müzelerden ne kadar gelir elde edildi

müzelerden ne kadar gelir elde edildi

Kültür ve Turizm Bakanlığı, müze ve ören yerleri ile ticari faaliyetlerden elde edilen gelirin geçen yıla kıyasla 2014'te yüzde 39'luk artışla 435 milyon liraya çıktığını bildirdi.

Müze ve örenyerlerinden 280 milyon lira gelir elde edildi!

Kültür ve Turizm Bakanı Çelik: "Müze ve örenyerlerinden elde ettiğimiz gelir ilk 8 ayda 280 milyon liraya ulaştı. Bu rakamın yıl sonuna kadar 400 milyon lirayı aşmasını hedefliyoruz" dedi

Müze ve ören yerlerinden bir ayda yaklaşık 8 milyon lira gelir elde edildi!

Müze ve ören yerlerinden bir ayda yaklaşık 8 milyon lira gelir elde edildi. Özellikle yabancı turistlerin ihtiyaçları göz önüne alınarak oluşturulan "Müzekart Museum Pass İstanbul"dan sağlanan gelir, yüzde 793 artışla 613 bin 998 liraya ulaştı

Yenişehir'deki gökdelenler ne kadar aralıklarla yerleştirilecek?

Yenişehir'deki gökdelenler ne kadar aralıklarla yerleştirilecek sorusunun yanıtına haberimizden ulaşabilirsiniz. Toplam 453 milyon metrekare alana yayılan Yenişehir projesinde 5'i karayollarını 5'i iki yakayı bağlayacak 10 adet köprü inşa edilecek

Meskenlerde inşaat maliyet bedelleri ne kadar?

29101 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Emlak Vergisi Kanunu Genel Tebliği 2015 yılı inşaat metrekare birim maliyetleri açıklandı. Peki meskenlerde inşaat maliyet bedelleri ne kadar oldu?

Kentsel dönüşüm kira yardımı ne kadar 2015?

Kentsel dönüşümde konut ve işyeri tahsisi yapılamaması halinde ise, Bakanlık tarafından belirlenen aylık kentsel dönüşüm kira yardımı yapılabiliyor. Peki, Kentsel dönüşüm kira yardımı ne kadar 2015?

Rüzgar enerjisi santralleri eve ne kadar uzaklıkta olmalı?

Rüzgar enerjisi santralleri hangi alanlar üzerinde kurulmalı? Rüzgar enerjisi santralleri eve ne kadar uzaklıkta olmalı? Rüzgar santrali olan bir arsada ev yapılabilir mi? İşte yanıtı..

Emlak vergisine esas inşaat maliyetleri ne kadar?

Emlak vergisine esas olmak üzere uygulanacak bina metrekare normal inşaat maliyet bedelleri, Maliye Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından açıklanıyor. Peki 2015 yılına ait emlak vergisine esas inşaat maliyetleri ne kadar?

2015 inşaat metrekare maliyeti ne kadar?

2015 yılında emlak vergisine esas olmak üzere uygulanacak bina metrekare normal inşaat maliyet bedelleri, Maliye Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca tespit edildi. Peki, 2015 inşaat metrekare maliyeti ne kadar?

İnşaat maliyet bedelleri 2015 ne kadar oldu?

Emlak vergisine esas olmak üzere 2015 yılında uygulanacak bina metrekare normal inşaat maliyet bedelleri 27 Ağustos 2014 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlandı. Peki meskenler için inşaat maliyet bedelleri 2015 ne kadar oldu?

Emlak vergisi için 2015 yılı bina maliyet bedelleri ne kadar?

Emlak Vergisine Matrah Olacak Vergi Değerinin Takdirine İlişkin Mevzuata göre, inşaat maliyet bedelleri her sene yeniden belirleniyor. Peki, emlak vergisi için 2015 yılı bina maliyet bedelleri ne kadar?

2015 yılında 100 metrekarelik bir evin maliyeti ne kadar olacak?

İnşaat metrekare maliyet bedelleri 2015, 27 Ağustos 2014 tarihinde Resmi Gazete'de Emlak vergisi kanunu genel tebliği seri no:64 ile açıklandı. Peki, 2015 yılında 100 metrekarelik bir evin maliyeti ne kadar olacak?

İzmir'de kentsel dönüşüm kira yardımı ne kadar?

Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında konutu ya da iş yeri yıkılan kimselere kira yardımı yapılıyor. Kira yardımı miktarı, bölgeye göre değişiyor. Peki, İzmir'de kentsel dönüşüm kira yardımı ne kadar?

Ankara'da kentsel dönüşüm kira yardımı ne kadar?

Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanunun Uygulama Yönetmeliğine göre hak sahiplerine kira yardımı yapılıyor. Peki Ankara'da kentsel dönüşüm kira yardımı ne kadar? İşte yanıtı..

İstanbul'da kentsel dönüşüm kira yardımı ne kadar?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kentsel dönüşüm kira bedellerinde artış uyguladı. Peki İstanbul'da kentsel dönüşüm kira yardımı ne kadar? Kentsel dönüşüm kira bedelleri ne kadar oldu?

Kentsel dönüşüm kira yardımı ne kadar oldu?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, kentsel dönüşüm kapsamında hak sahiplerine verilen kira yardımları arttırıldı. Peki, kentsel dönüşüm kira yardımı ne kadar oldu? İşte kentsel dönüşüm kira yardımı ücretleri..

müzelerden ne kadar gelir elde edildi

müzelerden ne kadar gelir elde edildi müzelerden ne kadar gelir elde edildi

Kültür ve Turizm Bakanlığı, müze ve ören yerleri ile ticari faaliyetlerden elde edilen gelirin geçen yıla kıyasla 2014'te yüzde 39'luk artışla 435 milyon liraya çıktığını bildirdi.


Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Bakanlık, turizm sektörü ile kültür endüstrisinde, 2013 yılında tohumlarını ektiği ve 2014 yılında geliştirdiği yenilikçi politikaların olumlu geri dönüşlerini almaya devam ediyor. 


Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Bakanlığa bağlı birimlerin 1 Ocak-31 Aralık 2014 dönemi değerlendirme raporlarının sevindirici, verilerin ileriye dönük olarak da iyi sonuçlara işaret ettiğini belirtti.


-Ayasofya bu yıl da birinci oldu


Müze ve ören yerlerinden elde edilen gelirin 2014'te yüzde 39, "Müzekart +" satışlarının ise yüzde 100'ün üzerinde arttığını bildiren Çelik, şöyle dedi:


"Müze ve ören yerlerinden elde edilen gelirler 2002 yılında 26 milyon lira...