tas evlerin avantajları neler

tas evlerin avantajları neler

Büyük şehirlerden kaçan beyaz yakalının gözdesi taş evler, yatırım aracı olarak ivmesini yükseltiyor. Ege Bölgesi ağırlıklı olan ve restore edilmesiyle 1,5- 2 milyon dolara alıcı buluyor.

Gulu Lalvani, Bodrum'dan ev satın aldı!

Bodrum Tilkicik Koyu'ndaki taş evlerin fiyatları, milyonlarca liraya çıktı. Serdar Bilgili’nin yaptığı sitedeki bir evi Gulu Lalvani 770 bin euro yani 6 milyona ev satın aldı.

Adıyaman'daki taş evlerin turizme kazandırılması bekleniyor!

Adıyaman'ın Tut ilçesinde inşa edilen taş evlerin tamamlanarak turizme kazandırılması talebi meclis gündemine taşındı. CHP'li Tutdere, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Mardin'de tarihi taş evlerin duvarları yıkıldı!

Mardin'de meydana gelen aşırı yağış nedeniyle birçok tarihi taş evin duvarı yıkıldı. Eski Mardin yolunda ise dağdan kopan kaya parçaları yola düştü.

Ayvalık Küçükköy'de taş evlerin metrekaresi 3 bin TL!

Fatih’in Midilli seferinde Ayvalık’ta kurulan yeniçeri köyü Yeniçarohori, şimdiki adıyla Küçükköy sanatçıların ilgi odağı oldu. Ev fiyatları makul. Turizm sektörü giderek hareketleniyor. Taş evler ise tamir edilmeyi bekliyor. 

Çanakkale Adatepe'de ev fiyatları boğazdaki yalılarla yarışıyor!

Kazdağları'nın eteklerinde kurulu, geçmişi antik çağlara dayanan Çanakkale'nin Adatepe köyündeki tarihi taş evlerin fiyatı adeta İstanbul Boğazı'na bakan yalılarla yarışıyor. Bu köyde günlük konaklama bedeli 750 liraya kadar çıkabiliyor.

Taş evler beton evlerden daha sağlıklı!

Çanakkale'nin Bayramiç İlçesi'ne bağlı Zerdali Köyü'nde oturanlar, 3 asır önce atalarının inşa ettikleri taş ve kayaçlardan yapılan evlerde yaşamını sürdürüyor. Köylüler taş evlerin beton evlerden daha sağlıklı olduğunu söylüyor.

Alaçatı'da yaz nüfusu 300 bine çıkıyor!

Alaçatı'daki taş evlerin mimarı Veryeriler İnşaat’ın patronu Alphan Veryeri, "Çeşme'nin kışın 27 bin olan nüfusu yazın 300 bine çıkıyor. Jet-set geliyor ama 40-50 bini de çalışan. ‘TOKİ’ye de ihtiyaç var" dedi.

Beymelek'te taş evlerin yolları taştan yapılıyor!

Beymelek'teki 1890'lı yıllardan kalma taş evlerin yollan, kilit parke taşıyla aslına uygun olarak yenileniyor. 15 gün içinde bitirilecek olan çalışmalarla, yola 14 bin metrekare kilit taşı döşenmeye başladı...

Hazır ev mi betonarme mi?

Hazır evlere ilgi artıyor. Ancak hazır evler ne kadar sağlam? Hazır evlerin avantajları veya dezavantajları neler? Sabah Gazetesi yazarı İsmail Erel araştırdı, yazdı. Hazır ev mi betonarme mi?

2B yasasının avantajları nelerdir?

2B yasasının avantajları nelerdir?: 2B yasasının uygulanmasında satış bedeli, rayiç bedelin 70'i olarak belirlenirken, peşin veya taksitle ödeme seçeneği bulunuyor. Ayrıca peşin ödeme yapacak vatandaşlar için indirim de uygulanıyor...

Sapanca Gölü kenarına açılan taş ocağının işletme izni iptal edildi!

Yargı, Sapanca Gölü ve civarındaki çevre katliamına izin vermedi. 2 milyon kişinin içme suyu ihtiyacını karşılayan gölün kenarına açılan taş ocağının işletme iznini iptal eden mahkeme kararıyla birlikte bir yanlıştan dönülmüş oldu...

Taş Bina Dome Residence 'ta 209 bin liraya 1+1: Hemen teslim!

Taş Bina Dome Residence 'ta yer alan konutların anahtar teslimleri hemen gerçekleşiyor, 10 bin metrekare inşaat alanı üzerinde yükselen Dome Residence 'ta satışlar devam ediyor.

Karaincir Taş Evleri 'nde 585 bin Euro 'dan başlayan fiyatlarla!

Karaincir Taş Evleri 'nde fiyatlar 585 bin Euro 'dan başlıyor, 195 metrekare alana sahip 13 müstakil konutun yer aldığı projede satış süreci devam ediyor...

tas evlerin avantajları neler

tas evlerin avantajları neler tas evlerin avantajları neler

Alaçatı deyince Arnavut kaldırımlarının, rüzgar sörfünün ve ot festivalinin yanı sıra akla ilk gelenlerden biri de cumbalı taş evleri oluyor. Rum mimarisinin özelliklerini taşıyan taş evlere son iki yıldır iş dünyasının ilgisi yoğun. Bölgede yaklaşık son 15 yıl içinde 400’ün üzerinde taş ev üreten Veryeriler İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Alphan Veryeri, son iki senedir müşteri kitlesinde değişikliğin olduğuna değinerek, “Önceden beyaz yakalıların ağırlıklı olduğu müşterilerin yanı sıra artık patronlar da bölgeye geliyor” diyor. Alaçatı’nın yeni sakinleri arasında Acun Ilıcalı, Ergin Ataman ve Şansal Büyüka gibi iş ve spor dünyasından isimler bulunuyor.


2017 yılını sektör açısından hareketli geçeceğine değinen Veryeri, yıl içinde şu ana kadar 10 milyon dolar seviyesinde bir satış gerçekleştirdiklerinin altını çiziyor. Alaçatı’daki taş evler genellikle 3+1 olarak planlanıyor....