taksime cami yapılacak

taksime cami yapılacak

Danıştaş 6. Dairesi, Taksim’e cami ve Galatasaray katlı otoparkı gibi projelere dayanak oluşturan Beyoğlu imar planlarının iptaline ilişkin kararı bozdu.

1997 yılında Taksim Cami'nin temeli atılacakmış!

1997 yılında Başbakan Erbakan, Taksim Cami'nin temelinin 27 Mart'ta atılacağını söylemiş. Beyoğlu Belediyesi'nin cami yapılması için karar almasıyla Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanı olduğu vakıf da proje beklediğini açıklamış.

1996 yılında Taksim'e cami yapılacakmış!

1996 yılında dönemin Kültür Bakanı İsmail Kahraman, 600 bin nüfuslu Beyoğlu'nda bulunan iki caminin yetersiz olduğunu belirterek, ''Taksim'de yapılacak camiye hiçbir kimse engel olamayacaktır'' demiş.

Mahkeme kararı: Taksim'e cami şart!

Taksim'de cami projesi yapılacaktı. Karşı çıkanlar oldu. Dava açıldı. Mahkeme karar verdi. 100 yıldır cami yapılmadı, Taksim'e cami şart

Taksim'e cami yapılacak!

İstanbul 1'inci İdare Mahkemesi 100 yıldır herhangi bir cami yapılmadığından Taksim'e cami yapılması gerektiğini belirtti...

TOKİ Mardin Yeşilli Cami ihalesi yarın!

Mardi Yeşilli İlçesi Gül ve Tepebaşı Mahallesi 1 Adet Cami İnşaatı İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesi yarın saat 15:00'de yapılacak.

TOKİ Dumlupınar 126 konut ve 1 cami ihalesi 26 Haziran'da!

TOKİ Kütahya ili, Dumlupınar ilçesi 126 adet konut ve 1 adet cami inşaat ihalesi 26 Haziran'da yapılacak...

Sancaktepe Hacı Ahmet Bıyık Cami inşaat ihalesi 4 Şubat'ta!

Sancaktepe Hacı Ahmet Bıyık Cami ve Kuran Kursu inşaat ihalesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Yapı İşleri Müdürlüğü tarafından 4 Şubat'ta yapılacak...

Sabiha Gökçen Havalimanı'na yapılacak cami için ihale açıldı!

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na cami yapılacak. 9 bin metrekare inşaat alanında toplam 2 bin metrekare kapalı alana yapılacak cami inşaatı için ihale açıldı. 

Sabiha Gökçen'e cami yapılacak!

33 milyon yolcu kapasitesi bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı'nın yolcu kapasitesi 41 milyona çıkarılacak. Yolcu kapasitesinin artması ile birlikte yeni bir cami inşa edilecek.

GATA’ya 10 milyonluk cami!

Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne yapılacak camiyle ilgili detaylar belli oldu. GATA içerisinde 5 bin dönümlük alanda inşa edilecek cami için 10 milyon TL harcanacak. 

TOKİ Batman Hasankeyf 47 konut ihalesi 8 Ağustos'ta yapılacak!

Batman İli Hasankeyf İlçesi, Konut ve Sosyal Donatılar; Üniversite Yapıları (Lojman, Nizamiye, Sosyal Tesis ve Yurt), Halk Eğitim Merkezi, Müftülük, Merkez Cami, Semt Cami ve 47 Adet Konut İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesi 8 Ağustos'ta saat 14:00'de yapılacak.

Emlak Konut'tan İstanbul'a 3 cami geliyor!

Emlak Konut GYO Başakşehir Güney Ayazma ve Kayabaşı, Avcılar Kapadık Cami İnşaatları ile Ada içi Altyapı ve Çevre Düzenleme İşi ihalesi 11 Haziran'da davet usulü ile yapılacak...

İstinye'ye imam hatip lisesi ve cami geliyor!

Sarıyer İstinye'de yer alan 20 bin metrekarelik hazine arazisine imam hatip lisesi, yurt ve cami yapılacak...

Mecidiyeköy metrosu üzerinde cami yapılacak!

“Mecidiyeköy (Fulya) Metro İstasyonu ve Transfer Merkezi” üzerindeki alan “İbadet alanı” olarak ilan edildi..

İmam hatip okullarının bahçelerine cami yapılacak!

MEB'in hazırladığı vizyon belgesine göre fiziki mekanı uygun olan imam hatip okullarının bahçelerine cami yapılacak..

TOKİ Çorum 699 konut ihalesi 21 Ağustos'ta yapılacak!

TOKİ Çorum'un Kuruçay Mahallesi'nde 699 konut, ticaret merkezi ve cami inşa edecek. Projenin ihalesi 21 Ağustos'ta yapılacak.

Su Ada'ya cami mi yapılacak?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Su Ada'ya cami yapılmasının gündemde olmadığını belirtti.

taksime cami yapılacak

taksime cami yapılacak taksime cami yapılacak

Cihangir Güzelleştirme Derneği ve Galata Derneği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 2011 yılında hazırlanan ve Taksim cami projesi ve Galatasaray katlı otoparkı dahil, birçok projeye dayanak oluşturan imar planının iptali için Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Beyoğlu Belediyesi hakkında dava açmıştı.


İstanbul 10’uncu İdare Mahkemesi’nde görülen davada 1/1000 ölçekli "Beyoğlu Kentsel SİT alanı Koruma Amaçlı Uygulama Planı" ile 1/5000 ölçekli "Beyoğlu Nazım İmar Planı"na ilişkin 25 Eylül 2013 tarihinde iptal kararı verilmişti.


Bir üst mahkemeye taşınan davada, Danıştay 6. Dairesi planların iptalini gerektirecek bir durumun oluşmadığını belirterek, bilirkişi raporunun hükme esas alınabilir teknik ve bilimsel verileri içermediği kanaatine vardı. Oybirliği ile alınan Danıştay kararında "Dava konusu planların teknik ve bilimsel olarak gerektiği gibi değerlendirilmediği, yine raporda soyut ve genel...