müteahhit nasıl olunur

müteahhit nasıl olunur

Türk Standardları Enstitüsü (TSE) ve Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) tarafından yapılan protokol çerçevesinde yapım sektöründeki müteahhitlere standartlar getiriliyor.

Müteahhitlik girişimcilik ruhu ister!

Tüm İnşaat Müteahhitleri Federasyonu Genel Başkan Vekili Deniz Karataş, bugünkü yazısında müteahhitlik sektörüyle ilgili bilgi verdi. Karataş, "Müteahhitlik girişimcilik ruhu ister ama aynı zamanda inşaat alanında bilgisi olmayan insanların da girişmemesi gereken bir iştir'' diye konuştu.

Müteahhitliğe akın var!

İNSANIN "bu kadarı da fazla" diyesi geliyor. Sanayici fabrikasını kapatıyor, çiçekçi-çerezci dükkanını kilitliyor. Hepsi müteahhitlik peşinde.

Tahir Tellioğlu: Önüne gelen müteahhitlik yapmamalı!

İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (IMKON) Başkanı Tahir Tellioğlu, “Sektördeki çürük elmaları temizleyebilmek için ‘müteahhitlik hizmet yasası’nın bir an önce TBMM gündemine alınması gerekiyor” dedi..

Müteahhit olmak için hangi bölüm okunur?

Yüklenici veya üstlenici olarak nitelendirilen müteahhit, bir başka kimse için yapı müteahhit veya ticaret ile ilgili bir işi yapmayı üstlenen kimseye deniyor. Peki, müteahhit olmak için hangi bölüm okunur?

Müteahhit nasıl olunur?

Bir başka kimse için yapı müteahhit veya ticaret ile ilgili bir işi yapmayı üstlenen kimseye müteahhit deniyor. Peki, müteahhit olmak için ne gerekli? Müteahhit nasıl olunur?

Müteahhit olmak için ne yapmak lazım?

İnşaat sektöründe yüklenici veya üstlenici olarak nitelendirilen müteahhit, bir başka kimse için yapı müteahhit veya ticaret ile ilgili bir işi yapmayı üstlenen kimseye deniyor. Peki, müteahhit olmak için ne yapmak lazım?

Müteahhitlik belgesi nasıl alınır İstanbul!

Müteahhitlik belgesi için ilk kez başvuracak kişiler, mevcut müteahhitlik belgesi olup da yenilemek isteyenler, özel iş yapıp da müteahhitlik belgesi almak isteyenler için müteahhitlik belgesi nasıl alınır İstanbul cevabı haberimizde...

Her müteahhidim diyenden daire almaya kalkmayın!

Tamer Heper Posta Gazetesi'ndeki bugünki köşesinde Kötü bir müteahhide düştüm. 2.5 yıl oldu inşaatta henüz ortada bir şey yok. Ne paramı veriyor ne de dairemi. Bu ne yaa? sorusunu yanıtladı...

İzmir'deki kentsel dönüşüm modeli nasıl işliyor?

İzmir'de geçtiğimiz yıl meydana gelen depremin ardından kentsel dönüşüm çalışmalarına hız verildi. Peki İzmir'deki kentsel dönüşüm modeli nasıl işliyor? İşte İzmir'in kentsel dönüşümü...

Kentsel dönüşüm kredisi nasıl alınır?

Evini kentsel dönüşüm ile yenilemek isteyen vatandaşlara Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 120 ay vadeli kentsel dönüşüm kredisi veriliyor. Peki, kentsel dönüşüm kredisi nasıl alınıyor? İşte detaylar..

Kentsel dönüşüm kredisi nasıl alınır 2021?

Kentsel dönüşüm projelerinde kamu harcamalarının düşürülmesi için çalışmalar hızlandı. Peki kentsel dönüşüm kredisi nasıl alınır 2021, kentsel dönüşüm kredisi şartları neler? İşte tüm merak edilenler...

Sosyal yardım parası nasıl alınır? İşte başvuru şartları!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahiplerine 1000 TL sosyal yardım desteği veriliyor. Peki, sosyal yardım desteğinden kimler yararlanabilir? Sosyal yardım desteği başvurusu nasıl yapılır? İşte detaylar...

Kira yardımına nasıl başvurulur 2020?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kentsel dönüşüm kapsamında sunulan finansal destekler arasında kira yardımı da yer alıyor. Son gelişmeyle kira yardımı süresi 48 aya uzatıldı. Peki kira yardımına nasıl başvurulur? Kira yardımı süresi ne kadar?

Kira yardımı 2020 nasıl alınır? 6 soruda tüm detaylarıyla!

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle devlet işini kaybeden ve maddi zorluklar çeken kişiler kira yardımının nasıl alındığını merak ediyor. Peki Kira yardımı 2020 nasıl alınır? 6 soruda tüm detaylarıyla!

Kentsel dönüşüm kira yardımı 2020 nasıl alınır?

2020'de kentsel dönüşüm kira yardımının nasıl alındığı, ne kadar olduğu ve nasıl başvurulduğu araştırılmaya başlandı. Peki 2020 yılında ne kadar kentsel dönüşüm kira yardımı yapılacak? İşte kentsel dönüşüm kira yardımıyla ilgili detaylar...

Konut kredisi faiz oranları 2019 Kasım'a nasıl başladı?

Merkez Bankasının 250 baz puan faiz indiriminin ardından kredi faiz oranları ne oldu? Konut kredisi faizleri kasım ayına nasıl başladı?

3 maddede kat mülkiyeti nasıl kurulur?

Avukat Kadir Kurtuluş ile Avukat Figen Şimşek "3 maddede kat mülkiyeti nasıl kurulur" konusunu kaleme aldı...

3 maddede kentsel dönüşüm kira yardımından nasıl faydalanabilirsiniz?

Avukat Kadir Kurtuluş ile Stajyer Avukat Elif Hamzaçebi kentsel dönüşüm kira yardımından nasıl faydalanıldığı konusunu kaleme aldı. İşte 3 maddede kentsel dönüşüm kira yardımı...

Emlak Katılım Bankası nasıl işleyecek?

Konut sektörü; finansmana erişimde en fazla sıkıntı yaşayan sektörlerin başında geliyor. Bu sıkıntıya çözüm olması amacı ile Emlak Katılım Bankası, 18 yıl aradan sonra yeniden faaliyete geçti. Peki, Emlak Katılım Bankası nasıl işleyecek?

TOKİ'nin kentsel dönüşüm projelerine nasıl başvurulur?

Türkiye'nin konut üreticisi TOKİ kentsel dönüşüm projelerine ara vermeden devam ediyor. Peki, binlerce konut inşa eden TOKİ'nin kentsel dönüşüm projelerinden nasıl ev sahibi olunur? İşte başvuru şartları...

İmar barışı kat mülkiyeti nasıl alınacak?

İmar barışına başvurularak imar mevzuatına aykırı yapılara kat mülkiyeti alınabiliyor. Peki, imar barışı kat mülkiyeti nasıl alınacak?

müteahhit nasıl olunur Haberi

müteahhit nasıl olunur

Müteahhitlik sektörünün uzun zamandır beklediği ve yeni bir dönemin başlangıcı olacak Türk Standardları Enstitüsü (TSE) ve Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) tarafından yapılan protokol çerçevesinde yapım sektöründeki müteahhitlerin yeterlilik kriterleri belirlenecek.

TSE ve İNTES, "Yapım Müteahhitlik İşletmelerinin Yeterlilik Kriterlerinin Belirlenmesi ve Belgelendirilmesi" amacıyla iş birliği protokolünü imzaladılar.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre;  İNTES Başkanı Celal Koloğlu konu hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Koloğlu, belgelendirme sürecinin sıkı denetimlere tabi olacağını belirterek, "Müteahhitlik sektöründe TSE güvencesiyle şeffaf, güvenilir ve tarafsız bir sistem hayat bulacak." dedi.

"Sektörde kontrolsüz büyümenin önüne geçmenin zamanı geldi"

Celal Koloğlu, ülkede inşaat müteahhitliğinin kriterlerinin tam olarak tanımlanmamış olması, bu işi yapmak isteyenlerde yeterlilik ve lisans gibi belirleyici unsurların aranmamasının, sektörü, isteyen hemen herkesin girebileceği bir iş alanı haline dönüştürdüğünü dile getirdi. 

Koloğlu,...