ronaldo müze yapımı

ronaldo müze yapımı

Real Madrid'in ve Portekiz Milli Takımı'nın oyuncusu Cristiano Ronaldo, doğum yeri olan Madeira Adası'ndaki Funchal kentinde, kendi adına bir müze yaptırıyor. Müzenin 300 metrekarelik alanı kapsayacağı, şu anda inşaat halinde olduğu belirtildi....

Adana Müze Kompleksi'nde çalışmalar tamamlandı!

Vali Mahmut Demirtaş, eski Milli Mensucat Fabrikası’nın bulunduğu alanda yapımı devam eden Adana Müze Kompleksi’nde incelemelerde bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Abdullah Gül Müze ve Kütüphanesi açılışa hazır!

Gül, Abdullah Gül Üniversitesi Sümer Yerleşkesi içinde yapımı tamamlanan ve yarın resmi açılışı gerçekleştirilecek olan müze ve kütüphanede Kayseri'deki gazetecilerle bir araya geldi.

Antakya Hilton müze oteli inşaatı incelendi!

Kadir Teksöz ve beraberinde esnaf odası başkanları Antakyalı işadamı Necmi Asfuroğlu tarafından yapımı devam eden ve mimar Emre Arolat imzası taşıyan Antakya Hilton müze oteli, ziyaret ederek yetkililerden bilgiler aldılar.

Antakya Hilton Müze Oteli Hatay'ın turizmine ivme kazandıracak!

Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Kadir Teksöz, Esnaf Odası Başkanları, Antakyalı işadamı Necmi Asfuroğlu tarafından yapımı devam eden Antakya Hilton müze oteli, ziyaret ederek yetkililerden bilgiler aldılar.

Adana'da Ortadoğu’nun en büyük müze kompleksi kuruluyor!

Adana’da eski Millî Mensucat Fabrikası’nın bulunduğu alanda yapımı devam eden ve içinde bir çok müze, sinema ve konferans salonunun bulunacağı kompleks tamamlandığında Türkiye ve Ortadoğunun en büyük müze kompleksi olacak...

Rize'de 5 yeni müze yapımı planlanıyor!

Rize Fatih Sultan Mehmet Han Camii ve Sosyal Tesisleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından Dörtyol Köyü’nde yaptırılacak 5 bin kişilik cami ve İmam hatip Lisesi ile yurt binası yanında, Rize’ye 5 yeni müze kazandırmayı planlıyor...

İzmir'de yüzer müze hizmete açıldı!

Atatürk' ün annesi Zübeyde Hanım'ın ismini taşıyan ve hem müze hem de gençlere denizciliğin anlatılacağı eğitim merkezi olarak hizmet verecek gemi, Karşıyaka iskelesinde hizmete açıldı.

Hacılar-Kızılören arası bağlantı yolları korkuluk yapımı işi ihale edildi!

Yol kenarlarına korkuluk yapımı için ihale gerçekleştirildi Büyükşehir Belediyesi yollan daha güvenli hale getirmek için korkuluk yapıyor. Aydınlar Mevki ve Hacılar-Kızılören arası bağlantı yollarında korkuluk yapımı işi ihale edildi.

Borsa İstanbul’un yapımı devam eden yeni veri merkezi!

ABD’li Nasdaq gibi uluslararası kuruluşlara gerçekleştirdiği ortaklıklar ve yeniden yapılandıracağı teknolojik altyapısıyla bölgesel bir güç olmayı hedefleyen Borsa İstanbul’un yapımı devam eden yeni veri merkezi...

Sahabe Sultan Sasa cami ve türbesinin yapımı bitme aşamasına geldi!

Sultan Sasa'nın 1926 yılında yıktırılan cami ve türbesinin yapımı bitme aşamasına geldi. Sahabe Hz. Sasa'nın Gazi Caddesi Hasanpaşa Hanı önündeki makamında başlayan inşaat çalışmaları, bir aya kadar tamamlanacak...

Antrepo 5’teki müze binasının inşaatı 1.5 yıl sürecek!

Antrepo 5’teki müze binasının inşaatı 1.5 yıl sürecek. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’ne bağlı olan İstanbul Resim ve Heykel Müzesi’nin Karaköy’deki yeni binasında ilk geçici sergi bugün açılıyor.

Türkiye'deki müze ve ören yerlerini 29 milyon 533 bin 966 kişi ziyaret etti!

TÜRSAB: "Türkiye'deki müze ve ören yerlerini 2013 yılında, 29 milyon 533 bin 966 kişi gezdi. Ziyaretçilerin yüzde 69'unu yabancılar, yüzde 31'ini ise Türkiye vatandaşları oluşturdu"

Müze ve ören yerlerinden bir ayda yaklaşık 8 milyon lira gelir elde edildi!

Müze ve ören yerlerinden bir ayda yaklaşık 8 milyon lira gelir elde edildi. Özellikle yabancı turistlerin ihtiyaçları göz önüne alınarak oluşturulan "Müzekart Museum Pass İstanbul"dan sağlanan gelir, yüzde 793 artışla 613 bin 998 liraya ulaştı

ronaldo müze yapımı

ronaldo müze yapımı ronaldo müze yapımı


Real Madrid'in ve Portekiz Milli Takımı'nın oyuncusu Cristiano Ronaldo, doğum yeri olan Madeira Adası'ndaki Funchal kentinde, kendi adına bir müze yaptırıyor.


Portekiz'in Diario do Noticias gazetesinin Ronaldo'nun ailesini kaynak göstererek verdiği haberde, futbolcunun müzesinin bu yıl sonu ve ya 2014 yılı başlarında açılacağı belirtildi. 5 Şubat 1985'te doğan Ronaldo'nun finansmanı tamamen kendisi tarafından karşılanarak hazırlanan müzenin, bu zamana kadar gizli tutulduğu belirtildi.


Futbolcunun yakınları, Portekiz gazetesine verdikleri röportajda, ''Ronaldo'nun bu girişiminden dolayı annesi çok gurur duyuyor. Müze hayata geçtiğinde tüm aile, bu davranışından dolayı Ronaldo ile gurur duyacak. Müze bölge için çok önemli olacak çünkü dünyanın birçok yanından turisti buraya getirecek. Ronaldo'nun kazandığı altın top ya da altın ayakkabı gibi ödülleri kim yakından görmek istemez ki'' ifadesini kullandı.


Müzenin 300 metrekarelik alanı...