şahap kavcıoğlu enflasyon

şahap kavcıoğlu enflasyon

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu bugün yatırımcılarla buluştu. Kavcıoğlu yapmış olduğu açıklamada, "Yılın geri kalanında cari işlemlerdeki iyileşme devam edecek. Çekirdek enflasyon göstergelerinde yavaşlama görüyoruz" dedi.

Merkez Bankası yıl sonu enflasyon beklentisini yükseltti!

Merkez Bankası tarafından 2021 yıl sonu için yüzde 12.2 olan enflasyon tahminini yüzde 14.1 olarak yukarı yönlü revize edildi.

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu'ndan flaş enflasyon açıklaması!

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu bugün yatırımcılarla buluştu. Kavcıoğlu yapmış olduğu açıklamada, "Yılın geri kalanında cari işlemlerdeki iyileşme devam edecek. Çekirdek enflasyon göstergelerinde yavaşlama görüyoruz" dedi.

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu'ndan flaş açıklama!

Türkiye'nin ekonomik görünüme dair önemli açıklamalarda bulunan Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu, "Son çeyrekte enflasyonun düşüş eğilimine gireceğini düşünüyoruz. Gıda dışı enflasyonun yılın geri kalanında da manşet enflasyonun altında kalmaya devam etmesini bekliyoruz" dedi.

Son dakika! Dolar/TL'de sert düşüş!

Dolar kuru zirvesini 8,88'e kadar taşıdı ve bugün 8,65 bandında olan dolar/TL, Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu'nun mesajlarından sonra 8.60'ların altına düştü.

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu'ndan flaş açıklama!

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, çevrimiçi olarak gerçekleştirilen yatırımcı toplantısında, "Piyasalardaki haklı bir gerekçeye dayanmayan erken gevşeme beklentilerinin tümüyle ortadan kalkması gerekiyor" dedi.

Son dakika! Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan flaş açıklama!

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, Merkez Bankası'nın fiyat istikrarı kararlılığı ile elindeki tüm araçları kullanmaya devam edeceğini duyurdu...

 30 Nisan 2021 güncel dolar kuru!

Dolar/TL dün Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu'nun açıklamalarından sonra 8,2177 seviyelerine ulaştı. Bugün ise yeni işlem gününe yükselişle başlayarak 8,25 düzeyinde işlem görüyor.

Dolar 8.15 seviyesine geriledi!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu'nun ilk enflasyon raporu sunumu sonrasında dolar/TL 8.15 seviyesine kadar geriledi.

Şahap Kavcıoğlu'ndan kripto para açıklaması!

TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu, son günlerde gündemden düşmeyen kripto paralarla ilgili konuştu. Kripto paralara ilişkin dünyada altyapı, düzenleme veya kontrol sisteminin olmadığına dikkat çeken Kavcıoğlu, bu konunun oldukça hassas olduğunu dile getirdi. 

Merkez Bankası faiz kararını açıkladı!

Yeni Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu'nun yönetimindeki ilk faiz kararı açıklandı. Politika faizi yüzde 19'da sabit bırakılırken, sıkı para politikasının korunacağı belirtildi.

Son dakika! Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan açıklama geldi!

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu "Hedeflediğimiz düşük enflasyon ortamının sürdürülebilir büyüme ve istihdam artışı için bir önkoşul olduğunun farkındayım" dedi. Kavcıoğlu ayrıca "Politika faizini enflasyon üzerinde bir düzeyde oluşturmaya devam edeceğiz" açıklamasını yaptı.

Şahap Kavcıoğlu kimdir?

Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu kimdir? Daha önce hangi görevlerde bulunmuştur? İşte Şahap Kavcıoğlu'nun biyografisi...

Şahap Kavcıoğlu, Merkez Bankası Başkanı oldu!

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ın görevine son verildi ve yerine Şahap Kavcıoğlu getirildi.

Feyzullah Yetgin ve Şahap Kavcıoğlu Türkiye ekonomisini değerlendirecek!

GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Feyzullah Yetgin ve 26. Dönem Bayburt Milletvekili, Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkan Vekili Doç. Dr. Şahap Kavcıoğlu Türkiye ekonomisini değerlendirecek.

şahap kavcıoğlu enflasyon Haberi

şahap kavcıoğlu enflasyon

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu bugün yatırımcılarla buluştu. Kavcıoğlu yaptığı açıklamada, "Yılın geri kalanında cari işlemerdeki iyileşme devam edecek. Çekirdek enflasyon göstergelerinde yavaşlama görüyoruz" ifadesini kullandı.

A Haber'de yer alan habare göre; Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'nun yaptığı açıklamalardan öne çıkanlar şu şekilde: ''Dayanıksız mal talebinde güçlenme görüyoruz. İhracattaki güçlü seyir devam eden iyileşmeyi destekliyor. Yılın geri kalanında cari işlemlerdeki iyileşme devam edecek.

Hizmet sektöründeki açılma ve turizmin katkısı ile beraber istihdam piyasasının salgın dönemi etkilerini büyük ölçüde atlattığını söyleyebiliriz. İstihdam piyasası salgın dönemi etkilerini geride bıraktı. Finansman koşullarında daha duyarlı olan dayanıklı mal talebinde yavaşlama dikkat çekerken, dayanıksız mal talebinde güçlenme görüyoruz.

"ÇEKİRDEK ENFLASYON GÖSTERGELERİNDE YAVAŞLAMA VAR"

Çekirdek enflasyon göstergelerinde yavaşlama görüyoruz. Öncü göstergeler 3. çeyrekte iktisadi faaliyette iç talebin...