Peribacaları yıkım

Peribacaları yıkım

Kapadokya'da peribacalarına yakın olduğu gerekçesiyle 17 yapının daha yıkılması için karar alındı.

Kapadokya'da son 4 ayda 84 yapı yıkıldı!

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy tarafından 3 Kasım 2018'de Nevşehir'deki incelemeleri sırasında yaptığı açıklamanın ertesi günü başlanılan yıkım çalışmaları kapsamında, yaklaşık 4 ayda 84 yapı yıkıldı.

Peribacaları'ndaki kaçak iş yeri yıkılıyor!

Peribacaları'nda kaçak yapı yıkımına devam ediliyor. Göreme beldesinde hediyelik eşya satış yeri ve kafe olarak kullanılan bir iş yeri yıkıldı.

Kapadokya’daki talan tepki topladı!

Doğal güzellikleriyle ünlenen Kapadokya'da kaçak yapı yıkımı devam ediyor. Bölgedeki rant çarkları kırılan inşaat sahipleri ise gazetecilere tehditler yağdırdı.

Kapadokya'daki tek katlı taş yapı yıkıldı!

Kapadokya'da, peribacaları yakınında bulunan yapıların yıkımına devam ediliyor. Zelve Ören Yeri yakınında, inşaat halinde yer alan tek katlı taş yapı yıkıldı.

Kapadokya'da yıkım devam ediyor!

Kapadokya'da, peribacalarının yakınında bulunan ve yıkım kararı alınan yapıların yıkılması çalışmalarına devam ediliyor...

Kapadokya'da yapılaşmaya izin verenlerin bulunması lazım!

CHP Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan, "Kapadokya bölgesindeki binalara izin verenler hakkında suç duyurusunda bulunulması lazım. Peribacalarının bulunduğu bölgede yapılan bu yapıların tamamının yıkılması lazım" diye konuştu.

Peribacaları'nda yıkım sürüyor!

Nevşehir'in Kapadokya bölgesinde, kaçak yapıların yıkımına yönelik 5 gün önce başlatılan çalışmalara bugün de devam ediliyor.

Kapadokya'da 15 yapıdan ilkinin yıkımına başlandı!

Peribacalarının yakınındaki bulunan kaçak binaların yıkılma çalışmalarına Göreme'deki restorandan başlandı

Kapadokya'da 15 yapı yıkılacak!

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, peribacalarının hemen yanında inşa edilen 15 yapının yıkımına bugün başlanacağını açıkladı.

Peribacalarındaki inşaatın yıkımı tamamlandı!

Nevşehir'in Göreme ilçesinde peribacalarının yer aldığı bölgede inşa edilen iş yeri ve konut inşaatının yıkımı tamamlandı.

Peribacaları yeni evli çiftlerin uğrak mekanları arasına girdi!

Türkiye ' nin önemli turizm bölgelerinden Kapadokya ' daki peribacaları, yeni evli çiftlerin uğrak mekanları arasında bulunuyor. Çiftler, aileleri ve yakınlarıyla peribacalarının doyumsuz güzelliğini seyrediyorlar...

Yıkım kararı verilen kaçak yapıların tahliyesi!

Kaçak yapılar idarenin kararı ile yıkılıyor. Yıkım kararı verilen kaçak yapılarda oturumun var olması halinde ne yapılır? Yıkım kararı verilen kaçak yapıların tahliyesi nasıl sağlanır?

16/9 sorunu yıkım yapılabilir mi? Yapılamaz mı?

Başbakan Erdoğan'ın açıklamaları ve açılan idari dava neticesinde silueti bozan kısımlar için yıkım kararı verildi ve bugün itibariyle de Danıştay idare mahkemesinin vermiş olduğu yıkım kararını onadı yani hukuki süreç tamamlanmış oldu...

Çatalca Belediyesi kaçak yapıların yıkım işini ihaleye çıkarıyor!

Kaçak yapıların yıkım işi Çatalca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından ihaleye çıkıyor. 90 günde tamamlanacak yıkım işinin ihalesi ise 9 Eylül tarihinde Çatalca 'da gerçekleştirilecek.

Kartal'da kentsel dönüşüm kapsamında yıkım töreni 14 Ağustos'ta yapılacak!

Karlıktepe Mahallesi’nde 5 katlı 10 bloklu 100 bağımsız bölümün yerinde ve deprem dönüşüm kapsamındaki yıkım töreni 14 Ağustos 2014 Perşembe günü saat 14:30’da yapılacak.

Burhanettin Kocamaz: Yargıdan yıkım kararı çıkarsa Denizparkı'ı başka bir yere taşıyacağız!

Burhanettin Kocamaz Denizpark için yargı sürecinden yıkım kararı çıkması halinde, Büyükşehir Belediyesi'nin tesisi ve donanımlarını başka bir yere taşıyacağını söyledi. Kocamaz, tesise 35 milyon lira harcama yapıldığını belirtti.

Isparta'da yıkım başladı!

Isparta'nın Gülistan mahallesinde Kentsel Dönüşüm Yasası kapsamında 'riskli yapı' ilan edilen 76 daire-8 blok binanın yıkımı gerçekleştiriliyor. Yıkım işini üstlenen şirketin sahibi Murat Karaboncuk oldu.

Kentsel dönüşümde yeşil yıkım dönemi başlıyor!

Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında yapılacak olan yıkımlarda bundan sonra çevreci bir tarz benimsenecek. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı seçici yıkım yapılmadan, ana yıkıma geçi İnlemesini öngören mevzuat için düğmeye bastı...

Kentsel dönüşümde yıkım süreci uzayacak!

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanlığı, kentsel dönüşümde yıkılan tüm binaların kalıntılarının doğaya zarar vermeyecek şekilde geri dönüştürülmesini amaçlayan "sıfır atık" politikasından sonra inşaatta "yeşil yıkım" dönemini başlatıyor...

Türkiye İstatistik Kurumu Hizmet Binasında yıkım çalışması başladı!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) hizmet binasında yıkım başladı. TÜİK'e yıllardır ev sahipliği yapan Eskişehir yolundaki binanın yerine yeni ve daha modern bir bina inşa edilecek...

Yıkım ruhsatı nasıl düzenlenir?

Bina yıkımı için yıkılacak taşınmazın bağlı olduğu belediyeden yıkım ruhsatının alınması gerekiyor. Peki, yıkım ruhsatı almak isteyen kimsenin ne yapması gerekir? Yıkım ruhsatı nasıl düzenlenir?

Yıkım izni için gerekli belgeler!

Bina yıkımları için belediyeden yıkım izni ruhsatının alınması gerekiyor. Yıkım izni, gerekli belgeleri temin ederek bir dilekçe ile başvuruda bulunan vatandaşlara veriliyor. İşte yıkım izni için gerekli belgeler...

Bina yıkım ruhsatı dilekçesi!

Bir binaya yıkım izni ruhsatı almak için belediyeye gerekli belgeler ve bir dilekçe ile başvuruda bulunulması gerekiyor. Peki, belediyeye verilecek bina yıkım ruhsatı dilekçesi nasıl yazılır?

Peribacaları yıkım

Peribacaları yıkım Peribacaları yıkım

Kapadokya'da peribacalarına yakın olduğu gerekçesiyle 17 yapının daha yıkılması için karar alındı.Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Nevşehir'in Göreme beldesinde 11, Uçhisar ve Ortahisar beldeleri ile Çavuşin köyünde ikişer yapının yıkım kararı alındı.Bu kapsamda Göreme'deki 3 bağevinin yıkım işlemleri tamamlandı.Ekipler, öğleden sonra ise bir otel inşaatı ve konutun peribacasına yakın olduğu belirlenen bazı bölümlerini yıktı.Yıkım çalışmaları, İl Özel İdaresi ve ilgili belediyelerin personelince iş makineleri yardımıyla...