Pandemi gayrimenkul sektörünün beklentilerini nasıl etkiledi

Pandemi gayrimenkul sektörünün beklentilerini nasıl etkiledi

ANBA Yayın Grubu genel yayın yönetmeni Mahmut Kılınç, 2020 yılı gayrimenkul sektörünü değerlendirdi. İşte Kılınç'ın o değerlendirmesi...

Pandemi gayrimenkul sektörünün beklentilerini nasıl etkiledi?

ANBA Yayın Grubu genel yayın yönetmeni Mahmut Kılınç, 2020 yılı gayrimenkul sektörünü değerlendirdi. İşte Kılınç'ın o değerlendirmesi...

Gayrimenkul sektörünün çıkış yolu E-vatandaşlık!

Covid-19 salgını nedeniyle satışları düşen gayrimenkul sektörünün yeniden canlandırılması ve satışların ivme kazanması için bir yol haritası çıkarıldı.

Murat Kurum: Pandemi sonrası inşaat sektörü için yeni bir bahar olacak!

Gayrimenkul sektörünün temsilcileriyle bir araya gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yaptığı açıklamada,''İnşallah pandemi sonrası inşaat sektörü için yeni bir bahar olacak, firmalarımızın ulusal ve uluslararası alanda hızlı yükselişi devam edecek'' ifadelerini kullandı.

Gayrimenkul sektöründe konferanslar dijital platforma taşınıyor!

Alkaş Yönetim Kurulu Başkanı-JLL Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Avi Alkaş ve Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş'ın katılımıyla düzenlenen “Pandemi, Ekonomi Ve Finans: Peki Bundan Sonra Ne Olacak?” oturumunda, gayrimenkul sektörünün geleceği konuşuldu...

Gayrimenkul sektörünün teknolojiyle entegre hale gelmeli!

Zingatcom CTO’su ve Kurucu Ortağı Mehmet Erkek yaptığı açıklamada, gayrimenkul sektörünün teknolojiyle entegre hale gelmesi gerektiğine dikkati çekerek "Emlak portalları teknolojiye yatırım yaparak ezber bozmak zorunda" dedi.

Gayrimenkul sektörünün yıldızları ödül gecesinde buluştu!

Emlak sektörünün Antalya’da uzun yıllardır lokomotifi konumunda olan Realty World Riba Gayrimenkul Yatırım ve Danışmanlık markası 2018'in yıldızlarına ödüllerini Akra Otel’de gerçekleştirilen özel bir davetle verdi.

Gayrimenkul sektörünün ana faaliyet alanı satış ve pazarlamadır!

GDR Danışmanlık Genel Müdürü Cüneyt Güder, gayrimenkul sektörünün ana faaliyet alanının satış ve pazarlama olduğunu söyledi. İşte Güder'in sektöre dair görüş ve düşünceleri...

Gayrimenkul sektörünün geleceği ne olacak?

Coldwell Banker Türkiye Ülke Başkanı Gökhan Taş gayrimenkul sektörünün geleceği ile ilgili bazı açıklamalar yaptı. Peki Gayrimenkul sektörünün geleceği ne olacak? İşte yanıtı...

Gayrimenkul sektörünün kendi bankası olmalı! 

Cathay Group YKB Yardımcısı Mehmet Yılmaz, gayrimenkul sektörünün kendi bankasının olması gerektiğini ve Konut Bank ile kredi faizlerinin düşeceğini söyledi..

Kartal, gayrimenkul sektörünün merceği altında!

Kartal'da lansmanı yapılan dev projelerle birlikte ilçe bir kez daha gayrimenkul sektörünün gündeminde ön sıralara çıktı.

Son 15 yılda gayrimenkul sektörünün vizyonu değişti!

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, son 15 yılda konut sektörünün gerçirdiği dönüşümden bahsetti. Kurum, inşaat ve gayrimenkul sektörünün vizyonundaki değişimleri anlattı.

Gayrimenkul sektörünün gözü Maliye Bakanlığı'nda!

Gayrimenkul sektörünün bankalardan uzun zamandır beklediği faiz indirimi geldi. Konut kredilerinde bankalar faizi psikolojik sınır olan yüzde 1’in altına indirirken, sektör gözünü Maliye Bakanlığı’na dikti.

Eroğlu Gayrimenkul, GYODER kampanyasına destek oluyor!

GYODER’in başarısız darbe girişiminden gayrimenkul sektörünün etkilenmemesi için başlattığı konut seferberliği kampanyasına Eroğlu Gayrimenkul; Skyland İstanbul, Harmony Towers, Merter Platform ve Yeni Moda projeleriyle katılıyor.

Pandemi gayrimenkul sektörünün beklentilerini nasıl etkiledi Haberi

Pandemi gayrimenkul sektörünün beklentilerini nasıl etkiledi

 ANBA Yayın Grubu genel yayın yönetmeni Mahmut Kılınç, 2020 yılı gayrimenkul sektörünü değerlendirdi. İşte Kılınç'ın o değerlendirmesi...

2020 yılında gayrimenkul sektöründeki beklentiler, pek iç açıcı durumda değildi. Pandemi ile beraber, müstakil bahçeli evlere ve arsalara olan talep patlamıştır. Bütün ekonomik kurallar dışına çıkılarak konut faizlarinin daha da aşağıya düşmesi neticesinde 2020 yılında gayrimenkul sektöründe bir talep patlaması yaşatmıştır. Özellikle yılın 2. çeyreğinde başlayan bu talep patlaması rekorlar kırdırmıştır. 

Beklenenen bir durum değildi

Yaşanan pandemi, hiç kimsenin beklediği bir durum değildi. Faizlerin düşmesi dışında, maalesef dünyada pandemiyle birlikte, emtia fiyatlarında müthiş dalgalanmalar, petrolün 0 doların altına inmesi, kripto paraların yüzde 70-80 değer kaybetmesi, borsalarda ki dalgalanmlar para piyasalarına da yansımış ve altın fiyatlarını da etkilemiştir. 

Türkiye'de ekonomik olarak global piyasallarda ki dalgalanmalardan oldukça...