sahibindencom konut piyasa analizi

sahibindencom konut piyasa analizi

Sahibindencom ve Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomik ve Toplumsal Araştırmalar Merkezi (BETAM) ortaklığında yayınlanan "sahibindex Konut Piyasası Görünümü” raporuna göre;  konut sektöründe normalleşmenin ilk adımları atılırken, İstanbul'da kira ücretleri yükselişe geçti. 

İstanbul'da konut talebi hızla artıyor!

sahibindencom ve Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomik ve Toplumsal Araştırmalar Merkezi (BETAM) iş birliğinde hazırlanan “sahibindex Konut Piyasası Görünümü” raporuna göre İstanbul'da konut talebi hızla artarken fiyatlar yükselmeye devam ediyor. 

ABD'de bekleyen konut satışları Temmuz'da yüzde 1,8 azaldı!

ABD'de bekleyen konut satışları endeksinin Temmuz ayı verileri açıklandı. Buna göre, ABD'de bekleyen konut satışları endeksi 2021 Temmuz'da aylık bazda yüzde 1,8 geriledi ve piyasa beklentilerinin tersine düşüş sergiledi.

İstanbul'da konut piyasası canlandı! 

sahibindencom ve Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomik ve Toplumsal Araştırmalar Merkezi (BETAM) iş birliğinde hazırlanan “sahibindex Konut Piyasası Görünümü” raporu yayımlandı. 

ABD konut piyasasında son 30 yılın en hızlı fiyat artışları görüldü!

Dün açıklanan Federal Açık Piyasa Komitesi'ne göre; ABD'de son 30 yılın en hızlı konut fiyat artışları 2021'de görüldü. 

Konut sektöründe normalleşme adımları atılıyor!

Sahibindencom ve Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomik ve Toplumsal Araştırmalar Merkezi (BETAM) ortaklığında yayınlanan "sahibindex Konut Piyasası Görünümü” raporuna göre;  konut sektöründe normalleşmenin ilk adımları atılırken, İstanbul'da kira ücretleri yükselişe geçti. 

Satılık konut ilan fiyatları en çok hangi ilde arttı?

BETAM’ın sahibindencom verileri ile hazırladığı “Konut Piyasası Görünümü” raporunun 5'incisi açıklandı. Rapor tekrar başlatılan tam kapanma önlemlerinin etkisiyle, kiralık konut piyasasında fiyatların yükseldiğini ve kiralık konutlara talebin azaldığını işaret ediyor. 

ABD'de bekleyen konut satışları Mart'ta beklentileri karşılamadı!

ABD'de bekleyen konut satışları endeksi Mart ayında yüzde 1,9 artış kaydederek piyasa beklentilerin üzerine çıktı. 

Ankara’da kiralık metrekare fiyatları düştü, piyasa canlandı!

BETAM ve sahibindencom ortaklığında hazırlanan Konut Piyasası Görünümü raporuna göre Ankara’da kiralık metrekare fiyatları düştü, piyasa hareketlendi.

Konut piyasasındaki toparlanma yavaşladı mı?

Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomik ve Toplumsal Araştırmalar Merkezi (BETAM) ve sahibindencom işbirliği ile hazırlanan “Konut Piyasası Görünümü” raporunun ikincisi açıklandı. Yayınlanan rapora göre Ocak'ta konut piyasasındaki toparlanma hız kesti.

ABD'de yeni konut satışları beklentileri karşılayamadı!

ABD'de yeni konut satışları, geçen sene Aralık ayında aylık yüzde 1,6 artarak 842 bine ulaştı fakat piyasa beklentilerini karşılayamadı. 

O ilde depremden sonra konut fiyatları arttı!

Denge Değerleme araştırmasına göre, gayrimenkullerin piyasa değeri ve kira değerlerini etkileyen başlıca sebepler, salgın süreci ve konut kredi faiz oranlarındaki indirim kampanyasıyken, İzmir'de yaşanan deprem sonrası ana faktör deprem oldu.

ABD'de konut piyasası endeksi Aralık ayında beklentinin altına indi!

ABD'de konut piyasası endeksi, Aralık ayında bir önceki aya göre 4 puan azalışla 86 değerine düşerek piyasa beklentilerinin gerisinde kaldı. 

Türkiye'de konut fiyatları yüzde 2.6 arttı!

Sahibindencom'dan yayınlanan emlak endeksi verilerine Türkiye'de Ekim ayında konut fiyatları önceki aya oranla yüzde 2,6 arttı.

sahibindencom konut piyasa analizi Haberi

sahibindencom konut piyasa analizi

Sahibindencom ve Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomik ve Toplumsal Araştırmalar Merkezi (BETAM) ortaklığında yayınlanan sahibindex Konut Piyasası Görünümü” raporu yayınlandı. Rapora göre; ülke genelinde satılık konut piyasasındaki yavaşlama devam ediyor. Raporda yer alan diğer detay ise satılık konut fiyatlarındaki yavaşlama kiralık konutlarda da devam ediyor. BETAM uzmanları raporda, gayrimenkul alıcıları ve emlakçılara yön vermek için son fiyat artışları ve piyasalar hakkında değerlendirmelerde bulundu. 

Lüks konut fiyatlarında metrekare fiyatları 12 bin TL

Geçtiğimiz yıl Mayıs ayına oranla ülke genelinde 2 bin 798 TL olan ortalama satılık konut ilan metrekare cari fiyatları yıl bazında  yüzde 40 artarak 3 bin 919 TL'ye ulaştı. Üç büyük kentteki ortalama satılık konut ilan mertekare fiyatları geçen senenin aynı dönemine oranla yükselerek İstanbul’da 5 bin 200 TL, Ankara’da 2 bin...