25 / 06 / 2022

silivri metrosu projesi

silivri metrosu projesi

Silivri’de vatandaşlarla buluşan Başkan Kadir Topbaş, ilçeye dönemlerinde 925 milyon TL yatırım yaptıklarına dikkat çekerek, “Projelendirme çalışmalarını yaptığımız metroyla Silivri İstanbul’un merkeziyle buluşmuş olacak” dedi.

KİPTAŞ Silivri 4. Etap Konutları'nda anahtar teslimleri yapıldı!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun temelini attığı KİPTAŞ Silivri 4. Etap Konutları projesi beklenenden 5 ay önce bitirildi. Projedeki konutların anahtar teslimleri yapıldı. 

Silivri'ye Millet Bahçesi müjdesi!

Silivri'de hayata geçirilmesi planlanan Millet Bahçesi projesi için 21 Şubat 2022'de ihale süreci başlayacak.

Ekrem İmamoğlu'ndan Sefaköy-Beylikdüzü Metrosu açıklaması!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanlığı 2022 yatırım programına alınmayan projesi ve finansmanı hazır olan Sefaköy-Beylikdüzü Metrosu'na ilişkin gazetecilerin sorularını cevapladı. 

KİPTAŞ Silivri 4. Etap daire belirleme kuraları yarın çekiliyor!

KİPTAŞ Silivri 4. Etap Sosyal Konut Projesi dahilinde daire belirleme için kura tarihi belli oldu. 1.396 adet konutun kurası yarın çekilecek.

KİPTAŞ Silivri 4. Etap Konutları daire belirleme kuraları 18 Aralık'ta çekiliyor!

KİPTAŞ Silivri 4. Etap Sosyal Konut Projesi için daire belirleme için kura tarihi belli oldu. 1.396 adet konutun kurası 18 Aralık'ta çekilecek. 

Varnalı Konutları Kentsel Dönüşüm Projesi'nin temeli atıldı!

Silivri Belediyesi önderliğinde SİYTAŞ ve Saral İnşaat tarafından hayata geçirilen Varnalı Konutları Kentsel Dönüşüm Projesi için temel atma töreni gerçekleşti. 

Gebze-Darıca metrosu ile emisyon sorunu ortadan kalkacak!

Gebze'de hayat geçirilen metro projesi hakkında açıklama yapan Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Gebze Metrosu ile trafik ve emisyon sorununun azalacağını dile getirdi.

İzmir Pınarbaşı-Kemalpaşa metrosu yarın ihaleye çıkıyor!

İzmir'de metro yatırımlarını hızlandıran İzmir Büyükşehir Belediyesi, yeni metro projesi için düğmeye bastı. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Pınarbaşı – Kemalpaşa metrosu için yarın ihaleye çıkıyor.

KİPTAŞ Silivri 4. Etap Projesi inşaatında son dakika gelişmesi!

KİPTAŞ Silivri 4. Etap Konutları'nda çalışmalar aralıksız devam ediyor. KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, projede imalat çalışmalarının yapıldığını dile getirdi. 

Kanal İstanbul Projesi'nde yeni detaylar açıklandı!

Gebze-Darıca Metrosu TBM Töreni'nde konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kanal İstanbul Projesi hakkında değerlendirmede bulundu.

KİPTAŞ Silivri 4. Etap Projesi'nde sevindiren gelişme!

KİPTAŞ Silivri 4. Etap Konutları'nda çalışmalar aralıksız devam ediyor. KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, proje inşaat çalışmalarının programın ilerisinde olduğunu dile getirdi. 

Volkan Yılmaz'dan Ekrem İmamoğlu'na Beylikdüzü-Silivri metrosu sorusu!

İBB Mayıs Meclisinde konuşan, İBB Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili ve Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz metro projesiyle ilgili soru sordu...

Eden Yapı Silivri projesi nerede?

Eden Yapı Silivri projesi nerede sorusunun yanıtı haberimizde yer alıyor. İşte Eden Yapı Silivri projesi nerede sorusunun yanıtı ve proje detayları...

silivri metrosu projesi Haberi

silivri metrosu projesi


İftar sonrası Silivri sahilinde vatandaşlarla buluşan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, vatandaşlarla sohbet etti. Silivrililerin Ramazan Bayramı’nı tebrik eden Başkan Kadir Topbaş, medeniyetler kurmuş bir milletin mensupları olarak İstanbul’u mutlu insanların yaşadığı medeni bir şehre dönüştürmek için çalıştıklarını söyledi.


Silivri İBB’ye dahil olduktan sonra ilçeye ve köylerine toplam 925 milyon TL’lik yatırım ve hizmet götürdüklerini hatırlatan Kadir Topbaş, “Altyapıdan ulaşım sistemlerine kadar yatırımlarımız devam ediyor. Hiç unutmuyorum 2005 yılında buradaki sanayi bölgesine 45 günde 18 kilometrelik mesafeden doğalgaz getirdik. Bize mali geri dönüşümünün yıllar sonra olacağını bilerek bu yatırımı yaptık. Çünkü sanayi demek, Türkiye’nin geleceği demekti. Silivrilerin istihdamı demekti. Silivri’nin merkezinde ve köylerinde de doğalgazı yaygınlaştırdık” diye konuştu.


Boğluca Deresi’nde sandallarla gezilebilecek


Boğluca Deresi’yle ilgili, “öyle bir düzenleme yapalım ki...