t

t

İzmir Üniversitesi Tire'deki Tarihi Eserleri Koruma Komisyonu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Meltem Öztürk, aralarında 14'üncü yüzyıldan kalma bir mescidin de bulunduğu tarihi eserlerin insan eli ile çöplük haline getirildiğine dikkat çekti

Türk Telekom Tekno Kumbara uygulaması ile hediye dağıtacak!

10 milyonu aşkın bireysel abone, Türk Telekom’da geçirdikleri her gün için bir tekno para, bundan sonra Türk Telekom’un müşterisi olmaya devam ettikleri her ay için 100 tekno para ve aylık faturasının 5 katı kadar tekno para kazanacak

Türkmenistan'da Polimeks'in inşa ettiği havaalanı hizmete açıldı!

Türk şirketi Polimeks tarafından başkent Aşkabat'ta inşaa edilen Türkmenistan'ın en büyük havaalanı törenle hizmete açıldı. 2 milyar 253 milyon dolara mal olan havaalanı, Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov tarafından açıldı...

One Tower AVM'nin iç dekorasyonunda ahşap kaplamalar kullanılacak!

İTO Yatırım ortaklarından Özkan Özçelik, One Tower AVM iç dekorasyonunda ahşap kaplamaların öne çıktığını, yeşil ve su ile bütünleşmiş iç mekanlarla sıcaklık duygusu yaratmayı hedeflediklerini ifade etti..

Türkiye yatırım anlamında bir fırsat ülkesi!

Türkiye ve dünya faaliyetleri artarak devam eden Herbalife şirketinin Dünya Başkanı Des Walsh; "Türkiye'de büyüme anlamında bir potansiyel var. Gelecek 3-4 yılda Türkiye'de üretim üzerinde duruyoruz" dedi..

Dosya, faizi % 1'in üstüne çekiyor

Bankaların konut kredilerine uyguladığı faiz oranlarında son durum ne? Bankaların faiz oranı nasıl yüzde 1'in üstüne çıkıyor? Tüketicilerin nelere dikkat etmesi gerekiyor?

T Gayrimenkul Yatırım Ticaret Anonim Şirketi kuruldu!

T Gayrimenkul Yatırım Ticaret Anonim Şirketi bugün Esenler'de 60 bin TL sermaye bedeli ile Yılmaz Aslan tarafından kuruldu.

T Emlak Gıda Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

T Emlak Gıda Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi Küçükçekmece'de 200 bin TL sermaye bedeli ile Ertan Karayel ve Nihal Dengi ortaklığında kuruldu.

Şişecam Düzcam T Buluşmaları'nda iki ünlü mimarı ağırlıyor!

Bir hafta arayla iki farklı etkinliğe ev sahipliği yapacak olan Şişecam Düzcam T Buluşmaları’nın ilk konuğu Danimarka merkezli 3XN Architecture’ın kurucusu Mimar Kim Herforth Nielsen oldu. 

K ve T Gayrimenkul Otomotiv İnşaat Anonim Şirketi kuruldu!

K ve T Gayrimenkul Otomotiv İnşaat Anonim Şirketi bugün Tuzla'da 200 bin TL sermaye bedeli ile Kaan Örs ve Tibet Örs tarafından kuruldu.

Module T Prefabrik Sistemleri Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Module T Prefabrik Sistemleri Dış Ticaret Limited Şirketi bugün Kartal'da 50 bin TL sermaye bedeli ile bugün Yiğit Özdemir tarafından kuruldu.

T Mart İnşaat Gayrimenkul Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

T Mart İnşaat Gayrimenkul Ticaret Limited Şirketi bugün Esenyurt'ta 100 bin TL sermaye bedeli ile Feras A.Marıe Marıe tarafından kuruldu. 

T Sam İnşaat Taşımacılık Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

T Sam İnşaat Taşımacılık Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi bugün Şişli'de 200 bin TL sermaye bedeli ile Mohammad Tork ve Alıreza Tork ortaklığında kuruldu. 

T N D Turizm Seyahat Hizmetleri Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

T N D Turizm Seyahat Hizmetleri Ticaret Limited Şirketi bugün Kartal'da 10 bin TL sermaye bedeli ile Tevfik Rıza Demirci tarafından kuruldu. 

İstanbul Özel Harekât Kemerburgaz'a taşınıyor!

Kemerburgaz mevkisi, Sinan Paşa Mahallesi’ndeki yaklaşık 260 bin metrekare büyüklüğündeki tescil dışı alan, imar planı değişikliğiyle, İstanbul Özel Harekât Şube Müdürlüğü’ne tahsis edilmek üzere ‘Emniyet Hizmet Alanı’na alındı...

T Expert Ulaşım Sistemleri Belgelendirme Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

T Expert Ulaşım Sistemleri Belgelendirme Ticaret Limited Şirketi bugün Maltepe'de 50 bin TL sermaye bedeli ile Kenan Kaşıkçı tarafından kuruldu. 

T&Y Innovia 4 Adi Ortaklığı feshedildi!

Yeşil Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, T&Y Innovia 4 Adi Ortaklığı'nın Tangible Middle East Enerji ve İnşaat Yatırımları ortaklığını feshetti. 

T&Y Innovia 4 Adi Ortaklığı kuruldu!

Yeşil Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Tangible Middle East Enerji ve İnşaat Yatırımları ile Yeşil GYO ile T&Y Innovia 4 Adi Ortaklığı'nı kurdu...

T S Golden Gayrimenkul Dekorasyon Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

T S Golden Gayrimenkul Dekorasyon Ticaret Limited Şirketi bugün 150 bin TL sermaye bedeli ile Ayhab Altadmurı ve Mazen Alkurdı ortaklığında kuruldu. 

t

t t


İzmir Üniversitesi Tire'deki Tarihi Eserleri Koruma Komisyonu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Meltem Öztürk, aralarında 14'üncü yüzyıldan kalma bir mescidin de bulunduğu tarihi eserlerin insan eli ile çöplük haline getirildiğine dikkat çekerek, eserlerin restorasyon çalışmalarına hazırlanması için İzmir Üniversitesi akademisyenlerinin yarın Tire'de çöp içindeki tarihi eserlerde temizlik yapacaklarını söyledi.


Belediyeye destek 

Tire Belediyesi'nin geniş çaplı bir temizlik için yeterli bütçeye sahip olmadığı bilgisini edindiklerini belirten Öztürk, İzmir Üniversitesi, tur rehberleri ve Tire Kent Konseyi işbirliğiyle çözüm üretmeye çalıştıklarını belirtti. Mütevelli Heyet ile öğretim üyelerinin maddi desteği ve İzmir Üniversitesi tarafından ulaşım ihtiyaçlarının karşılanmasının yanı sıra öğretim üyelerinin temizlik çalışmalarında fiilen yer alacağını ifade eden Öztürk, "Tire Belediyesi'nin traktör desteğinin yanı sıra TÜRSAB, Ege Turizm Derneği, İzmir Turist Rehberleri Odası da etkinlikte yer...