sakarya sigortasız konut

sakarya sigortasız konut

Esen Sigorta Genel Müdürü Ali Esen, Sakarya'da 75 bin konutun deprem sigortasını yaptırmadığını belirtti. Esen, ''Bölgemizde 75 bin konut henüz sigortasını yaptırmamış, sigortasız yaşayan vatandaşlarımız var. Toplam sigorta açığımız 75 bindir.''dedi.

Sakarya'daki konutların yüzde 65'i sigortasız!

4 bin kişinin hayatını kaybettiği 17 Ağustos 1999 Marmara depreminin üzerinden 13 yıl geçmesine rağmen Sakarya'da ki konutların yüzde 65'inde sigorta bulunmadığı bildirildi.

Türkiye'de deprem sigortasız konut kalmamalı!

17 Ağustos Marmara depreminin 21’inci yıl dönümünde Türkiye Sigorta Birliği’nden yapılan açıklamada, sigorta sektörü, depreme karşı Zorunlu Deprem Sigortası (ZDS) ve Konut Sigortası ile pek çok teminat sunduğu belirtildi. 

Türkiye Sigorta Birliği: Depreme karşı sigortasız konut kalmamalı!

Türkiye'de olası bir depremden sonra yaraları daha hızla sarmak amacıyla sigortalılık oranlarının yükselmesi büyük önem taşıyor.

TOKİ Sakarya Korucuk 577 konut ihalesi yarın!

Sakarya İli, Adapazarı İlçesi, Korucuk Mahallesi 577 Adet Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi (E-İHALE) ihalesi yarın saat 14:30'da yapılacak.

TOKİ 100 bin konut Sakarya Adapazarı kura çekimi bugün!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın Sakarya Adapazarı 100 bin konut 2020 projesinin kura çekilişi bugün gerçekleştirilecek.

TOKİ Sakarya Adapazarı Korucuk 445 konut kura sonucu ne zaman açıklanacak?

TOKİ Sakarya Adapazarı Korucuk 445 konut kura sonucu ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı haberimizde yer alıyor. Peki TOKİ Sakarya Adapazarı Korucuk kura sonucu ne zaman açıklanacak? Adapazarı Korucuk kura sonuçları 2020...

Sakarya’da erkekler daha çok konut aldı!

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan verilere göre Sakarya’da 2019’da 18 bin 985 konut satışı yapıldı. Veriler incelendiği üzere erkekler kadınlara göre daha fazla konut aldı.

TOKİ 100 bin konut Sakarya Kocaali 2020 başvuruları!

TOKİ 100 bin konut Sakarya Kocaali 2020 başvuruları haberimizde yer alıyor. TOKİ 100 bin konut Sakarya Kocaali 2020 başvuru tarihleri ne zaman? TOKİ 100 bin konut Sakarya Kocaali 2020 fiyatları ne kadar? İşte merak edilen detaylar...

Sakarya Karasu'da konut yüzde 27, arsa yüzde 69 kazandırdı!

Endeksa'nın  güncel verilerine göre son yıllarda turistik ilgi gören ve altyapı çalışmaları nedeniyle de değerlenen Sakarya Karasu‘da 3 yılda konut fiyatları yüzde 27, konut imarlı arsa fiyatları ise yüzde 69 artış gösterdi. İlçede ortalama konut metrekare fiyatının 1.666 TL olduğu belirtiliyor.

Sakarya'da konut dokunulmazlığını ihlal eden 6 kişi tutkandı!

Sakarya'nın Akyazı ilçesinde konut dokunulmazlığını ihlal ettiği iddia edilen 10 kişiden 6'sı tutuklandı. Olayla ilgili detaylı soruşturma başlatıldı.

Kuzey Marmara Otoyolu ile 4 ilde konut fiyatları arttı!

Kuzey Marmara Otoyolu, güzergahı üstündeki Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli ve Sakarya‘da konut fiyatlarını artırıyor...

TOKİ Sakarya Kocaali 82 konut kura sonuçları!

TOKİ Sakarya Kocaali 82 konut kura sonuçları henüz belli olmadı. TOKİ Sakarya Kocaali 82 konut kura sonuçları açıklandığında Emlakkulisi.com'da yer alacak.

Deprem sigortası yaptırılan konut sayısı 10 ayda 6 milyona ulaştı!

Türkiye genelinde zorunlu deprem sigortasına sahip konut oranı yüzde 46’yı aşsa da sigortasız konut sayısı 9,4 milyon. Sigortalılık oranı en yüksek olan il ise Düzce.

Deprem sigortasız konut kalmayacak!

Zorunlu deprem sigortası yaptıranların oranının yüzde 2 seviyesinde olduğunu belirten Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, "Düzenli, süreklilik arz edecek şekilde deprem sigortası yaptırılması ve bunun tüm ülkeyi kapsayacak seviyeye çıkarılması amacıyla Hazine olarak çalışma başlatıyoruz." dedi.

sakarya sigortasız konut

sakarya sigortasız konut sakarya sigortasız konut

Esen Sigorta Genel Müdürü Ali Esen, 17 Ağustos 1999 depreminden sonra 75 bin konutun sigortasız olduğunu belirterek, herkesi evini sigortalatması yönünde uyarılarda bulundu.Birinci derece deprem bölgesi olan Sakarya'da bulunan 194 bin 190 konuttan 119 bini Afet Sigortaları Kurumu'na (DASK) zorunlu deprem sigortası yaptırdı. Esen Sigorta Acentesi Genel Müdürü Ali Esen, evlerini sigortalatmayan vatandaşları en kısa zamanda sigorta yaptırmaya davet etti.


Sigorta açığımız 75 bin konut


Sakarya'da 75 bin konutun deprem sigortasını yaptırmadığını belirten Esen, "17 Ağustos 1999 depreminde o büyük acıları yaşadık. Bugün Sakarya'mızda ilçelerimiz dahil 194 bin 190 konut var. Halkımızın bugüne kadar düzenli yaptırmış olduğu sigortalı konut sayımız 119 bindir. Bölgemizde 75 bin konut henüz sigortasını yaptırmamış, sigortasız yaşayan vatandaşlarımız var. Toplam sigorta açığımız 75 bindir. 75 bin vatandaşımız...