Ponza madeni

Ponza madeni

Başta savunma sanayisi olmak üzere birçok sektörde hammadde olarak kullanılan ponza madeni, dünyada tükenmek üzere. Türkiye'de ise sadece birkaç ilde bulunan ve işlenmeye başlanan bu taş, yeni yeni değer kazanıyor...

Ponza madeni inşaat sektöründe hammadde olarak kullanılıyor!

Başta savunma sanayisi olmak üzere birçok sektörde hammadde olarak kullanılan ponza madeni, dünyada tükenmek üzere. Türkiye'de ise sadece birkaç ilde bulunan ve işlenmeye başlanan bu taş, yeni yeni değer kazanıyor...

Ekb Kaya Yapı Malzemeleri Metal Madeni Yağlar Temizlik Ürünleri Limited Şirketi kuruldu!

Ekb Kaya Yapı Malzemeleri Metal Madeni Yağlar Temizlik Ürünleri Limited Şirketi bugün Tuzla'da 360 bin TL sermaye bedeli ile Ekber Kaya tarafından kuruldu.

Azrak Grup Elektrik Metal Hırdavat Makina Madeni Yağ Ticaret Limited Şirketi kuruldu!  

Azrak Grup Elektrik Metal Hırdavat Makina Madeni Yağ Ticaret Limited Şirketi bugün Kartal'da 500 bin TL sermaye bedeli ile İbrahim Girgin tarafından kuruldu. 

Country İnşaat Metal Elektrik Madeni Yağlar ve Orman Ürünleri Sanayi Limited Şirketi kuruldu!

Country İnşaat Metal Elektrik Madeni Yağlar ve Orman Ürünleri Sanayi Limited Şirketi bugün Kartal'da 400 bin TL sermaye bedeli ile Ahmet Sönmez tarafından kuruldu. 

Fatih Dönmez: Bor işlemeye başlıyoruz!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Cuma günü Balıkesir Bandırma’da bor karbür tesisinin açılacağını duyurdu. Dönmez “Boru işlemeye başlıyoruz, bu madeni artık savunma, nükleer, metalurji, makine sanayilerinde kullanacağız” dedi.

Özbekistan'da altın arama çalışmaları hızlanıyor!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, "Özbekistan altın madeni açısından dünyada en zengin ülkelerden biri ve dördüncü sırada yer alıyor. Bizim de bu konuda ciddi deneyimlerimiz var." dedi.

Berva Turizm Otomotiv Nakliye Matbaa Petrol Ve Madeni Yağlar Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Berva Turizm Otomotiv Nakliye Matbaa Petrol Ve Madeni Yağlar Ticaret Limited Şirketi bugün Kartal'da 20 bin TL sermaye bedeli ile Mevlüt Kesgin tarafından kuruldu.

Orhanlar İş Makinaları Tamir Bakım Yedek Parça Ve Madeni Yağları Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Orhanlar İş Makinaları Tamir Bakım Yedek Parça Ve Madeni Yağları Sanayi Ticaret Limited Şirketi bugün Pendik'te 100 bin TL sermaye bedeli ile Ercan Taşgın tarafından kuruldu. 

Murat Tekin'den Aksaray Sanayi projesi açıklaması!

Madeni Sanatkârlar Odası Başkanı Murat Tekin Aksaray Sanayi projesi ile alakalı bazı açıklamalar yaptı

Karmod Şili'de şantiye binaları kurdu!

Karmod, Şili'de altın madeni için şantiye binalarının kurulumunu gerçekleştirdi. Karmod Dış Ticaret Müdürü Öztürk, Güney Amerika ülkelerinde maden işletmeciliği yapan Avrupa merkezli firmaların şantiye yapı tercihi olduklarını belirtti...

Karmod Prefabrik'ten Girne'deki işçiler için şantiye yapıları!

Karmod Prefabrik Batı Afrika ülkelerinden Gine'de altın madeni çıkarmaya gelen işçiler için şantiye yapıları kurdu. 150'ye yakın çalışanın konaklayacağı belirlendi.

Sanayi siteleri şehir merkezinden çıkmalı!

Oto sanayileri olarak büyük sıkıntıları bulunduğunu belirten Trabzon Madeni İşler Odası Başkanı Pehlivan, çalışanın iyi hizmet vermesi ve huzurlu çalışması için günün şartlarına uygun, modern ve şehrin dışında bir sanayi sitesine ihtiyaçları olduğunu söyledi.

Ankara Çubuk'ta yeni sanayi sitesi kurulacak!

Çubuk ilçesinde Madeni ve Ağaç İşleri Odası öncülüğünde kurulan S.S. Çubuk Kuzey Yıldızı Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi, ilçeye modern sanayi sitesi kazandırmak için çalışmalar başlattı.

Fidel Castro'nun serveti 900 milyon dolar!

Geçtiğimiz hafta yaşamını yitiren “Fakirlerin Babası” lakaplı Fidel Castro’nun servetinin 900 milyon doları bulduğu öne sürülüyor. Küba’nın efsanevi liderinin, altın madeni hatta özel bir adası olduğu da iddia ediliyor.

Ponza madeni

Ponza madeni Ponza madeni
Başta savunma sanayisi olmak üzere birçok sektörde hammadde olarak kullanılan ponza madeni, dünyada tükenmek üzere. Türkiye'de ise sadece birkaç ilde bulunan ve işlenmeye başlanan bu taş, yeni yeni değer kazanıyor. Dünya genelinde sadece İtalya, Yunanistan ve Türkiye'de bulunan ponza, diğer iki ülkede bitme noktasına geldi. Türkiye'de ise Afyonkarahisar, İsparta, Nevşehir, Erciyes ve Bitlis'te bulunan ponzanın rezervinin yüzde 70'lik bölümü Bitlis'te. Günümüzde "beyaz altın" olarak adlandırılan ponza taşının Türkiye rezervlerinin çoğuna sahip olması, Bitlis'e ayrı bir önem katıyor. Ponza madeni başta savunma, inşaat, tarım, tekstil ve kimya olmak üzere birçok sektörde hammadde olarak kullanılabiliyor. Türkiye'de ağırlıklı olarak inşaat sektöründe yalıtım malzemesi olarak kullanılan ponza, Bitlis'ten yurdun birçok bölgesine göndeliyor.
Konu hakkında açıklama yapan Tatvan Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Bilal Dağdağan,...