tapu harcı son tarih

tapu harcı son tarih

Bakanlar Kurulu tarafından başlatılan tapu harcı ve KDV indirimi yarın itibariyle sona eriyor. Kampanya kapsamında konut teslimlerinde, yüzde 18 yerine yüzde 8 KDV uygulanıyor ve tapu harcı ise konut ve iş yerleri için binde 20'den binde 15'e düşürüldü.

Tapu harcı 75 milyar lirayı kasaya koydu!

Gayrimenkul sektörünün son yıllarda yaşanan artışlar tapu harcı gelirlerini olumlu etkiledi. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü verilerine göre, 2019 yılında satışı gerçekleştirilen 2 milyon 338 bin 269 gayrimenkulden elde edilen tapu harcı ise 10 milyar 312 milyon lira oldu...

Konutta KDV ve tapu harcı indirimi için son 10 gün!

Devletin konut alımlarında KDV ve tapu harcı indirimleri yıl sonunda son bulacak. Konutta 50 bin TL’yi aşan indirimleri kaçırmamak için son 10 güne girildi...

Konutta KDV ve tapu harcı indirimleri için son 13 gün!

Konut satışları Kasım ayında arttı ve toplam 138 bin 372 konut satıldı. Konut pazarında yılın ilk yarısındaki durgunluk ikinci yarıda telafi edildi. Konut satışlarının artmasına etki eden KDV ve tapu harcı indirimi için son 13 gün....

Konutta KDV ve tapu harcı indiriminde son 15 gün!

Konut satışlarında geçerli tapu harcı ve KDV indirimleri süresi 31 Aralık'ta sona erecek. KDV indirimi ile ilgili konuşan İNDER Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, "Konutta hiçbir zaman bu kadar fırsat aynı anda sunulmadı. Ev alacaklar bu teşvikleri kaçırmamalı" dedi..

Tapu harcı indirimi son gün 2019!

Konut satışlarının artması, sektörün canlanması için başlatılan tapu harcı indirimi yıl sonunda sona erecek. Tapu harcı konut ve işyerleri için yüzde 3 olarak hesaplanıyor.

Konutta son fırsatlar! KDV ve tapu harcı indirimleri yıl sonunda bitiyor!

Konut piyasasında kredi faizlerinde düşüş yaşanması ile hareketlenme başladı. Şu anda düşük faizin yanı sıra KDV ve tapu harcı indirimleri de konut maliyetlerini oldukça aşağı çekiyor.Fakat bu indirimler için sayılı günler kaldı...

Konutta KDV ve tapu harcı indirimi için son fırsat!

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği tapu harcı ve KDV indirimi için 13 gün kaldı.

Konutta KDV ve tapu harcı indirimi için son gün 31 Mart!

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği tapu harcı ve KDV indirimi 31 Mart 2019 tarihi itibariyle sona erecek.

Tapu harcı indirimi son tarih 2018!

Konut ve işyerlerinde binde 20'den binde 15'e indirilen tapu harçlarında süre doluyor. Peki, tapu harcı indirimi son tarih 2018 ne zaman?

Tapu harcı ve KDV indiriminde son günler!

Gayrimenkul sektörünün desteklenmesi amacıyla Hükümet tarafından Mayıs ayında başlatılan tapu harcı ve KDV indiriminde son gün yaklaşıyor. Bu fırsatı kara dönüştürmek isteyenlerin tapu işlemlerini sene sonuna kadar yapmaları gerekiyor...

Tapu harcı ve KDV indirimi için son gün yarın!

Bakanlar Kurulu tarafından başlatılan tapu harcı ve KDV indirimi yarın sona eriyor. Kampanya kapsamında konut teslimlerinde, yüzde 18 yerine yüzde 8 KDV uygulanıyor ve tapu harcı ise konut ve işyerleri için binde 20'den binde 15'e düşürüldü.

Tapu harcı ve KDV indirimi için son 3 gün!

Tapu harcı ve KDV indirimi için 3 gün kaldı. Kampanya kapsamında konut teslimlerinde, yüzde 18 yerine yüzde 8 KDV uygulanıyor ve tapu harcı ise konut ve işyerleri için binde 20'den binde 15'e indirildi.

Tapu harcı indirimi devam edecek mi?

Mayıs 2018'de gayrimenkul sektörünün desteklenmesi amacıyla konut ve iş yeri devir işlemlerinde indirim yapıldı. İndirimde son gün 31 Ekim 2018 olarak belirlendi. Peki, tapu harcı indirimi devam edecek mi?

tapu harcı son tarih

tapu harcı son tarih tapu harcı son tarih

Bakanlar Kurulu tarafından alınan kararla bu yıl başlayan tapu harcı ve KDV indirimi için son gün yarın olarak belirlendi. İndirimden faydalanmak isteyen vatandaşların elini çabuk tutması gekiyor. 

Karar kapsamında, KDV oranı düşürülürken, tapu harcı ise konut ve işyerleri için binde 20'den binde 15'e düşürüldü.

Konutta KDV yüzde 8


31 Ekim tarihinde bitirilmesi planlanan ancak sene sonuna kadar uzatılması yönünde yeni bir karar alınan KDV oranlarını yüzde 18’den 8’e indirildi. İndirim uygulamasından yararlanarak 500 bin TL değerinde bir ev alanlar yüzde 18 KDV'lik KDV oranına denk gelen 90 bin yerine, indirimle 40 bin TL ödüyor. Bu durumda KDV’den 50 bin TL kar elde edilmiş oluyor.

Konut ve işyeri KDV harcı indirimi son günü 2018!

Tapu harcı yüzde 3’e indirildi

Sadece KDV indirimi değil tapu harcı...