28 / 06 / 2022

osb kira fiyatları

osb kira fiyatları

Yatırım iştahı artan sanayici OSB'lerde yer bulamayınca mevcut sanayi tesislerinde fiyatlar uçuşa geçti. Türkiye'de sanayi binalarının metrekare başına ortalama birim fiyatları yüzde 27, birim kiraları da yüzde 31 yükseldi. Bazı OSB'lerde fiyatların yüzde 100'ü geçtiğine dikkat çekildi.

Kira fiyatları artacak mı? İFM Kanun Teklifi konut sektörünü nasıl etkiler? 

İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur, İstanbul Finans Merkezi ile fiziki alanın kısıtlandığına dikkat çekerek, kira fiyatlarıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Ev sahipleri yeni çözümler peşinde! Kira fiyatlarına zam mı geldi?

Kira fiyatlarına zam yapılıp yapılmadığı kiracılar tarafından araştırılıyor. Bilindiği gibi konutta kira artışına sınırlama getirildi. Ancak ev sahipleri bu duruma bir çözüm geliştirdi. İşte o çözüm!

Konut satış ve kira fiyatlarına ilişkin düzenleme talebi Meclis gündeminde!

Konut satış ve kira fiyatlarındaki artışa yönelik düzenleme yapılması talebine ilişkin soru önergesi verildi. İyi Parti İstanbul Milletvekili Ümit Beyaz, konuyu Meclis gündemine taşıdı.

Kira fiyatlarında yeni düzenleme için düğmeye basıldı! Üç bakanlık bir araya geldi!

Kira fiyatlarında meydana gelen büyük artışın ardından hükümet devreye giriyor. Özellikle son aylarda yükselişe geçen geçen kira fiyatları nedeniyle vatandaşlar sıkıntılar yaşarken, 3 bakanlık bir araya geldi.

İngiltere'de kira fiyatları artacak!

İngiltere'de konut fiyatları yükselişini sürdürürken kira fiyatlarında da artış bekleniyor.

Türkiye’de kira fiyatlarındaki artış devam ediyor!

Türkiye’de kira fiyatlarındaki artış devam ediyor. Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomik ve Toplumsal Araştırmalar Merkezi (BETAM) ve Sahibindencom işbirliğiyle hazırladığı “sahibindex Kiralık Konut Piyasası Görünümü” raporunda kiralık konut piyasasındaki değişimleri incelendi. İşte detaylar...

İstanbul'da kira fiyatları dudak uçuklattı! En pahalı ofis kirası nerede?

PROPIN tarafından hazırlanan ve 2021'in Ekim, Kasım ve Aralık aylarını kapsayan 'İstanbul Ofis Pazarı Genel Bakış 2021 Dördüncü Çeyrek Raporu' yayınlandı. Raporda, İstanbul'da en yüksek kira istenilen yer belli oldu. İşte İstanbul'daki ofis piyasası ve kira fiyatları...

İzmir'de satılık ve kiralık ev fiyatları tavan yaptı!

İzmir depremi sonrası yükselen kira fiyatları İzmir gündeminini mesgul etmeye devam ediyor. İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu yaşanan kira artışlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Satılık ve kiralık konut fiyatları hangi illerde arttı?

BETAM tarafından sahibindencom’un ilan verileriyle hazırlanan “sahibindex Satılık Konut Piyasası Görünümü” raporunda kiralık konut sektörü hakkında incelemeler paylaşıldı. Raporda yıllık kira artışının en çok yükseldiği iller paylaşıldı. İşte kira fiyatlarının en çok arttığı iller...

Bodrum'da kira fiyatları tavan yaptı!

Bodrum'da kira artışı sebebi ile işveren işçi bulmakta zorlandı.  Pandemiyle birlikte yaz ve kış nüfusu 500 bine yaklaşan Bodrum’da kiralık ev ücretleri, iş ve işveren arasındaki ilişkiyi tehdit edecek durumda.

Berlin'de kiralık ev fiyatlarında son durum ne?

Habertürk Gazetesi köşe yazarı Ayşe Özek Karasu, bugünkü köşesinde kira fiyatlarını kaleme aldı. İşte Ayşe Özek Karasu'nun o yazısı...

Nureddin Nebati'nin kira fiyatları açıklamasında tutarsızlık iddiası!

Avrupa ile Türkiye arasında asgari ücret ve kira karşılaştırmasında bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, Türkiye'de konut kirasının ortalama 1261 Türk Lirası olduğunu belirtti. Karşılaştırmada tutarsızlıklar ön plana çıktı.

İstanbul'da kira fiyatları yüzde 71,43 arttı!

İstanbul'da konut giderleri kapsamında kira maliyetlerinin son bir yılda yüzde 71,43 yükseldiği belirlendi. 

osb kira fiyatları Haberi

osb kira fiyatları

Konuttaki fahiş fiyat problemi gündemden düşmezken, sanayiciler de fabrika binalarındaki yüksek fiyatlardan şikayet ediyor. Dünya Gazetesi'nden Merve Yiğitcan'ın haberine göre; Denge Değerleme tarafından için hazırladığı rapor, sanayi tesislerin ortalama birim bedellerindeki yüksek artışları ortaya çıkarıyor.

Sanayi tesislerinin işlem yoğunlukları göz önünde bulundurularak belirlenen 22 şehirde 2020 ve 2021 yılı için SPK lisanslı uzmanları tarafından yapılan analizlere göre, Türkiye’de sanayi tesislerinin (fabrika binalarının) metrekare başına ortalama birim tutarları bir senede yüzde 27 yükselerek, 2 bin 80 Türk Lirası'na ulaştı. En yüksek birim bedel metrekare başına ortalama 4 bin 52 Türk Lirası ile İstanbul Avrupa Yakası’nda kaydedilirken, bunu 3 bin 914 Türk Liras ile İstanbul Anadolu Yakası, 3 bin 504 Türk Lirası ile Kocaeli, 2 bin 846 Türk Lirası ile Antalya ve...