reyhanlı barajı çalışmaları son durum

reyhanlı barajı çalışmaları son durum

Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, 2015 yılı Mayıs ayında açılışı yapılacak Reyhanlı Barajı’ nın Hatay başta olmak üzere Türkiye ekonomisine çok büyük katkılar sağlayacağını söyledi....

TOKİ Hatay Amik-Afrin Projesi İnşaatı ihalesi 3 Temmuz'da!

Hatay Amik-Afrin (Reyhanlı Barajı ve Sulaması) Projesi İnşaatı (E-İHALE) ihalesi 3 Temmuz tarihinde saat 11:00'de gerçekleştirilecek.

Yusufeli Barajı inşaatının yüzde 76'sı tamamlandı!

Dünya'nın üçüncü en yüksek barajı olma adayı olan Yusufeli Barajı inşaatının çalışmaları tam gaz devam ediyor. Baraj inşaatının dörtte üçünün tamamlandığını dile getiren Artvin Valisi Yılmaz Doruk, "Çalışmalarda bugün itibarıyla yüzde 76 oranında fiziki gerçekleşme sağlandı" dedi...

Osmangazi Barajı çevresinde tahliye edilen köylülerin sorunları TBMM'de!

Osmangazi Barajı yapım çalışmaları kapsamında yerleşim yerleri boşaltılan çevre köy sakinlerinin sorunları meclis gündemine taşındı. CHP'li Tanal, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Yusufeli Barajı'nın inşaatı hızlandı!

Artvin'de yapımı devam eden Yusufeli Barajı'nda sona yaklaşılıyor. Yeni yerleşim alanının altyapı çalışmaları yüzde 95 tamamlandı.

Reyhanlı Barajı'nın inşaatında kontrollü patlatma!

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde inşaatı devam eden Reyhanlı Barajı'nda zemin düzeltmesi için 5 tonluk kontrollü patlatma yapıldı.

Yusufeli Barajı'yla milli bütçeye 600 milyon liralık katkı!

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Murat Acu, Yusufeli Barajı'yla ilgili son durumu anlattı. Çalışmalarda sona yaklaşılan projenin gövde kazı çalışmaları tamamlandı.

Reyhanlı Barajı'na ilişkin 6 soru mecliste!

Reyhanlı Barajı'nın yapımının bitirilememesine ilişkin soru önergesi hazırlandı. CHP Hatay Milletvekili Birol Ertem konuyu meclis gündemine taşıdı..

Bursa Gölcek Barajı'nda inşaat çalışmaları sürüyor!

Bursa’nın Karacabey ilçesinde Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilen Gölecik Barajı’nda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Yusufeli Barajı'nda inşaat çalışmaları sürüyor!

Yüzde 62 fiziki gerçekleşme sağlanan Yusufeli Barajı ve HES Projesi’nde inşaat çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Adıyaman Gömükan Barajı'nda inşaat başladı!

Adıyaman’ın hasretle beklediği Gömükan Baraj inşaatının çalışmaları başladı. DSİ 20. Bölge Müdürlüğü Barajlar ve HES Şube Müdürlüğü, DSİ 203. Adıyaman Şube Müdürlüğü ile firma yetkililerinden oluşan teknik heyet Adıyaman Gömükan Barajı inşaatında incelemelerde bulundu.

Kaş Kasaba Kıbrıs Barajı istimlak sorunu TBMM'de!

Kaş Kasaba Kıbrıs Barajı ihalesine, işin başlama tarihine ve istimlak çalışmaları mecliste konu oldu. CHP Antalya Milletvekili Devrim Kök, konu hakkında soru önergesi hazırladı..

Sakarya Akçay Barajı’nın gövdesi yükseliyor!

Akçay Barajı yapım çalışmalarında yeni bir aşamaya geçtiklerini belirten Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu Akçay Barajı’nda devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

Reyhanlı Belediyesi kent çalışmaları devam ediyor!

Reyhanlı Belediyesi şehir merkezinde yeni oluşturulan cadde ve sokaklara parke taşı döşemeye başladı. Reyhanlı Belediyesi, Yeni Mahalle Toki civarında bulunan yeni yerleşim yerlerinin üstyapı çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

reyhanlı barajı çalışmaları son durum

reyhanlı barajı çalışmaları son durum reyhanlı barajı çalışmaları son durum

Vali Lekesiz, Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necmeddin Zaroğlu’nu ziyaret ederek bir süre görüştü.


İlçede gerçekleştirilen yatırımlar ve çalışmalar hakkında bilgi veren Vali Lekesiz, Antakya ile Reyhanlı arasındaki bölünmüş yolun tamamlandığını, mevcut yolların da sıcak karışımlı beton asfalt olacağını kaydetti. Kırıkhan ile Reyhanlı’yı birbirine bağlayan yolun önemli ölçüde bittiğini vurgulayan Lekesiz, “Bunlar ilimizin ve ilçelerimizin daha iyi bir geleceğe hazırlanması ile ilgili çok önemli projelerdir. Sosyal ve ekonomik kalkınma için bunlar olmazsa olmaz.” dedi. 


2015 yılı Mayıs ayında açılışı yapılacak Reyhanlı Barajı’nın sadece Hatay için değil Türkiye ekonomisi içinde çok önemli olduğunu vurgulayan Lekesiz, “Reyhanlı Barajı ile eşzamanlı olarak ovanın tamamının basınçlı sulama sistemine geçmesi ve arazinin toplulaştırılmasına ilişkin çalışmalar da yürütülüyor. Bu; her parsele aracın ulaşabilmesini sağlayacak yol yapılması,...