TOKİ kura çekilişi nasıl yapılır

TOKİ kura çekilişi nasıl yapılır

Hayata geçirdiği projelerle dar ve orta gelirli aileleri ev sahibi yapan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, yeni projeler için start verdi. Peki TOKİ kura çekilişi nasıl yapılır?

TOKİ kura çekilişi nasıl yapılır?

Hayata geçirdiği projelerle dar ve orta gelirli aileleri ev sahibi yapan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, yeni projeler için start verdi. Peki TOKİ kura çekilişi nasıl yapılır?

TOKİ kura çekilişi iptal mi edildi?

TOKİ kura çekilişleri iptal mi, ertelendi mi sorusu sabah saatlerinden itibaren yoğun olarak araştırılan konular arasında yer alıyor. Peki TOKİ kura çekilişi iptal mi ertelendi mi?

Elazığ Cumhuriyet Mahallesi TOKİ kura çekilişi ne zaman?

Elazığ Cumhuriyet Mahallesi TOKİ kura çekilişi ne zaman sorusunun yanıtı haberimizde yer alıyor. Projede toplam 141 adet konut bulunuyor.

Beşikdüzü TOKİ kura çekilişi ne zaman?

Beşikdüzü TOKİ kura çekilişi ne zaman sorusunun yanıtı haberimizde yer alıyor. Projede toplam 122 adet konut bulunuyor.

TOKİ İstanbul 2019 kura çekilişi ne zaman yapılacak?

TOKİ projeleri için kura çekilişleri 6 Mayıs'ta başladı. Her ilde TOKİ kura çekilişi farklı tarihlerde yapılıyor. Peki TOKİ İstanbul 2019 kura çekilişi ne zaman yapılacak?

TOKİ Adıyaman Merkez Petrol 2019 kura çekilişi tarihi!

TOKİ Adıyaman Merkez Petrol 2019 kura çekilişi tarihi haberimizde yer alıyor. Peki Adıyaman Merkez Petrol 2019 TOKİ kura çekilişi ne zaman yapılacak? İşte TOKİ Adıyaman Merkez Petrol 2019 kura tarihi 2019 detayları...

Taşkent 2. etap TOKİ kura çekilişi 10 Mayıs'ta!

2 oda 1 salon ve  3 oda 1 salon konut seçeneklerinin yer aldığı Taşkent 2. etap TOKİ kura çekilişi 10 Mayıs'ta gerçekleştirilecek.

Denizli Merkezefendi alt gelir TOKİ kura çekilişi 10 Nisan'da!

Denizli Merkezefendi alt gelir TOKİ kura çekilişi 10 Nisan'da gerçekleştirilecek. Projede 2 oda 1 salon daireler bulunuyor.

Belen TOKİ kura çekilişi tarihi 2019!

Belen TOKİ kura çekilişi tarihi 2019 haberimizde yer alıyor. Projede 3 oda 1 salon daireler bulunuyor.

Edirne TOKİ kura çekilişi 18 Şubat'ta!

Edirne TOKİ kura çekilişi 18 Şubat'ta gerçekleştirilecek. Projedeki konutlar için son başvuru tarihi 31 Ocak 2019 olarak belirlendi.

Edirne Fırınlarsırtı TOKİ kura çekilişi ne zaman?

Edirne Fırınlarsırtı TOKİ kura çekilişi ne zaman sorusunun yanıtı haberimizde yer alıyor. Projedeki konutlar dün itibariyle satışa çıktı.

Zile TOKİ kura çekilişi sonuçları 2018!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın Tokat Zile projesinde yer alan konutların kura çekilişi bugün yapılacak. İşte Zile TOKİ kura çekilişi sonuçları 2018...

Kırşehir Akpınar TOKİ kura çekilişi bugün!

Kırşehir Akpınar TOKİ kura çekilişi bugün gerçekleştirilecek. Projede 141 adet daire bulunuyor.

TOKİ kura çekilişi nasıl yapılır Haberi

TOKİ kura çekilişi nasıl yapılır

İnşa ettiği projelerle dar ve orta gelirli aileleri ev sahibi yapan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, yeni projeler için start verdi. Peki TOKİ kura çekilişi nasıl yapılır?

TOKİ projelerine başvuru yapan vatandaşlar projelerin kuralarının nasıl çekildiğini de merak ediyor. Peki TOKİ kura çekilişi nasıl yapılır?

Takvim'de yer alan habere göre, TOKİ'nin dar ve orta gelirli aileler için ürettiği konutların kura çekilişleri noter huzurunda yapılır. Kura çekimi sonucunda projelerde yer alan konut sayısına bağlı olarak hak sahibi olan kişilerin adları resmi olarak duyurulur.

Yapılan TOKİ kura çekilişlerinde dul, şehit aileleri, malul ve yetimler için projelerde bulunan konut sayısına göre yüzde 10'luk bir kontenjan ayrılır. Ayrılan bu kontenjandan konut hakkı elde edenler yine kura çekimiyle belli oldu. Engelli vatandaşlar için ayrılan konut kontenjanı da...