26 / 06 / 2022

Muğla 1/25 binlik imar planı

Muğla 1/25 binlik imar planı

İnşaat Taahhüt sektörü 6. Meslek Komitesinin grup toplantısına katılan İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Ayşe Ünal, 1/25.000 Ölçekli Nazım İmar Planı hakkında bilgi verdi.

Muğla'nın 1/25 binlik imar planı kamuoyu ile paylaşılacak!

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) meslek komiteleri, sektörler arası işbirliği çerçevesinde bir araya geldi. Muğla Büyükşehir'in 1/25 bin ölçekli imar planı hakkında kamuoyunu bilgilendirme amaçlı bir toplantı tertip etme kararı aldılar.

Muğla Milas'ta 59.1 milyon TL'ye kat karşılığı inşaat yapım işi!

Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü Aydın Vakıflar Bölge Müdürlüğü, Muğla Milas'ta kat karşılığı inşaat yapım işi ihale edecek.

Muğla Akyaka İmar Planı Revizyonu için yürütmeler durduruldu!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından askıya çıkarılan 1/5000 ve 1/1000 ölçekli Muğla’nın Ula ilçesi Akyaka Mahallesi İmar Planı Revizyonlarına karşı açılan dava sonunca yürütmeyi durdurma kararı alındı. 

TOKİ'nin Muğla'daki zeytinliği satışa çıkarmasına tepki!

Muğla Köyceğiz'deki bağlı Toparlar Mahallesi’nde yer alan yaklaşık 1 milyon 106 bin metrekarelik alanın açık artırma ile satışa sunulmasına köylülerden tepki geldi.

Muğla Datça'da 16.1 milyon TL'ye satılık 10 gayrimenkul!

Datça Milli Emlak Şefliği, Muğla ili, Datça ilçesinde yer alan 10 gayrimenkulü 16 milyon 191 bin TL'ye satıyor...

Muğla'da 1 yılda 688 kaçak yapı yıkıldı! 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından, 2019 yılından 2021 Nisan'a kadar Muğla'da "İmar Barışı"na aykırı olduğu belirlenen 889 kaçak yapının 688'i yıkımı yapıldı. 

Muğla açıklarındaki 5.1'lik deprem ne anlama geliyor?

Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında salı gecesi meydana gelen 5.1 büyüklüğündeki deprem ne anlama geliyor?

Muğla'da son 1 yılda iflas eden ve konkordato ilan eden işletme sayısı TBMM'de!

Muğla'da son 1 yılda iflas eden, kapanan ve konkordato ilan eden işletme sayısı ile icra dosyası verileri meclis gündemine taşındı. CHP'li Erbay konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Muğla Bodrum'daki sit arazisi Katarlılara satılacak iddiası!

Muğla Bodrum'a bağlı Ortakent Mahallesi’nde daha önceden 3. Derece Doğal Sit Alanı olarak tescillenen, fakat pandemi sürecinde Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile imara açılan 1.1 milyon metrekarelik arazinin Katarlılara satılacağı iddia edildi.

Muğla'da 25.8 milyon TL'ye satılık 4 gayrimenkul!

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Muğla Fethiye ve Menteşe'de yer alan 4 adet gayrimenkulü 25 milyon 841 bin TL bedelle satışa çıkardı.

TOKİ Muğla Kavaklıdere 4. Etap kura sonucu 2+1 ve 3+1 listesi!

TOKİ Muğla Kavaklıdere 4. Etap kura sonucu 2+1 ve 3+1 listesi haberimizde yer alıyor. İşte TOKİ Muğla Kavaklıdere 4. Etap kura sonucu 2+1 ve 3+1 listesi ve TOKİ Muğla Kavaklıdere kura sonuçları 2020...

TOKİ Muğla Milas 2. Etap kura sonuçları 9 Haziran 2020 listesi!

TOKİ Muğla Milas 2. Etap kura sonuçları 9 Haziran 2020 listesi haberimizde yer alıyor. İşte TOKİ Muğla Milas 2. Etap kura sonuçları 9 Haziran 2020 listesi ve TOKİ Milas 2. Etap kura sonucu 2+1 ve 3+1...

TOKİ Muğla Seydikemer kura sonuçları 08.06.2020 isim listesi!

TOKİ Muğla Seydikemer kura sonuçları 08.06.2020 isim listesi haberimizde yer alıyor. İşte TOKİ Muğla Seydikemer kura sonuçları 08.06.2020 isim listesi ve TOKİ 100 bin konut Muğla Seydikemer kura sonucu 2+1 ve 3+1...

Muğla Büyükşehir'den Menteşe Arasta’ya 2.1 milyar TL'lik tarihi dokunuş!

Muğla arasta bölgesinde bulunan tarihi Yağ Hali yeniden canlanıyor. Yüzde 51’lik kısmı tamamlanan Yağ Halinde taş duvar örüm işleri tamamlanırken, bodrum katta seramik döşemesi, kapı montajı ve badana işlemleri de tamamlandı.

Muğla 1/25 binlik imar planı Haberi

Muğla 1/25 binlik imar planı

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) ev sahipliğinde, 6’ncı İnşaat Taahhüt Meslek Komitesi organizasyonuyla bir komite grup toplantısı organize edildi.


1/25.000’lik Nazım İmar Planının son durumunun masaya yatırıldığı ve geniş bir katılım sağlanan toplantının açılış konuşmasını MUTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Dişcigil gerçekleştirdi. Dişcigil, “İmar planları, doğru yapıldığı takdirde şehrin ve ekonominin gelişiminde önemli rol oynayan unsurlardır. Elbette hepimiz güzel bir kentte yaşamak istiyoruz. Bunun için, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası olarak bizler, bu planlamaların ekonomik gelişmelere sağlayacağı katkıyla ilgiliyiz. Söz konusu imar planları projelerinin belediyelerimiz tarafından hazırlanıyor olması da önem arz ediyor. Bu anlamda başta Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere, tüm ilgililere, yoğun ve titiz çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz. Bu imar planının hazırlanma aşamasında biz Odaların da...