ofis kira ücretleri düştü mü

ofis kira ücretleri düştü mü

Pandemi nedeniyle birçok ofis çalışanı uzaktan çalışma sistemine geçti. Bu durum ile kuşkusuz ofis kiralama sektörünü büyük ölçüde etkiledi. Peki, ilerleyen günlerde ofis kiralama sektörünü neler bekliyor?

Mistral GYO'nun Mistral İzmir projesinde toplam kira tutarı 1 milyon 13 TL'ye ulaştı!

Mistral GYO'nun Mistral İzmir projesi, ofis kulesinde yer alan brüt 476 metrekare (yarım kat) yüzölçümünde ve ofis niteliğindeki bağımsız bölümün, 8 yıl süreli, aylık kira ödemeli olarak kiralanması için ek bir sözleşme imzalandı.

Kentsel dönüşüm Rize'de kira ücretlerini artırdı!

Rize'de deniz dolgusu üzerine yapılan ve korozyon nedeniyle riskli duruma gelen 23 hektarlık alandaki 118 dükkân, 174 ofis ve 60 konutta kentsel dönüşüm çalışmaları başladı. Kentsel dönüşüm ile birlikte bölge kira ücretleri arttı.

İstanbul'da kira ücretleri hangi ilçede arttı? 

Endeksa tarafından hazırlanan kira verilerine göre İstanbul'da son bir yıl içerisinde kira ücretleri yüzde 10,81 artış kaydetti. 

İstanbul'un en pahalı ofis kirası Levent'te!

PROPIN İstanbul Ofis Pazarı Genel Bakış 4. Çeyrek 2020 Raporu yayımlandı. Rapora göre; İstanbul'da 2020 dördüncü çeyrek dönemde talep edilen en yüksek kira rakamının 30 ABD Doları/metrekare/ay (yaklaşık 236 TL/metrekare/ay) olduğu belirlendi.

İş yeri kiralarında artış durmuyor!

Pandemi döneminde kısaltmalar nedeniyle zor günler yaşayan esnaf, kiralar konusunda da sıkıntılı günler geçiriyor. Pandemi döneminde  beş büyükşehrin kira ücretleri geçen yıla oranla oldukça arttı. 

İş GYO Maslak ofis binası kira değerleme raporu!

İş GYO portföyünde yer alan İstanbul İli, Sarıyer İlçesi, M.Ayazağa Mahallesi, 10 ada, 2 pafta, 10 parsele ilişkin kira değerleme raporu KAP'ta yayınlandı. 

İş GYO Taksim Ofis Lamartine kira değerleme raporu!

İş GYO, İstanbul İli, Beyoğlu İlçesi, Şehitmuhtar Mahallesi, 11 Pafta, 408 ada, 24 Parsel'e ilişkin kira değerleme raporunnu yayınladı.

Ofis pazarına Kovid-19 güncellemesi!

İstanbul Ofis Pazarı Genel Bakış 3. Çeyrek 2020 raporu yayınlandı. Rapora göre, ofis piyasasında Covid-19'un negatif etkileri görülüyor. İstanbul genelinde ortalama kira rakamları Türk lirası bazında 101,49 TL'den 102,43 TL'ye yükseldi.

Almanya'da artan kiralar protesto edildi!

Almanya Berlin'de hükümetin ilkim ve çevre politikasının yanı sıra göçmen politikası ve büyük kentlerde artan kira ücretleri de protesto edildi.

İstanbul'un en yüksek ofis kirası hangi bölgede?

PROPIN İstanbul Ofis Pazarı Genel Bakış 2020 1. Çeyrek raporu yayınlandı. Rapora göre, En yüksek kira rakamının MİA’da yer alan Levent ve Zincirlikuyu Esentepe-Gayrettepe bölgelerinde talep edildiği belirtildi...

Nepal'de kira ücretleri 1 ay ertelendi!

Nepal hükümeti, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle kira ve okul ücretlerinin bir ay ertelenmesi talimatını verdi.

İş GYO Maslak Ofis Binası kira değerleme raporu 2020!

İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın İstanbul İli, Sarıyer İlçesi, M. Ayazağa Mahallesi, 2 pafta, 10 ada, 10 Parsel'e ilişkin kira değerleme raporu yayınlandı... 

Plazalardaki boşluk oranı son 10 yılın en yüksek seviyesinde!

2019 yılı İstanbul’da son on yılın en düşük ofis kira ortalamalarının görüldüğü dönem oldu. Düşen fiyatlara rağmen Beşiktaş, Levent, Maslak hattını kapsayan Merkezi İş Alanındaki A sınıfı binalarda ofis boşluk oranı yüzde 32,7’ye ulaşarak son on yılın en yüksek seviyesine ulaştı. 

ofis kira ücretleri düştü mü Haberi

ofis kira ücretleri düştü mü

Koronavirüs salgını hemen hemen her sektörü ciddi ölçüde etkiledi. Hürriyet'ten İsmail Sarı'nın haberine göre; ofis sektörü de bu krizin sunduğu zorluklar ve fırsatlarla karşı karşıya kaldı. Özellikle bu dönemde hayatımıza yeni bir çalışma şekli girdi; ‘home office’… Yani evin bir bölümünü ofis olarak kullanarak evden çalışma imkânı sunan bir çalışma modeli. Bu sürecin hayatımıza hem artı hem eksi yönleri oldu. 

Dünyada bu çalışma şekli yavaş yavaş büyük şirketlerde de hayata geçmeye başladı. Örneğin Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, yaptığı açıklamada çalışanların en az yüzde 50'sinin önümüzdeki 5 ila 10 yıl arasında evden mesai yapacağını söylemişti. Benzer bir şekilde Twitter’ın üst düzey yetkililerinden Jennifer Christie de, “Eğer çalışanlarımız evden işlerini yapabilecekleri bir pozisyonda ise ve pandemiden dolayı bunu istiyorlarsa, sonsuza kadar evden...