Nevşehir

Nevşehir

Nevşehir İli Ürgüp Belediye Başkanlığı, Nevşehir'de yer alan arsayı 13 milyon 500 bin TL bedelle satışa çıkardı.

Nevşehir Gülşehir'e biyolojik atık su arıtma tesisi kuruluyor!

Gülşehir Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından hazırlanan, Nevşehir Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen projenin tamamlanmasıyla ilçeye bağlı Oğulkaya, Hamzalı ve Emmiler köylerinin evsel atıkları arıtılarak deşarj edilecek.

Nevşehir Havalimanı ihalesi 23 Ocak'a ertelendi!

Nevşehir'deki Kapadokya Havalimanı'nın kiralanmak suretiyle işletme hakkının devrine ilişkin ihale, 23 Ocak 2015'e ertelendi.Devlet Hava Meydanları İşletmesi tarafından yapılan açıklamaya göre Nevşehir/Kapadokya Havalimanı açık artırma usulü ile kiralanac

Nevşehir Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'ne 500 metre menfez döşeniyor!

Nevşehir Kalesi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Mehmet Akif Ersoy Mahallesinde oluşturulan yeni yaşam alanında, yağmur ve kar sularının akışının daha düzenli hale getirilmesi amacıyla 500 metre uzunluğunda menfezin yapımı devam ediyor.

Nevşehir'de TOKİ tarafından 754 konut yapılıyor!

TOKİ işbirliğinde gerçekleştirilen Nevşehir Kalesi ve de Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Mehmet Akif Ersoy Mahallesi' nde 754 konuttan oluşan yeni bir semt daha yükseliyor.

Nevşehir'e güneş enerjisi santrali kuruluyor!

Nevşehir'in Gülşehir ilçesinde yaklaşık 70 bin metrekare alana 2,15 megavat gücünde güneş enerji santrali kuruluyor.Gülşehir Kaymakamı Murat Ertekin Murat Yıldız ve elektrik teknikeri Serdar Günay'dan proje hakkında bilgi aldı.

TOKİ Başkanı, Kayseri ve Nevşehir'i ziyaret etti!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, Kayseri ve Nevşehir’de İdarenin yürüttüğü uygulamaları yerinde inceledi. Turan, Kayseri Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi yetkilileriyle bir toplantı gerçekleştirdi.

Nevşehir'deki yer altı müzesinde Bireyselin Anatomisi sergisi açıldı!

Nevşehir’in Avanos ilçesinde, resim ve fotoğraf sergilerine de ev sahipliği yapan kayadan oyma özel yer altı Çömlek ve Seramik Müzesi’nde Hatice Abalı’nın “Bireyselin Anatomisi” isimli sergi açıldı.

Nevşehir Karayolları Şefliği alanı değerlendirilmeyi bekliyor!

Karayolları Şefliği alanı olarak kullanılan alan yeniden değerlendirilmeyi bekliyor. İl Merkezindeki bu değerli arazinin Nevşehir Belediyesi ya da TOKİ tarafından ne zaman, ne şekilde değerlendirileceği sorusu ise yanıt bulmuş değil.

İç Anadolu’nun tarih kokan şehri Nevşehir Wone Lighting ile aydınlanıyor!

Aydınlatma sektörünün genç ve dinamik ismi Wone Lighting farklı çözüm olanakları ile kamuoyunun dikkatini ve meraklı bakışlarını üzerine çekmeye devam ediyor.İç Anadolu’nun tarih kokan şehri Nevşehir Wone Lighting ile aydınlanıyor.

Nevşehir Uçhisar Kaya Otel 9 yıllık kiralama işi ihalesi 30 Ekim'de!

Nevşehir'de yer alan Uçhisar Kaya Otel, KDV hariç ayda 100 bin TL bedelle 9 yıllığına kiralanacak. Uçhisar Kaya Oteli kiralama işinin ihalesi 30 Ekim 2014 tarihinde yapılacak...

Nevşehir'de Enerji Etkin Kentsel Planlama Uygulamaları semineri düzenlendi!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile TÜBİTAK tarafından desteklenen ' Enerji Etkin Kentsel Planlama Uygulamaları Semineri' Nevşehir'in Uçhisar beldesinde mevcut bulunan Kapadokya Lodge Otel'de start verdi.

Enerji Etkin Kentsel Planlama Uygulamaları Semineri Nevşehir'de başladı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve TÜBİTAK tarafından desteklenen Enerji Etkin Kentsel Planlama Uygulamaları Semineri Nevşehir' in Uçhisar beldesinde başladı. Türk ve Alman Akademisyenler seminerde buluştu...

Nevşehir Yeni Hizmet Binası 2015'de tamamlanacak!

Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilen ve 51 bin 486 metrekare kapalı inşaat alanına sahip Nevşehir Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksi içinde, iki katlı otopark, ve çok sayıda işyeri yer alıyor.

Nevşehir Haberi

Nevşehir

Nevşehir İli Ürgüp Belediye Başkanlığı, Nevşehir'de yer alan arsayı satışa çıkardı. Arsanın satış bedeli 13 milyon 500 bin TL olarak belirlendi.

TAŞINMAZ SATILACAKTIR
Nevşehir İli Ürgüp Belediye Başkanlığından:
MADDE 1 - İHALE KONUSU, İHALE ŞEKLİ, YERİ VE SAATİ
Mülkiyeti belediyemize ait olup aşağıdaki tabloda tapu bilgileri ile nitelikleri belirtilen taşınmaz belediyemiz meclisinin 04.10.2019 tarih ve 2019/59 sayılı kararı ve Kapadokya Alan Başkanlığının 15.02.2021 tarih ve E-28251036-165.99-5547 sayılı satış onayına istinaden 2886 sayılı Kanunun 45. Maddesi uyarınca açık artırma suretiyle ve özel şartnamesi hükümleri dahilinde satışı yapılmak üzere ihaleye çıkartılmıştır.
İhale 23.06.2021 Çarşamba Günü saat 15:00’de Belediyemiz Meclis Toplantı Salonunda yapılacaktır

MADDE 2 - İHALEYE GİREBİLME ŞARTLARI
2886 ve 4734 sayılı Devlet İhale Kanunlarına göre yasaklı olmamak.
Daha önce Belediyemizce yapılan...