29 / 05 / 2022

moskova buz pateni alanı

moskova buz pateni alanı

Rusya'nın başkenti Moskova'da dünyanın en büyük yapay buz pateni alanı açıldı. Moskova'daki VDNH Parkı'nda yer alan ve toplamda 20 bin 500 metrekare alana kurulu olan pistin büyük ilgi görmesi bekleniyor

Gölbaşı'na yeni spor tesisi geliyor!

Gölbaşı Belediyesi yeni projelerinde hız kesmiyor. Bin 500 metrekare kapalı inşaat alanı bulunan spor tesisi alanında dağcılık ve buz pateni tesislerinin de bulunacağı merkezdeki çalışmalar devam ediyor.

Bursa Kültürpark'a buz pateni pisti!

Kentteki spor yatırımlarına hız kesmeden devam eden Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültürpark’a buz pateni pisti kazandırdı

Bursa Kültürpark'a buz pateni pisti!

Bursa’yı sporda da öncü ve örnek bir kent haline getirmek amacıyla başta stadyum, amatör spor kulüplerine sahalar ve eğitim kurumlarına spor tesisleri kazandıran Bursa Büyükşehir Belediyesi, şimdi de Kültürpark'a buz pateni pisti kazandırdı.

Bursa Reşat Oyal Kültürparkı’na buz pateni pisti!

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’yı daha yaşanabilir ve sağlıklı hale getirmek amacıyla sürdürdüğü çalışmalar kapsamında Reşat Oyal Kültürparkı’na 12 ay kullanılacak bir buz pateni pisti yapılıyor.

Kütahya Adranos Yaşam Merkezi'nde son durum!

Tavşanlı'da Zafer Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve 2 milyon 250 bin TL'ye mal olacak Adranos Yaşam Merkezi ve Buz Pateni Pisti Projesi'nin inşaatı devam ediyor.

Antalya Muratpaşa'da 450 metrekarelik buz pisti yapılıyor!

MURATPAŞA Belediyesi'nce Çaybaşı Mahallesi'nde 16 bin metrekarelik alanda inşa edilen Çocuk Köyü'ndeki buz pateni pisti, down sendromlu çocukların eğitim ve rehabilitasyonlarına da evsahipliği yapacak.

Karabağlar'a gençlik merkezi inşa edilecek!

Karabağlar Belediyesi, Uzundere'de yaklaşık 32 dönümlük alanda gençlik merkezi yapacak. İçinde buz pateni pisti, voleybol ve basketbol sahası,yarı olimpik yüzme havuzu ve tenis kortunun olacağı tesis, iki yılda tamamlanacak...

Dilek Okuyucu: 7 ilimize daha buz pisti yapılıyor!

Türkiye Buz Pateni Federasyonunca, Gençlik ve Spor Bakanlığınca çeşitli illerde inşa edilen yeni buz pistleri sayesinde başarılı sporcu yetiştirilmesi hedefleniyor.

Tekirdağ Süleymanpaşa'da buz pateni pisti yeniden kurulacak!

Süleymanpaşa Belediyesi geçtiğimiz yıl başlattığı, öğrencilere karne hediyesi olarak sunduğu buz pistinde paten keyfini bu yıl tekrar yaşatacak.

Ankara Lozanpark'taki buz pisti neden yıkılacak?

Eski Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık’ın 2013 yılında “Umuyorum ki bu tesis artistik buz pateni dalında uluslararası sporcular yetiştirecek” diyerek hizmete açtığı Lozanpark’taki buz pistinin yıkım çalışmalarına başlandı.

Akfen GYO İbis Otel Moskova açıldı!

Akfen GYO tarafından Rusya'da yatırımı gerçekleştirilen 317 odalı İbis Otel Moskova açıldı. Böylelikle şirket Rusya'da 4 otelde 865 oda kapasitesine ulaştı.

Akfen İbis Otel Moskova hizmete açıldı!

Akfen GYO tarafından Rusya’da yatırımı gerçekleştirilen 317 odalı İbis Otel Moskova, 16 Temmuz tarihi itibariyle misafirlerini ağırlamaya başladı.

İbis Otel Moskova açıldı!

Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın yüzde 100 bağlı ortaklığı olan Hotel Development Investment BV tarafından Rusya'nın başkenti Moskova'da yatırımı yapılan İbis Otel Moskova, misafirlerini ağırlamaya başladı.

moskova buz pateni alanı Haberi

moskova buz pateni alanı

Rusya'nın başkenti Moskova'da dünyanın en büyük yapay buz pateni alanı açıldı. Moskova'daki VDNH Parkı'nda yer alan ve toplamda 20 bin 500 metrekare alana kurulu olan pistin büyük ilgi görmesi bekleniyor. Dünyada kış turizmi denilince ilk akla gelen ülkelerden biri olan Rusya'da 28 Kasım'da faaliyete giren buz pistinin açılış töreninde konuşma yapan Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, alanın boyut ve teknik donanımı itibarıyla çok özel olduğunu belirtti. Pistin yapımında Rusya'da üretilen enerji verimi çok yüksek ve tasarruflu teknolojilerin kullanıldığını belirten Sobyanin, buza iletkenlikte kullanılabilecek 100 bin diyot monte edildiğini ve bunun değişik uygulamalara olanak sağlayacağını da ifade etti. Özel ışıklandırmalarla süslenen buz alanı Âşıklar Bulvarı, Sonsuzluk Bulvarı, Büyük Çember adı verilen bölümlerden, çocuklar ve ve hokey tutkunları için özel pistlerden...