Sürdürülebilir Şehirler Projesi ilbank

Sürdürülebilir Şehirler Projesi ilbank

İller Bankası ile Dünya Bankası arasında, Sürdürülebilir Şehirler Projesi kapsamında 500 milyon avroluk düşük faizli finansman anlaşması imzalandı.

5. Global PropTech Online konferansı 11 Şubat'ta!

Sürdürülebilir Şehirler ve Mobilite ile ilgili görüşlerin konuşulacağı 5. Global Prop Tech Online konferansı 11 Şubat Salı günü gerçekleştirilecek...

Uluslararası Sürdürülebilir Şehircilik Konferansı Samsun’da yapılacak!

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü, ‘Sürdürülebilir Bir Gelecek İçin Ortaklık Projesi’ kapsamınddüzenlenen ‘Ulusal Sürdürülebilir Şehircilik Konferansı’ 2-3 Aralık tarihleri arasında Samsun’da düzenlenecek...

Sürdürülebilir Geleceği Tasarla Yarışması 5'inci kez düzenlendi!

Rönesans Holding'in bu yıl beşinci kez düzenlediği “Sürdürülebilir Geleceği Tasarla” yarışması sonuçlandı. Yarışmada birinci İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Ece Avcı oldu. Yarışmada toplam 10 dalda 15 öğrencinin projesi ödüle sahip oldu.

Trump'ın iklim anlaşmasından çekilmesi 24 trilyon doları riske atabilir!

Dünya Kaynakları Enstitüsü Sürdürülebilir Şehirler Global Direktörü Dasgupta, ABD Başkanı Trump'ın Paris İklim Anlaşması'ndan çekilme sürecini başlatmasının, iklim değişikliği ile mücadeleyi olumsuz etkileyebileceğini söyledi.

Kentsel dönüşüm deprem riski ile mücadele edebilmek için fırsat!

Türkıye Müteahhitler Birliği'nin İnşaat Sektörü Analizi'nin Ekim 2019 sayısında, "Türkiye'nin gündemine giren kentsel dönüşüm süreci deprem riski ile mücadele edebilmek ve çevreye duyarlı sürdürülebilir şehirler yaratabilmek için fırsat olarak değerlendirilmelidir." ifadeleri yer aldı.

Sürdürülebilir Şehirler Projesi'ne 500 milyon avroluk finansman!

İller Bankası ile Dünya Bankası arasında, Sürdürülebilir Şehirler Projesi kapsamında 500 milyon avroluk düşük faizli finansman anlaşması imzalandı.

HEP İstanbul en iyi sürdürülebilir konut projesi seçildi!

Tekfen Gayrimenkul tarafından çevre dostu bir proje olarak hayata geçirilen HEP İstanbul, bu yıl Amerika’da düzenlenen ISBS2019 Sustainability Award - En İyi Sürdürülebilir Uygulamalar Yarışması’nda Sürdürülebilir Yapı–Konut Kategorisinde birinci seçildi.

Sürdürülebilir Şehirler Projesi için 500 milyon euroluk finansman!

Dünya Bankası ‘Sürdürülebilir Şehirler Projesi’ kapsamında Türkiye'ye 500 milyon euro finansman verilmesini onayladı.

Murat Kurum: Çevreye uyumlu hayat kalitesi yüksek şehirler amaçlıyoruz!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Biz yaşanabilir çevre, afetlere hazır ve akıllı şehirler vizyonu ile sürdürülebilir çevreye uyumlu hayat kalitesi yüksek şehirler ve yerleşmeler oluşturmayı amaçlıyoruz" şeklinde konuştu...

2030 yılında 7.5 milyon konut dönüşecek!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Sürdürülebilir Şehirler Projesi"nin açılış toplantısında konuştu. Hayata geçirilecek projeler hakkında konuşan Bakan Kurum, 2030 yılında 7.5 milyon konutun dönüşeceğini söyledi.

Türk girişimcilerinden akıllı şehirler projesi!

Akıllı şehirler projesi geleceğin en önemli teknoloji konseptlerinin başında geliyor. Türk girişimcilerin de harekete geçtiği akıllı şehirler projesi, Mercedes-Benz Türk StartUP yarışmasında öne çıktı.

Kentsel dönüşümle akıllı şehirler geliyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, kentsel dönüşüm projesi kapsamında deprem açısından riskli olan binaları yenilerken, bir yandan da akıllı şehirler kurmanın çalışmalarını yaptıklarını söyledi.

Akıllı şehirler maliyetleri de azaltıyor!

Türkiye hızla şehirleşiyor.Tabi bunun altyapı, atıklar, hava kirliliği gibi birçok maliyeti bulunuyor. Türkiye'de sürdürülebilir şehirler kapsamında bu çalışmaları kredilerle destekleyen IFC'nin, İzmir'de trafiği yüzde 25 azaltan trafik kontrol merkezi dünyada örnek gösteriliyor.

Sürdürülebilir Şehirler Projesi ilbank

Sürdürülebilir Şehirler Projesi ilbank Sürdürülebilir Şehirler Projesi ilbank

İller Bankası (İLBANK) ve Dünya Bankası, Sürdürülebilir Şehirler Projesi kapsamında 500 milyon avroluk düşük faizli finansman anlaşması imzaladı.

Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre; İLBANK Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Yetim, İller Bankası Sosyal Tesisleri'ndeki imza töreninde yaptığı konuşmada, anlaşmayla, şehirlere içme suyu, atık su, yağmur suyu, ulaşım, enerji projeleri ile finansman noktasında önemli katkı sağlayacaklarını açıkladı.

Anlaşmanın belediyelerin sundukları hizmetlerin kalitesinin artmasına, acil ve öncelikli projelere odaklanılmasına ve yaşanabilir çevre ile marka şehirler oluşturulmasına destek sağlayacağını söyleyen Yetim, projeye emek verenlere teşekkürlerini iletti.

Dünya Bankasının birçok ülkeye kredi imkanı sunduğunu, gelişmekte olan şehirlere destek verildiğini kaydeden Yetim, "Fakat gururla ifade ediyorum ki aldığımız finansman desteği hem hazırlık ve tamamlanma hızı hem de belediyelerimize sağladığı ödeme kolaylığı açısından bir dünya rekoru sayılabilir." diye...