Tataristan doğalgaz kombine çevrim santrali

Tataristan doğalgaz kombine çevrim santrali

Siemens, Nizhnekamskneftekhim ile Tataristan'da 495 MW kapasiteli doğalgaz kombine çevrim santrali inşa edecek. EPC müteahhidi olarak ENKA'nın projedeki payı 245 milyon Euro.

Siemens, Tataristan'da doğalgaz kombine çevrim santrali inşa edecek!

Siemens, Nizhnekamskneftekhim ile Tataristan'da 495 MW kapasiteli doğalgaz kombine çevrim santrali inşa edecek. EPC müteahhidi olarak ENKA'nın projedeki payı 245 milyon Euro.

Aliağa ve Bursa doğalgaz santrallerinin ihalesi ertelendi!

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından Aliağa Kombine Çevrim ve Gaz Türbinleri Santrali ile Bursa Doğalgaz Santrali’nin özelleştirilme ihaleleri 20 Kasım 2015 tarihine ertelendi.

Gardabani Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali'nin açılışı!

Gürcistan Başbakanı Irakli Garibaşvili, Çalık Enerji'nin Gürcistan'da açtığı doğalgaz çevrim santralinin, ülkesinin enerji piyasası ve bağımsızlığına büyük katkı sağlayacağını söyledi.

Çalık Enerji Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali açıldı!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Çalık Enerji'nin Gürcistan'da açtığı doğalgaz çevrim santralinin önemini vurguladı.

Aliağa ve Bursa doğalgaz santrali özelleştirilecek!

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, iki doğalgaz santralini özelleştirme kapsamıyla satışa çıkarıyor. Aliağa Kombine Çevrim ve Gaz Türbinleri Santrali ile Bursa Doğalgaz Santrali ihale yoluyla özelleştirilecek.

Aliağa Kombine Çevrim Santrali ile Bursa Doğalgaz Santrali satışa çıkıyor!

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı ( ÖİB ), Aliağa Kombine Çevrim ve Gaz Türbinleri Santrali ile Bursa Doğalgaz Santrali’ni özelleştirilmek üzere satışa çıkardı.

Tekirdağ Aşağısevindikli imar planı değişikliği askıda!

Tekirdağ Muratlı İlçesi, Aşağısevindikli Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali için hazırlanmış olan Tekirdağ 1/25.000 Ölçekli Çevre Düzeni Planı Değişikliği 1 Temmuz 2015 tarihinde askıya çıktı...

Bursa Ovaakça'nın enerji alanı büyütülüyor!

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ın başkanlığında gerçekleşen şubat ayı oturumunda, Ovaakça'da bulunan Elektrik Üretim AŞ'ye ait olan Bursa Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali'nin enerji alanını genişleten karar kabul edildi.

Marmara Ereğlisi'nde Trakya Doğalgaz Santrali için halkın katılım toplantısı düzenlenecek!

Borusan Trakya Elektrik Üretim San. ve Ticaret A.Ş tarafından; Trakya Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali projesi için 3 Şubat 2015 günü saat 11:00'de halkın katılım toplantısı yapılacak.

Alstom 220 milyonluk iki sözleşmeye imza attı!

Alstom, 950 MW Kırıkkale Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali’nin ana ekipman tedariki ile santralin uzun dönem bakımına yönelik, toplam değeri 220 milyon Euro’nun üzerinde olan iki sözleşmeye imza attı.

Bismayah Doğalgaz Santrali 3 milyar dolara mal olacak!

ENKA. Irak'ın ilk doğalgaz kombine çevrim santralini 3 milyar dolara yapacak ENKA İnşaat ve Sanayi AŞ, Bağdat'ta inşa edilecek 3000 MW kapasiteli Bismayah Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali için sözleşme imzaladı...

Kırklareli'de SEDKO Doğalgaz Boru Hattı projesi için halk toplantısı düzenlenecek!

Kırklareligaz Enerji Üretim San. ve Tic. A.Ş tarafından, SEDKO Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali projesi için 25 Aralık 2014 günü saat 11:00'da halk toplantısı düzenlenecek.

ENKA İnşaat ve Mass Group anahtar teslim sözleşmesi imzaladı!

ENKA İnşaat, Bağdat’ta inşa edilecek 3000 MW kapasiteli Bismayah Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali’nin anahtar teslim yapımı ve işletmeci personelin eğitimi için Iraklı yatırımcı firma Mass Global ile bir sözleşme imzaladı.

Tataristan doğalgaz kombine çevrim santrali

Tataristan doğalgaz kombine çevrim santrali Tataristan doğalgaz kombine çevrim santrali

Enka İnşaat ve Sanayi A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yeni proje hakkında açıklama yaptı.


Siemens, TAIF Grubu'na ait Nizhnekamskneftekhim ile Tataristan'da inşa edilecek 495 MW kapasiteli doğalgaz kombine çevrim santralinin anahtar teslimi olarak yapımı için bir sözlesme imzaladı. Sözleşme bedeli 350 milyon Euro olup, Siemens ile işbirliği anlaşması kapsamında EPC müteahhidi olarak ENKA'nın payı 245 milyon Euro'dur. Santralin 2021 yılının Mayıs ayında faaliyete geçmesi planlanıyor. 


Enka İnşaat'ın KAP açıklaması:
18.12.2017 tarihinde Siemens, TAIF Grubu'na ait Nizhnekamskneftekhim ile Tataristan'da inşa edilecek 495 MW kapasiteli doğalgaz kombine çevrim santralinin anahtar teslimi olarak yapımı için bir sözlesme imzalamıştır. Sözleşme bedeli 350 milyon Euro olup, Siemens ile işbirliği anlaşması kapsamında EPC müteahhidi olarak ENKA'nın payı 245 milyon Euro mertebesindedir. Santralin 2021 mayıs ayında...