site ortak alanlar

site ortak alanlar

Posta yazarı Tamer Heper, 'Sitede oturuyorum. Sitenin altı sığınak.Yüksek zeminde oturuyorum ve sığınak benim altımda. Sitedekiler alanı motor ve bisiklet deposu olarak kullanıyor. Hem alttan gelen soğuğa maruz kalıyoruz hem gürültüden rahatsızız. Engellemenin bir yolu yok mu?' sorusunu yanıtladı...

Binalarda ortak alanlar mülke katılabilir mi?

Posta yazarı Tamer Heper, bir okuyucusunun 'Üç katlı binanın giriş katında oturuyorum. Katta karşılıklı iki daire, bir işyeri var. İşyeri satıldı. Yeni malik dükkanın önünü kendisine katmak istiyor. Bu yerin kendine ait olduğu iddiasında. Ortak alan işyerine katabilir mi?' sorusunu yanıtladı.

Ev sahipleri dikkat! 'Lüks' emlak vergisi piyangosu size de vurabilir!

Sitelerde emlak vergisi için ölçümü yapılan ortak alanlar, yapıların 'lüks' ya da 'normal' olarak sınıflandırılmasını sağlıyor. Peki 'lüks' ve 'normal yapılarda emlak vergisi nasıl değişiyor? İşte detaylar...

Müteahhit kavgasının kurbanı site sakinleri oldu!

Fikirtepe’deki konut projesinde iki müteahhit anlaşmazlığa düşünce olan site sakinlerine oldu. İskânsız sitede şantiye elektriği kullanılınca fatura krizi yaşıyor. Daire içi elektriğine 180 TL ödenirken, ortak alan elektriği için 275 TL talep ediliyor. 

Kat malikleri kurulunda ortak alanlar için karar alınır mı?

Posta yazarı Tamer Heper, 'Kat malikleri genel kurulunda, koronavirüsten dolayı havuz doldurmama kararı alınabilir mi?' sorusunu yanıtladı.

Sitelerde ortak alanlar yapım amacına uygun kullanılmalı!

Posta yazarı Tamer Heper, 'Sitede oturuyorum. Sitenin altı sığınak.Yüksek zeminde oturuyorum ve sığınak benim altımda. Sitedekiler alanı motor ve bisiklet deposu olarak kullanıyor. Hem alttan gelen soğuğa maruz kalıyoruz hem gürültüden rahatsızız. Engellemenin bir yolu yok mu?' sorusunu yanıtladı...

Kırıkkale'de apartman ve site yöneticilerine ‘korona’ uyarısı!

Kırıkkale İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, apartman ve site yöneticilerinin koronavirüs salgınına karşı ortak alanlarda toplanmaların önüne geçilmesi amacıyla  önlemlerin almasını talep ederek, yasağa uymayanlara para cezası uygulanacağını duyurdu. 

Aidatlara koronavirüs ayarı!

Koronavirüs salgını sonrasında konut projelerinde de spor salonu, hamam, sauna, oyun alanları, restoranlar ve kafeler hizmete kapatıldı. Bu alanlar kapatılınca bazı site yönetimleri de aidat ve ortak alan giderlerinde yüzde 10-15 indirime gitti.

Yüz binlerce kişinin yaşadığı sitelerde corona tedbiri: Ortak alanlar kapatıldı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi şirketi Boğaziçi Yönetim A.Ş. yönetiminde yer alan ve yüz binlerce kişinin yaşamını sürdürdüğü 53 sitede corona virüs salgınına karşı ortak kullanım alanları kapatıldı...

18 maddede site yönetimlerinde ortak alanların hukuku!

Konut Siteleri Yönetimleri Danışmanı Nihat Dönmez, "site yönetimlerinde ortak alanların hukuku" konusunu Emlakkulisi.com okurları için kaleme aldı. İşte Nihat Dönmez'in yazısı...

Aidat dostu sitelerin 13 ortak özelliği!

Site Yönetimleri Danışmanı Nihat Dönmez, "Aidat dostu sitelerin 13 ortak özelliği" başlıklı yazısını kaleme aldı. İşte Dönmez'in o yazısı..

Sitelerde imar barışı nasıl uygulanır?

Site Yönetimleri Danışmanı Nihat Dönmez, "Site ortak alanlarında imar barışı uygulamaları" başlıklı yazısını kaleme aldı. İşte Dönmez'in o yazısı..

Site yönetim şirketi nasıl değiştirilir?

Site yönetimi, tüm sitenin ortak alanlarının bakım, onarım ve tadilat işleri ile ilgileniyor. Site yönetimi bir şirket tarafından gerçekleştirilebilir. Peki, site yönetim şirketi nasıl değiştirilir?

Çatı onarımı ortak gider midir?

Çatı, ortaklaşa kullanma, korunma veya faydalanma için zaruri olan; ortak alanlar arasında yer alıyor.     Peki, çatı onarımı ortak gider midir?

site ortak alanlar

site ortak alanlar site ortak alanlar

Posta köşe yazarı Tamer Heper, bugünkü yazısında bir okuyucusunun 'Dört bloklu bir sitede oturmaktayım. Sitemizin altı sığınak. Ben ise yüksek zeminde oturuyorum ve sığınak benim altıma denk geliyor. Ancak site sakinleri sığınağı motor ve bisiklet deposu (garajı) olarak kullanıyor. Bu nedenle de hem alttan gelen soğuğa maruz kalıyoruz hem de gürültüden çok rahatsızız. Bunu engellemenin bir yolu yok mu?' sorusuna cevap verdi. İşte Tamer Heper'in yazısı...

Dört bloklu bir sitede oturmaktayım. Sitemizin altı sığınak. Ben ise yüksek zeminde oturuyorum ve sığınak benim altıma denk geliyor. Ancak site sakinleri sığınağı motor ve bisiklet deposu (garajı) olarak kullanıyor. Bu nedenle de hem alttan gelen soğuğa maruz kalıyoruz hem de gürültüden çok rahatsızız. Bunu engellemenin bir yolu yok mu? l R.U.

Okuyucuma...