06 / 07 / 2022

Samsatlı depremzedelere konut

Samsatlı depremzedelere konut

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Samsatlı depremzedelerin konut problemini Kanun Hükmünde Kararname ile çözeceklerini açıkladı. 

İzmirli depremzedelere 120 yeni konut müjdesi!

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener yaptığı açıklamada İzmirli depremzedeler için başlatılan  "Birlikten İzmir Doğar" kampanyasında 120 konut için ihaleye çıkıldığını dile getirdi.

Elazığlı depremzedelerin konut borcu sorunu çözüldü!

Elazığlı depremzedelere hibe edilen konutlar için 340 ila 360 bin TL arasında borç çıkartıldığı ileri sürülmüştü. Elazığ Valisi Ömer Toraman, konuya ilişkin bir açıklamada bulundu ve Elazığlı depremzedelerin konut borcu sorunu çözüldü.

Tuncelili depremzedelere konut müjdesi!

Bir dizi temaslar gerçekleştirmek için Tunceli'ye giden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Tunceli'de depremzedeler için yeni konut inşası başlayacağını dile getirdi. 

25 Ocak'ta binlerce konut Elazığlı depremzedelere teslim edilecek!

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, canlı yayında yaptığı konuşmada 25 Ocak'ta Elazığlı depremzedelere binlerce konutun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından teslim edileceğini açıkladı. 

Elazığ'da 3 bin konut depremzedelere teslim edildi! 

TOKİ, 24 Ocak'ta meydana gelen deprem nedeniyle evlerini kaybeden vatandaşların yaralarını sarmaya devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamında depremzedelere 3 bin konutun teslimi daha yapıldı. 

İzmir Uzundere'de 160 konut daha depremzedelere teslim edildi! 

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından depremzedelere tahsis edilen konutlara 160 aile daha yerleştirildi. 

İzmir Uzundere'de 112 konut depremzedelere teslim edildi! 

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Uzundere'de depremzedelere tahsis edilen 224 konuttan 112'sini hak sahiplerine teslim etti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan depremzedelere konut müjdesi!

Önceki gün yapılan Kabine Toplantısı'nın ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir'de 1750 konutun inşa edileceğini duyurdu.

İzmir depremzedeleri için konut projeleri hazır! 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İzmir depreminde evlerini kaybeden vatandaşlar için konut projelerinin hazırlandığını söyledi. Buna göre; depremzedelere yeni evleri için birden fazla seçenek sunulacak. 

Malatya'daki depremzedelerin konutları yıl sonuna kadar teslim edilecek!

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya'daki depremzedelere konut müjdesi verdi. Çalık, "Yıl sonuna kadar 2 bin konutun yapımı tamamlanarak vatandaşlarımıza teslim edilmiş olacak" dedi. 

Murat Kurum'dan depremzedelere konut müjdesi!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum "Söz verdiğimiz üzere 2020 yılı bitmeden Elazığ'da 20 bin 417, Malatya'da 4 bin 448 konutu bitirip vatandaşlarımızı sıcak yuvalarına kavuşturacağız" diye konuştu.

Denizli'de depremzedelere tahsis edilen 130 konutun kurası çekildi!

TOKİ, Denizli Acıpayam'da 20 Mart'ta meydana gelen deprem sonrasında 130 konutu depremzedelere tahsis etmişti. 130 konut için kura çekimi yapıldı...

Van'da depremzedelere kalıcı konut müjdesi!

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, depremin hasar verdiği Başkale ilçesinde atandaşla bir araya gelerek kalıcı konutlarla ilgili depremzedelere bilgi verdi.

Samsatlı depremzedelere konut Haberi

Samsatlı depremzedelere konut


Anadolu Ajansı'nın haberine göre Özlü, partisinin Samsat Belediyesi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen ilçe kongresinde yaptığı konuşmada, ilçesinde olmaktan büyük bir memnuniyet duyduğunu sözlerine ekledi ve çok önemli açıklamalarda bulundu

Samsatlı depremzedelerin konut problemini gelecek hafta içerisinde çözeceklerini vurgulayan Özlü, şunları dile getirdi:

"Salı günü Kanun Hükmünde Kararname toplantısı var. O toplantıda Samsat'ın konut ile ilgili metinleri son bir kez gözden geçirilecek. İnşallah Kanun Hükmünde Kararname yayınlanacak. Samsatlı kardeşlerimizin bu konut problemini çözmüş olacağız. Biz şehirler inşa etmiş bir partiyiz. İki hafta önce Van'a gittim. Van'a bir Van daha inşa ettik. Samsat bizim için yapma noktasında teknik olarak bir problem değil. Türkiye Cumhuriyeti devleti çok şehirler inşa etti. Yol, köprü ve barajlar yaptı. İnşallah Samsatlı kardeşlerimizin bu problemini çözeceğiz."

"Samsat için özel kanun...