nereden konut almalı 2019

nereden konut almalı 2019

Satılık konuttaki fiyat dengesi kiralık fiyatlarıyla paralel gitmeyince bir zamanlar ortalama 15 yıl olarak adlandırılan geri dönüş süresi de bazı bölgelerde neredeyse ikiye katlandı. İstanbul'un 39 ilçesinde geri dönüşüm sürelerine bakıldığında en cazip ilçenin Beyoğlu olduğu görülüyor.

TOKİ kura sonuçları isim listesi nereden görüntülenebilir?

TOKİ 100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi’nin ilk çekilişi 24 Şubat tarihinde yapılmıştı. Geçtiğimiz haftalarda devam eden kura çekimlerinde sıra Konya Selçuklu Ardıçlı’da yapılacak olan kura çekimlerine geldi. Peki, TOKİ kura sonuçları isim listesi nereden görüntülenebilir? İşte cevabı...

Kadınlar en çok nereden ev alıyor?

Türkiye genelinde 2019'da 1 milyon 348 bin 729 konut satıldı. Bu konutların 420 bin 276 tanesini kadınlar aldı. Peki kadınlar en çok nereden ev alıyor?

2019'un konut satış röntgenini çektik!

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan 2019 yılı konut satış istatistikleri verilerine göre, Türkiye genelinde 2019 yılında toplam 1 milyon 348 bin 729 konut satıldı. Peki en çok konut nerede satıldı? 2019'da kaç sıfır konut satıldı? Yabancılar 2019'da en çok nereden ev aldı? İşte detaylar.

Konut rayiç bedeli nereden öğrenilir?

Pazar değeri olarak da bilinen konut rayiç bedeli nereden öğrenilebiliyor. İşte cevabı...

5 soruda arsaya ev yapma şartları!

Arsası üzerinde ev inşa etmek isteyenler nereye başvurmalı? Arsaya ev yapmak için nereden izin almalı? İşte 5 soruda arsaya ev yapma şartları..

Devlet katkılı konut hesabı nasıl açılır?

Devlet destekli konut hesabı açanlar birikim oranına ilaveten yüzde 20’ye yakın destek alıyor. Peki konut hesabı nedir, nereden ve nasıl açılır? Soruların cevabı haberimizde yer alıyor...

Nazım imar planı nereden alınır?

Nazım imar planlarında o bölgenin gelecekteki nüfus yoğunluğu, potansiyel konut sayısı, ulaşım sistemleri ve yerleşme alanının büyüme yönü gibi faktörler değerlendirmeye alınıyor. Peki, nazım imar planı nereden alınır?

DASK poliçesi nereden alınır?

Zorunlu Deprem Sigortası olan DASK konut ve işyerleri üzerinde yaptırılan; depremden sonra meydana gelen maddi zararları karşılayan sigorta türü olarak karşımıza çıkıyor. Peki, ev veya işyeri için DASK poliçesi nereden alınır?

İstanbul'daki Arap turistler nereden konut almayı tercih ediyor?

İstanbul‘a akın eden turistlerin yüzde 20’ye yakını Arap dünyasından geliyor. Özellikle Ortadoğu ve Körfez ülkelerinden gelen turistler kültürel yakınlık nedeniyle burada kendilerini evinde hissediyorlar.

Konut kredisi fek yazısı nereden alınır?

Konut kredisi fek yazısı, konut kredisi kullanılan dolayısı ile tapu üzerinde ipotek bulunan taşınmaz malların üzerindeki ipoteğin kaldırılması için isteniyor. Peki, konut kredisi fek yazısı nereden alınır?

İkametgah nereden değiştirilir?

İkametgah, insanların yaşadıkları bölge ve konut için kullanılıyor. Nüfus Hizmetleri Kanunu gereğince her vatandaşın tek bir ikametgah adresinin bulunması gerekiyor. Peki, taşınma durumunda ikametgah nereden değiştirilir?

Emlak Konut Ispartakule Evleri başvuruları nereden yapılacak?

Konutların sözleşme tarihinden itibaren 36 ay içerisinde teslim edileceği Ispartakule Evleri kura çekilişi kapsamında toplam 1.500 adet konut satışa sunulacak. Peki Emlak Konut Ispartakule Evleri başvuruları nereden yapılacak?

Konut kredisi ekspertiz raporu nereden alınır?

Konut kredisi kullanarak ev sahibi olmak isteyen kimselerin evleri banka tarafından gönderilen eksper tarafından inceleniyor. Peki, konut kredisi ekspertiz raporu nereden alınır?

nereden konut almalı 2019 Haberi

nereden konut almalı 2019

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan son verilere göre, Türkiye genelinde konut satışları 2019 Mart ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 5,3 oranında azaldı ve 105 bin oldu. Yeni Şafak gazetesinden Kenan Biter'in haberine göre, konut satışlarına bakıldığında, İstanbul 19140 konut satışı ve yüzde 18,2 ile en yüksek paya sahip kent oldu. Aynı şekilde ilk defa ve ikinci el tarafında da satılan konutlarda da İstanbul ilk sıraya yerleşti.

GERİ DÖNÜŞÜM SÜRESİ İKİYE KATLANDI


Konutun tüm alanlarında zirveyi bırakmayan İstanbul'da konut alıcısı için bir zamanlar 15 sene olarak bilinen yatırım geri dönüş süresinde ise makas açılıyor.Söz konusu geri dönüş süresi bir kaç ilçe haricinde çoğu ilçede 20 senenin  üzerine çıktı. Çok sayıda gözde ilçede geri dönüşüm süresinin neredeyse ikiye katlandığı gözlemlenirken bir...