07 / 10 / 2022

Ordu çevre yolu son durum

Ordu çevre yolu son durum

Yapımına 2012 yılında başlanan ve üzerinde 6 tünel, 6 kavşak ve 4 viyadük bulunan 21,4 kilometre uzunluğundaki Ordu çevre yolu, yaklaşık 600 milyon liralık maliyetiyle kentte deniz yüzeyi doldurularak havalimanı maliyetini ikiye katladı...

Ordu Çevre Yolu Projesi’nin 2. etap inşaatı tamamlanıyor!

Ordu Valisi Tuncay Sonel, yapımı devam eden Ordu Çevre Yolu Projesi’nin 2. etap inşaatında incelemelerde bulundu...

İzmir'de yapılması planlanan ikinci çevre yolu çalışmaları TBMM'de!

İzmir'de yapılması planlanan ikinci çevre yolu çalışmaları meclis gündemine taşındı. CHP'li Serter, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Kozak Çevre Yolu projesi meclis gündeminde!

İzmir'in Bergama ilçesinde bulunan Kozak Çevre Yolu projesi meclis gündemine taşındı. MHP'li Osmanoğlu, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Kuzeybatı Çevre Yolu ve Çevik Kuvvet Köprülü Kavşağı projelerinin akıbetleri TBMM'de!

Şanlıurfa'da yapılan Kuzeybatı Çevre Yolu Projesi ile Çevik Kuvvet Köprülü Kavşağı projelerinin akıbetleri meclis gündemine taşındı. CHP'li Aydınlık, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Ordu Belde Evleri'nin zemin katları neden yıkılmıyor?

Ordu Çevre Derneği Başkanı Ertuğrul Gazi Gönül, Belde Evleri’nin yıkılması için belediyeye çağrıda bulundu. Gönül, "2021 yılı yaz ayına yetişecek biçimde yeşil alan çalışması tamamlanmalı, geçmişte olduğu gibi mesire yeri ve semt spor alanları olmalıdır" dedi.

İstanbul-İzmir Otoyolu'nun Akhisar Çevre Yolu hizmete açıldı!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Manisa-Akhisar Çevre Yolu Açılış Töreni'nde konuştu. Karaismailoğlu, ''Akhisar Çevre Yolu'nun hizmete girmesiyle kent geçişi 30 dakikadan 5 dakikaya inecek" dedi.

Uşak Çevre Yolu gelecek yıl tamamlanacak!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu yaptığı açıklamada inşaatı süren Uşak Çevre Yolu'nun gelecek yıl tamamlanması için gayret gösterdiklerini bildirdi.

Amasya Çevre Yolu açıldı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da video konferans yöntemiyle katılım gösterdiği Amasya Çevre Yolu'nun açılışı yapıldı.

Amasya Çevre Yolu şehirler arası geçiş mesafesini 2 kilometre kısaltıyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Amasya Çevre Yolu Açılış Töreni'nde yaptığı konuşmada "Uzunluğu 11,3 kilometre olan Amasya Çevre Yolu aynı zamanda şehirlerarası geçiş mesafesini 2 kilometre kısaltıyor" dedi.

Amasya Çevre Yolu 110 milyon liralık tasarruf sağlayacak!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Amasya Çevre Yolu'nun şehir içinden geçen şehirler arası trafiği tamamen kentin dışına ittiğini söyledi.

Amasya çevre yolu 25 Temmuz'da açılıyor!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu yaptığı açıklamada Amasya çevre yolunun 25 Temmuz'da açılacağını müjdeledi.

Amasya Çevre Yolu inşaatında sona gelindi!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, toplam yatırım bedeli 920 milyon TL olan Amasya Çevre Yolu Projesi şantiyesinde inceleme yaptı. Karaismailoğlu, Amasya Çevre Yolu inşaatında sona gelindiğini belirtti...

Moskova'da paralı yeni çevre yolu inşa edilecek!

Moskova Belediyesi, MKAD olarak bilinen çevre yolunun güney kısmına Solntsevo'dan Jeleznodorojnıy'e kadar uzanacak çevre yolu inşa edecek...

Ordu çevre yolu son durum Haberi

Ordu çevre yolu son durum

Yapımına 2012 yılında başlanan ve üzerinde 6 tünel, 6 kavşak ve 4 viyadük bulunan 21,4 kilometre uzunluğundaki Ordu çevre yolu, yaklaşık 600 milyon liralık maliyetiyle kentte deniz yüzeyi doldurularak 270 milyon liraya yapılan havalimanının maliyetini ikiye katladı.


Dört ayrı ulaşım projesi için Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca yaklaşık 1 milyar 400 milyon liralık yatırımın yapıldığı Ordu'da çevre yolu, maliyeti en yüksek projeler arasında ilk sırada yer alıyor.


Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, yaptığı açıklamada, yeni yapılan değişikliklerle uzunluğu 21,4 kilometreye çıkan Çevre Yolu Projesi'nin 9,5 kilometresinin tünellerden oluştuğunu söyledi.


Projenin yüzde 47'lik bölümünün tamamladığını belirten Balkanlıoğlu, yolun yapımı sırasında doğanın tahrip edilmemesi için büyük fedakarlıklar yapıldığını vurguladı.


Devletin Ordu'daki ulaşım yatırımları için maliyet gözetmediğine işaret eden Balkanlıoğlu, "İlimizde maalesef kamuya ait arazi hemen hemen...