27 / 06 / 2022

Özderici GYO portföyü

Özderici GYO portföyü

Özderici GYO'nun Tebliğ'de belirtilen ekspertiz değerinin yüzde 95'inin altında bir satış bulunmamakta ve aynı dönemde şirket portföyüne bir gayrimenkul alım işlemi bulunmamakta

Maltepe Nuvo Dragos 2019 yıl sonu değerleme raporu!

Özderici Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, İstanbul İli, Maltepe İlçesi,Gülsuyu Mahallesi, G22- A-09-D-1-C pafta, 16197 ada, 22 parsele ait 2019 yılı ekspertiz raporunu yayınladı...

Özderici GYO Yapıkredi Plaza 2019 yıl sonu değerleme raporu!

Özderici Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, İstanbul İli, Beşiktaş İlçesi, Rumelihisarı Mahallesi 1403 Ada, 648 no'lu parsel üzerine kayıtlı olan C Blok 25 no'lu bağımsız bölüme ait 2019 yılı ekspertiz raporunu yayınladı...

Özderici GYO 2019 değerleme şirketini seçti!

Özderici Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı 2019 yılı için Yetkin Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. ve Artı Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. ile anlaştı...

Özderici GYO Yapıkredi Plaza 2018 yıl sonu değerleme raporu!

Özderici Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, İstanbul İli, Beşiktaş İlçesi, Rumelihisarı Mahallesi'nde yer alan Yapıkredi Plaza'nın bağımsız bölümlerine ait 2018 yıl sonu değerleme raporunu yayınladı...

Özderici GYO Yönetim Kurulu üyelerini seçti!

Özderici GYO tarafından görev süresi dolan Yönetim Kurulu Üyeleri yerine, 3 yıl için, Ali Uğur Özderici, Ahmet Özderici, Meral Özderici'nin seçilmelerine karar verildi.

Özderici GYO 2021'de ne kadarlık satış yaptı?

Özderici GYO, 2021 yılında Nuvo Dragos projesinden 94 milyon 456 bin 543 TL'lik gayrimenkul satışı gerçekleştirdi. 

Özderici GYO Nuvo Dragos'taki 434 adet bağımsız bölümün kira geliri yüzde 95 sınırını aştı!

Özderici GYO Nuvo Dragos projesindeki 434 adet bağımsız bölümün yıllık toplam kira gelirinin yüzde 95 sınırının üstünde kaldığı görüldü. 

Akfen GYO'nun portföy değeri ikiye katlandı!

Akfen GYO'nun bir yıllık portföy değeri, ikiye katlanarak 5 milyar lirayı aştı.

Akfen GYO’nun toplam portföy değeri 5 milyar TL’yi aştı!

2021 yılı ile beraber portföyünü zenginleştiren Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın (Akfen GYO) attığı adımlar gelirlerini rekor oranda artırdı.

Reysaş GYO'nun portföy büyüklüğü 5.1 milyar TL'ye ulaştı!

Reysaş GYO'nun 2021 yıl sonu  gayrimenkul değerlemeleri neticesinde; toplam portföy büyüklüğü ise 3 milyar 118 milyon 480 bin TL iken yüzde 63 artışla 5 milyar 82 milyon 925 bin TL'ye ulaştı. 

Emre Bayar, Koray GYO Yatırımcı İlişkileri ve Portföy Yönetim Müdürü oldu!

Koray GYO'nun Yönetim Kurulunun 28 Haziran 2021 tarihli kararıyla, Emre Bayar'ın Koray GYO Yatırımcı İlişkileri ve Portföy Yönetim Müdürü olarak atanmasına karar verildi.

Özderici GYO 2021 yılı ilk çeyrek faaliyet raporu!

Özderici GYO'nun 1 Ocak 2021 ile 31 Mart 2021 dönemine ait sorumluluk beyanı, faaliyet raporu ve finansal raporu yayınlandı. 

Özderici GYO yönetim kurulu komitelerini belirledi!

Özderici GYO'nun kurumsal yönetim ilkeleri kapsamında komiteleri oluşturuldu.

Özderici GYO 2020 yılı genel kurul toplantı sonucu!

Özderici GYO'nun 30 Mart 2021 tarihinde aldığı kararları içeren 2020 olağan genel kurul toplantı tutanağı ve hazır bulunanlar listesi yayınlandı. 

Özderici GYO 2020 yılı için kar payı dağıtacak mı?

Özderici GYO'nun 2020 yılı yasal kayıtlarda VUK'a göre hazırlanmış mali tablolara istinaden dönem kârı geçmiş yıl kârlarına eklenmek üzere şirket defterlerine kayıt yapılmasına karar verildi.

Özderici GYO 2021 yılı için bağımsız denetim firmasını seçiyor!

Özderici GYO, 2021 yılı için bağımsız denetim firması olarak hizmet alınacak kuruluşun, genel kurulun onayına sunulmak üzere, Işık Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim A.Ş. olarak belirlenmesine oy birliği ile karar verildi. 

Özderici GYO bağımsız yönetim kurulu üye adaylarını seçiyor!

Özderici GYO'nun bağımsız yönetim kurulu üye adayı olarak, Mehmet Ali Güneysu ve Selim Taylan'ın belirlenmesine oy birliği ile karar verildi.

Özderici GYO portföyü Haberi

Özderici GYO portföyü

Özderici Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), Kamuyu Aydınlatm Platformu'nda (KAP), Gayrimenkul Yatırım Ortaklıklarına İlişkin Esaslar Tebliği'nin 37'inci maddesinde 09.10.2020 tarihinde yapılan değişiklikler kapsamında özel durum açıklaması yayınladı. 

Özderici GYO tarafından şirket portföyünde yer alan gayrimenkullerin kiralama işlemlerinde, Tebliğ değişikliğinin yürürlüğe girmesinden önce 2015 yılından itibaren farklı tarihlerde ilişkili taraf olmayan gerçek ve tüzel kişilere kiralanan ve kira artışlarına getirilen sınırlamalar sebebiyle fiilî kira bedeli güncel kira ekspertiz değerlerinin altında kalan bazı uzun süreli kiralamalarda münferit şekilde kira ekspertiz değerinin yüzde 95'inin altında kalan örnekler bulunmakla birlikte, 31 Aralık 2020 tarihi itibariyle Nuvo Dragos projesindeki 429 adet konutun aylık toplam kira gelirlerinin yıllık ortalamasının ekspertiz raporunda belirtilen değerler ile karşılaştırılmasında Tebliğ'de belirlenen yüzde 95 sınırının üstünde kaldı. 

Şirket portföyünde yer alan gayrimenkullerin Tebliğ'in...