nazif albayrak kim

nazif albayrak kim

Mall of İstanbul projesinin yapıldığı alanda TOKİ, Milli Emlak'a ait 90 dönümlük araziyi konut yapma gerekçesiyle alıp düşük bir bedelle Torunlar'a devrettiği iddiası ortaya atıldı. 

Deniz Albayrak: Acıpayam'da depremzedeler 1 yıldır konteynerlerde yaşıyor! 

Geçtiğimiz yıl 20 Mart'ta 5,5 büyüklüğünde depremle sarsılan Denizli Acıpayam'da evleri yıkılan aileler, hala konteyner evlerde yaşıyor. CHP Acıpayam İlçe Başkanı Deniz Albayrak, "160 aile konteynerlerde yaşıyor. Ev verileceği yardımda bulunulacağına dair söylentiler çıkarıldı. Bir yıl geçti ama kim

TOKİ'nin başkanı kim?

Nisan 2014 tarihinden itibaren TOKİ Başanlığı görevini icra eden kişi Mehmet Ergün TURAN'dır. Peki, TOKİ'nin başkanı kim? TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan kimdir? İşte TOKİ başkanı..

Albayrak Sitesi'nde riskli sözleşme!

İstanbul'da 6306 sayılı Aret Yasası kapsamında 'riskli alan' ilan edilen Demirkapı Mahallesindeki Albayrak Sitesi sakinlerine Bağcılar Belediyesi tarafından imzalatılmak istenen sözleşmeler site sakinlerini ayağa kaldırdı.

Albayrak Sitesi sakinleri Bağcılar Belediyesi önünde!

Bakanlar Kurulu kararı ile 'riskli alan' ilan edilen Bağcılar Demirciler Mahallesi'ndeki Albayrak Sitesi'nin sakinleri, taleplerini sunmak için kentsel dönüşüm çalışmalarını yürüten Bağcılar Belediyesi önünde basın açıklaması yaptı.

Kanye West, 5 milyon dolara eşi Kim Kardashian için katedral yaptıracak!

Kanye West, eşi Kim Kardashian için İspanya ' daki ünlü La Sagrada Familia katedralinin benzerini yaptıracak. Hollywood ' a dikilecek katedral 5 milyon dolara mal olacak...

Kat maliki vekili kim olabilir?

Kat malikleri kurulu toplantısına herhangi bir kat malikinin katılamaması halinde, malik yerine birini atayabiliyor. Peki kat maliki vekili kim olabilir? Kat maliki kimlere vekalet vermeli?

Kentsel dönüşüm risk raporu ücretini kim öder?

Kentsel dönüşümden yararlanmak isteyen maliklerin; yıkılacak yapılar için öncelikle risk tespiti raporunu alması gerekiyor. Tespit, Bakanlıkça lisanslandırılan kuruluşlar tarafından yapılıyor. Peki, kentsel dönüşüm risk raporu ücretini kim öder?

Ekspertiz raporunu kim hazırlar?

Konut kredisi kullanarak ev sahibi olmak istiyorsanız öncelikli şartınız ekspertiz raporu almanız oluyor. Ekspertiz raporunda gayrimenkulün açık adresi gayrimenkulün lokasyonu, Peki, ekspertiz raporunu kim hazırlar?

Mustafa Albayrak kimdir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yönetiminde yapılan değişikliğe göre Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı görevine Mustafa Albayrak atandı. Peki, Mustafa Albayrak kimdir? İşte Mustafa Albayrak...

Zemin etüd raporunu kim onaylar?

Zemin ve temel etütlerinin, uygun ve standart bir metotla yapılabilmesi için zemin etüdü çalışmalarının yapılması ve zemin etüdü raporunun alınması gerekiyor. Peki, zemin etüd raporunu kim onaylar?

Zemin etüdünü kim yapar?

Yer altı tabakalarının durum, konum, jeolojik yapı türü, derinlik, kalınlık, yoğunluk, elektrik özdirencinin deprem karşısında göstereceği tepkiyi tespit etmek amacıyla zemin etüdü çalışmaları yapılıyor. Peki, Zemin etüdünü kim yapar?

Site duyurusunu kim yapar?

Genel kurul toplantıları dışındaki zamanlarda da site yönetimi bazı hatırlatmalar yapabiliyor. Site duyuruları site ilan panosuna asılıyor. Bu duyurular anagayrimenkul ve aidat ödemeleri ile ilgili olabiliyor. Peki, site duyurusunu kim yapar?

Nazım imar planlarını kim onaylar?

1/2000 veya 1/5000 ölçekte düzenlenen ve detaylı bir raporla açıklanan ve rapor ile bir bütün olarak hazırlanan plana nazım imar planı deniyor. Peki, Nazım imar planını kim onaylar?

nazif albayrak kim Haberi

nazif albayrak kim

Eski Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay ve TOKİ yetkilileri, Torunlar’ın adını gizleyerek vatandaşlarla pazarlık yapmıştı. Mall of İstanbul'un bulunduğu araziyi düşük bedelle Torunlar’a devretmişti. 

Cumhuriyet Gazetesi'nden Miyase İlknur'un haberine göre, TOKİ, Mall of İstanbul'un bulunduğu arazide Milli Emlak'a ait 90 dönümlük araziyi konut yapma amacıyla satın almış. Bu arazi daha sonra 21 milyon TL gibi bir bedelle Torunlar'a devredildi. 


360 milyon liralık arazi 21 milyona satılıyor

Nazif Albayrak'ın 360 milyona kiraladığı alan, Torunlar’a 21 milyona satılmıştır. Torunlar’ın o projede sattığı bir dükkân fiyatına. Cumhuriyet’e açıklama yapan Torunlar’ın mağdurlarından Nazif Albayrak, “Devlette güvenip kiraladığım yeri devlet benden gasp edip başka bir özel mülkiyete, bir dükkân parasına 90 dönümlük araziyi peşkeş çekti. Ben ise yatırdığım iki yıllık kira bedelini bile alamadım” ifadelerini kullandı.