okumuş yeni kuşak

okumuş yeni kuşak

Okumuş yeni kuşak, bilişim ve yazılım sektörüyle emlak danışmanlığına yöneliyor. Bazı gençler de isim hakkını satın alma (franchising) yöntemiyle ünlü bir 'cafe' zincirinin şubesini açmayı tercih ediyor.

Yeni İpek Yolu 1.4 trilyon dolara mal olacak!

Çin, Yeni İpek Yolu Projesi’ni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı ‘Kuşak ve Yol Zirvesi’nde görücüye çıkarıyor, proje 1.4 trilyon dolara mal olacak.

Kumko Yapı'dan İzmir'e 250 milyon liralık iki konut projesi!

İzmir’de 1000’den fazla konut üreten Kumova İnşaat’ın yeni kuşak temsilcisi Efe Kumova hedef büyüttü. Kumko Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Efe Kumova, Karşıyaka ve Bornova’da 250 milyon lira yatırımla iki konut projesine başladıklarını açıkladı.

Ankara'da inşaatın duayenleri yerini gençlere bırakıyor!

Modernleşme sürecindeki Başkent Ankara... Köklü inşaat firmalarının duayen yöneticileri yerlerini genç nesle bırakmaya başlarken, yeni kuşak da farklı bakış açılarıyla zenginleştirilmiş yapılarla kentlere dinamizm katıyor.

İnşaatta şantiyeleri yeni kuşak büyütüyor!

Yap-satçılıkla yola çıkan Türk inşaat sektörü, son 15 yılda yaptığı atılımla dikkat çekti. İşlere alaylı olarak başlayan birinci kuşaktan bayrağı devralan iyi eğitimli ikinci ve üçüncü kuşak, sektöre yeni vizyon katıyor.

Siyo İnşaat'ın ilk projesi Sapanca Mesken!

Siyo İnşaatı kurarak sektöre yatırım yapmaya başlayan Sinan Yörük, Yörsan markasını Türkiye’ye kazandıran, Yörük ailesinin yeni kuşak temsilcilerinden..Firmanın ilk projesi Sapanca Mesken..

Kahramanmaraş Türkoğlu'na yeni yüksekokul yapılacak!

Kahramanmaraş Türkoğlu'nda yeni yüksekokul yapılması için Türkoğlu Kaymakamı Serdar Kartal, Belediye Başkanı Osman Okumuş ve Dr.Fatih Bozdoğan ile Rektör,Dr.Durmuş Deveci protokol imzalandı.

Yeni İpek Yolu Türkiye'den geçecek!

Çin’in ‘Bir Kuşak Bir Yol projesi’ ile yeni İpek Yolu kuruluyor. Çin Büyükelçisi Yu Hongyang, “Yeni İpek Yolu projesinde çok sayıda yol var. Ancak her yol, nereden geçerse geçsin, mutlaka Türkiye’den geçecek” dedi.

Yeni İpek Yolu için Türkiye kilit olacak!

Çin’in ‘Bir Kuşak Bir Yol projesi’ ile yeni İpek Yolu kuruluyor. Büyükelçi Yu Hongyang, “Yeni projede çok sayıda yol var. Ancak mutlaka Türkiye’den geçecek” dedi.

1953 yılında Lamartin Caddesi'nde 30.000 liraya daire satılacakmış!

Beyoğlu'nun yeni kuşak turistik caddelerinden biri olan Lamartin Caddesi'nde, 1953 yılında bir apartmanın 4 odalı dairelerini 40 bin liraya, 3 odalı dairelerini ise 30 bin liraya satın almak mümkünmüş.

Skil'den yeni Masters serisi

Elektrikli el aletleri üreticisi Skil, profesyoneller için tasarladığı, kullanıcılarına sağlamlık, performans ve değerin birlikteliğini sunan yeni serisi Skil Masters'ı piyasaya sunuyor

Kale'den 3 yeni ürün

Kale Kapı Pencere Sistemleri, 12 - 15 Mart tarihleri arasında düzenlenen 10. Uluslararası İstanbul Pencere 2009 Fuarı'nda yeni ürünlerini sergileyecek.

FiYaka'dan metrekaresi 800 TL'lik yedi yeni proje

FiYapı, bu yıl Fiyaka markasıyla metrekaresi ortalama 800 TL olacak yedi yeni ekonomik konut projesinin lansmanını yapacak.

Ağaoğlu My World'de yeni kampanya!

Ağaoğlu, inşaatı biten ve oturulmaya hazır halde bulunan Ataşehir'deki My World için yeni bir kampanya başlatıyor.

okumuş yeni kuşak Haberi

okumuş yeni kuşak


 
Bülent Kızanlık'ın kurduğu www.yenigirisimciler.com adlı internet sitesinin ülke genelinde 10 bin üyesi var. Ülke ekonomisinin dünyaya açılmasıyla birlikte esnafın profili de değişmeye başladı. Yıllarca bakkal, tuhafiye, zücaciye ve pastane işleten geleneksel esnafın iyi eğitim görmüş çocukları artık babalarının işini devam ettirmek istemiyor.
Okumuş yeni kuşak, bilişim ve yazılım sektörüyle emlak danışmanlığına yöneliyor. Bazı gençler de isim hakkını satın alma (franchising) yöntemiyle ünlü bir 'cafe' zincirinin şubesini açmayı tercih ediyor.


www.yenigirisimciler.com, kendi işini kurmayı hedefleyenlerle firmaları bir araya getiren internet portallarından biri. 5 yıl önce yayına başlayan sitenin 10 bine yakın üyesi var. Ücretsiz hizmet veren siteye, belli ölçüde sermayesi olup kendi işini kurmak isteyenler üye oluyor. İnternet sitesinin ikinci ayağını ise değişik sektörlerden franchising yöntemiyle...