Türkiye’yi Avrupa’nın maket üssü yapacak!

Hazırladığı mimari maketlerle dünya çapında ses getiren çalışmalara imza atan RJ Models, Türkiye pazarındaki istikrarlı büyümesini devam ettiriyor.

İSKİD Mimari Tasarımda İklimlendirme Etkinliği yarın!

İklimlendirme, Soğutma, Klima İmalatçıları Derneği Mimari Tasarımda İklimlendirme paneli yarın düzenlenecek...

Türkiye’nin 20 yıllık mimari dönüşümüne genel bakış!

Ekim ayının ilk Pazartesi günü kutlanan Dünya Mimarlık Günü vesilesiyle, Ergün Mimarlık, Türkiye'nin 20 yıllık mimari dönüşümünü değerlendirdi...

Mimari Tasarımda İklimlendirme paneli 2 Ekim'de!

İSKİD tarafından düzenlenecek Mimari Tasarımda İklimlendirme paneli 2 Ekim Salı günü gerçekleşecek. Etkinlik, sektör profesyonellerini, akademisyenleri ve öğrencileri ağırlayacak.

Mimari Tasarımda İklimlendirme paneli 2 Ekim'de!

Klima ve soğutma sektörünün önde gelen kurum ve kişilerinin katkılarıyla 1992 yılında kurulan İSKİD “Mimari Tasarımda İklimlendirme’’ konulu bir panel düzenliyor.

Nuruosmaniye Külliyesi Osmanlı'nın ilk Barok mimari eseri!

UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan Nuruosmaniye Külliyesi, Osmanlı'nın ilk Barok mimari eseri, ilk ve tek mimari yapı olarak yıllara meydan okuyor.

İzmir'in üç boyutlu mimari modeli sergilenecek!

Dünya Bankasına bağlı IFC’nin kıdemli yatırım uzmanı Marco Sorge, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu ziyaret etti. Sorge, İzmir’in öneminin gün geçtikçe arttığını vurgulayarak, bölgenin üç boyutlu mimari modelinin sergileneceğini söyledi.

Modelpan, mimari tasarımda malzemenin rolünü masaya yatırdı!

Modelpan tarafından, Yapı Endüstri Merkezi’nin organizasyonuyla düzenlenen “Mimari Tasarımda Malzemenin Rolü” konulu konferansta mimari tasarımda malzemenin rolü konuşuldu.

Mimari Tasarımda Malzemenin Rolü paneli 7 Mart'ta!

Modelpan, malzeme ile akıllanan yapılara dikkate çekmek amacıyla, Yapı-Endüstri Merkezi organizasyonuyla, "Mimari Tasarımda Malzemenin Rolü" panelini 7 Maer'ta yapacak.

mimari tasarımda dünya lideri

mimari tasarımda dünya lideri mimari tasarımda dünya lideri


Mimari yönlendirme sistemlerinde faaliyet gösteren ve bu alanda lider olan İtalya ve Avrupa ürünleri tarzında iddialı olan Gökkuşağı Mimari Yönlendirme Sistemi şirketi ortaklarından Mustafa Argın, "Dışişleri Bakanlığı binası, Adnan Menderes ve Atatürk Havalimanı, İstanbul ve Bursa Metrosu, Sungate Port Royal, Cornelia, Ela Quality, İzmir Valiliği'nin mimari yönlendirmesini yaptık. Hedefimiz, dünyada da marka olmak" dedi.