THY Havacılık Akademisi

THY Havacılık Akademisi

Türk Hava Yolları (THY) son yıllarda süratle genişleyen filo ve uçuş ağını desteklemek ve pilot ihtiyacını karşılamak için bünyesinde bulunan THY Havacılık Akademisi'nde yetiştirilmek üzere 500 pilot aday adayı arıyor...

THY'nin 'Büyük Göç'ü 5 Nisan başlıyor!

Bayrak taşıyıcı havayolu olan THY, Türk havacılık tarihindeki büyük değişime hazırlanıyor. Dünyanın en büyük havalimanı İstanbul Havalimanı’na doğru büyük taşınma 5 Nisan Cuma sabahı saat 03:00’da başlayacak.

Türk Sivil Havacılık Akademisi’nin temeli atıldı!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yardımcısı Yüksel Coşkunyürek, "Uluslararası kuruluşların öngörülerine göre, Türkiye önümüzdeki 5 yıllık dönemde havacılık sektöründe yıllık yaklaşık yüzde 6 büyüyerek Avrupa'da birinci ülke olacak" dedi.

THY bakım-onarımda 1.5 milyar dolar ciro hedefliyor!

THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, THY Teknik AŞ Havacılık Bakım Onarım Merkezi'yle (HABOM) kısa zamanda bakım-onarım pazarında 1,5 milyar dolarlık ciroya ulaşmayı hedeflediklerini bildirdi.

THY'den 'mali durum' açıklaması!

THY, şirkette nakit açığı ya da işletme sermayesi ihtiyacı olmadığını, tamamı uluslararası piyasalardan edinilmiş, düşük faizli ve uzun vadeli uçak finansmanına yönelik borçlanma dışında herhangi bir finansal borç bulunmadığını bildirdi.

THY, Havacılık Akademisi'nde yetiştirilmek üzere 500 pilot aday adayı arıyor!

Türk Hava Yolları (THY) son yıllarda süratle genişleyen filo ve uçuş ağını desteklemek ve pilot ihtiyacını karşılamak için bünyesinde bulunan THY Havacılık Akademisi'nde yetiştirilmek üzere 500 pilot aday adayı arıyor...

THY, dünyanın en iyi 5’inci havayolu seçildi!

’World Airline Awards 2014’ değerlendirmesinde geçen yıl 6’ncı sırada bulunan Cathay Pacific Havayolu birinciliği alırken, 2013’teki sıralamada 9’uncu olan THY, dört basamak yükselerek 5. sıraya yerleşti.

THY, Avrupa’nın yine en iyisi!

Türk Hava Yolları ( THY ), Avrupa’nın yine en iyisi oldu. THY, dünyanın en iyi 5’inci havayolu seçilirken, SunExpress’te işbirliğine gitmesi beklenen Alman Lufthansa, 10’unculukla yetindi.

THY Avrupa'nın en iyi havayolu şirketi!

Türk Hava Yolları Avrupa'nın en iyisinin belirlendiği 'Best Airlines in Europe' sıralamasında ilk sırada yer aldı. THY'nı Avrupa sıralamasında Lufthansa, Swiss, British Airways ve Austrian takip etti...

THY'den yaz kampanyası! 55 lira!

Türk Hava Yolları (THY), 20 Temmuz'a kadar "online" iç hat bileti alacak yolculara, 5 Kasım 2014-31 Mart 2015 tarihlerinde 55 liraya seyahat etme imkanı sunuyor...

THY 4 ödül birden aldı!

Havacılık sektörüne yönelik araştırmalar gerçekleştiren dünya çapında saygın kuruluş Skytrax, Türk Hava Yolları'nı (THY) 2014'de de "Avrupa'nın En İyi Havayolu Şirketi" seçti. Şirket geçtiğimiz 3 yılda da aynı ödülün sahibi olmuştu...

THY'nin yolcu sayısı yüzde 16.8 artışla 26.2 milyon oldu!

Türk Hava Yolları (THY) yolcu sayısı Ocak-Haziran'da yüzde 16.8 artışla 26.2 milyon oldu. Şirketten KAP'a yapılan açıklamaya göre yolcu doluluk oranı 0.1 puan düşüşle yüzde 79'a geriledi.

THY altı ayda 26 milyon yolcu taşıdı!

Türk Hava Yolları (THY), yolcu sayısının Ocak-Haziran döneminde yüzde 16.8 artışla 26.2 milyon olduğunu açıkladı. Şirketten KAP’a yapılan açıklamaya göre, yolcu doluluk oranı 0.1 puan düşüşle yüzde 79’a geriledi...

THY, Uganda'ya bölgesel havayolu kuruyor!

THY Uganda’da ortak yatırım yoluyla bölgesel bir havayolu kuracağı öğrenildi. Uganda Ulaştırma Bakanlığı kaynaklarının doğruladığı habere göre, THY bir hükümet kuruluşu ya da özel bir şirketle yatırımı birlikte gerçekleştirecek.

THY Havacılık Akademisi

THY Havacılık Akademisi THY Havacılık Akademisi

THY, pilot istihdamına yönelik çalışmalar kapsamında dün itibariyle, yetiştirilmek üzere pilot adayı ilanına çıktı.

Türk Hava Yolları (THY) pilot ihtiyacını karşılamak için bünyesinde bulunan THY Havacılık Akademisi'nde yetiştirilmek üzere 500 pilot aday adayı arıyor.  


THY İnsan Kaynakları Başkanı Serdar Uygur, açıklamasında, son yıllarda süratle genişleyen filo ve uçuş ağını desteklemede en önemli faktör olan pilot istihdamına yönelik çalışmalar kapsamında dün itibariyle yetiştirilmek üzere pilot adayı ilanına çıktıklarını söyledi.  


Adayların uluslararası uçuş testlerinden geçirildiğini vurgulayan Uygur, testleri geçen adayların mülakata alındığını, burada da uygun görülen adayların eğitime kabul edildiğini dile getirdi.  


Son çıkılan ilana başvuruların düşük olduğuna dikkati çeken Uygur, pilotluk eğitimin çok zor olmadığını ve başvuru şartlarında birçok esneklik bulunduğunu belirterek, şöyle konuştu:  


"2014 yılında yetiştirilmek üzere 500 pilot almak...