Nevşehir'de TOKİ tarafından 754 konut yapılıyor!

Nevşehir'de TOKİ tarafından 754 konut yapılıyor!TOKİ işbirliğinde gerçekleştirilen Nevşehir Kalesi ve de Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Mehmet Akif Ersoy Mahallesi' nde 754 konuttan oluşan yeni bir semt daha yükseliyor.


Nevşehir Belediyesi ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ) işbirliğinde gerçekleştirilen Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde 754 konuttan oluşan yeni bir semt daha yükseliyor. Nevşehir'in modern şehir kimliğinin etkin şekilde sağlanması amacıyla Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilen Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Bektik 3. Mıntıka mevkiinde toplam 49 bin 464 metrekarelik bir alan içerisinde oluşturulacak 754 konutun yapımı tüm hızıyla devam ediyor. 


Türkiye genelinde uygulanan Kentsel Dönüşüm Projeleri içinde hak sahiplerine , 75,85,95,11 2 ve 1 37 metrekarelik daireler olarak 5 seçenek halinde hak sahiplerinin beğenisine 3 etap halinde 2600 konut ve sosyal donatılarının hizmete kazandırıldığı  TOKİ  Bloklarının bulunduğu alanda 4. Etap olarak yapımına geçtiğimiz aylarda başlanılan yeni yaşam merkezinin bulunduğu alanda, yapı üretimi aralıklwTj S «M « . 

m Ş«»t ı .8 sız sürüyor. 18 aylık bir çalışma döneminde tamamlanması planlanan 754 konuttan oluşan modern yerleşim alanındaki konutlar, daha sonra hak sahiplerine dağıtılacak.


Kayseri Meydan