29 / 06 / 2022

orduya turist geldi

orduya turist geldi

Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürü Erkan Gülderen, 2012 yılında Ordu'ya 150 bin turistin geldiğini açıkladı...

Turizmde Ruslar zirveyi kaptırdı! İki ülke vatandaşları büyük sürpriz yaptı

Türkiye'de turizm sektöründe yıllardan bu yana Rus turistçilerin elinde bulunan ziyaretçi rekoru bu sene ele değiştirdi. Türkiye'ye en çok Almanya'dan turist geldi. Almanya'dan sonra İngiltere de sürpriz yaptı.

Türkiye'ye Eylül ayında 2 milyon 855 bin turist geldi!

Kültür ve Turizm Bakanlığı verilerine göre, Eylül ayında Türkiye'ye gelen yabancı turist sayısı, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 33 düşüşle 2 milyon 855 bin kişiye geriledi.

Otellerde yerli turist sayısı arttı!

Kurban Bayramı tatili nedeniyle son yaz tatili fırsatını yakalayan yerli turist, sahil kentlerine akın ediyor. Başta Antalya olmak üzere kıyı otellerine yaklaşık 400 bin tatilci geldi.

Safranbolu'ya 7 ayda 200 bin turist geldi!

Tarihi konaklarıyla ünlü Safranbolu ilçesinde, yılın 7 ayında 200 bin turist konakladı. Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, yaptığı açıklamada, Safranbolu'ya 61 ülkeden turistin geldiğini söyledi.

İzmir'e gelen turist sayısı yüzde 9.94 azaldı!

İzmir'e yılın ilk 7 ajanda gelen turist sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 9,94 düştü. Söz konusu dönemde İzmir'e 643 bin 463 turist geldi.

Yalova'ya ilk 6 ayda 2 bin 374 Arap turist geldi!

Yalova Kültür ve Turizm İl Müdürü Ziya Karatekin, Yalova'yı yılın ilk altı ayında en çok Araplar'ın ziyaret ettiğini bildirdi.

Bodrum'a en çok İngiliz turist geldi!

Muğla’nın Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, turistik ilçeye en fazla turistin bu yıl da geçen yıl olduğu gibi İngiltere’den geldiğini açıkladı.

İzmir’de en fazla turist Efes’e geldi!

UNESCO Dünya Miras Komitesi’nin Almanya’da yapılan toplantısında Dünya Miras Listesi’ne kabul edilen Efes, yılın ilk 6 ayında İzmir’in en fazla turist çeken yeri oldu.

Kapadokya'ya 6 ayda 1 Milyon 244 bin turist geldi!

Türkiye'nin en önemli kültür turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya bölgesindeki tarihi ve turistik merkezleri, bu yılın ilk 6 aylık döneminde 1 milyon 244 bin turistin ziyaret ettiği bildirildi.

İstanbul'da turist sayısı yüzde 5.5 arttı!

İstanbul'a 6 ayda, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5,5 artışla 5 milyon 680 bin 398 turist geldi. Geçen yılın aynı dönemine göre hava yoluyla gelenler yüzde 5,4, deniz yoluyla gelişler ise yüzde 10,6 artış gösterdi.

Antalya'ya gelen turist sayısı 3 milyon oldu!

Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü verilerine göre, Antalya ve Gazipaşa Havalimanı’na Mayıs ayında 1 milyon 363 bin 927 turist geldi. Antalya’ya hava yoluyla yılın ilk beş ayında gelen turist sayısı 3 milyona yaklaştı.

İngiltere'den Antalya'ya gelen turist sayısı yüzde 2.5 arttı!

İngiltere'den Antalya'ya gelen turist sayısındaki artış ise yüzde 2.5 oldu. 2014'te 68 bin 761 İngilizin geldiği Antalya'ya bu yıl gelen turist sayısı 70 bin 497 oldu.

Alanya'ya kruvaziyer ile bin 529 turist geldi!

Antalya'nın Alanya ilçesine "Ms Europa" ve "Thomson Spirit" adlı iki kruvaziyer ile bin 529 turist geldi. Limana ilk yanaşan Ms Europa adlı Bahama bayraklı gemi oldu

orduya turist geldi Haberi

orduya turist geldi

Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürü Erkan Gülderen "2012 yılı eylül aynına kadar Ordu'ya 150 bin civarında ziyaretçi geldiğini söyleyebiliriz. Ziyaretçilerimiz Ünye İlçesi, Yason Burnu, yaylalarımız ve en fazla Ordu Boztepe'yi ziyaret ettiği görülmektedir. 150 bin kişi Ordu'yu ziyaret ederken bu sayı önümüzdeki yıllarda daha da artacaktır. Şu anda bile otellerimizin doluluk oranları otel sahiplerini memnun edecek seviyededir" dedi.Çok sayıda etkinliğin düzenlendiği bir şehir olan Ordu'da  Ordu-Giresun Havaalanı, Çambaşı kayak merkezi, bağlantı yolları turizme büyük katkı...