toprağın sabit ısısı

toprağın sabit ısısı

Tükenen enerji kaynaklarına alternatif, kendi kendine yetebilen Güneş Evi projesi hayata geçiyor. Dışarıdan hiçbir enerji girdisi almayan ev dışarıya da hiçbir atık vermiyor

Fed faiz oranını sabit tuttu!

ABD Merkez Bankası (Fed), politika faizini değiştirmeyerek yüzde 0-0,25 aralığında sabit bıraktı.

Merkez Bankası politika faizini sabit tuttu!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), politika faizini yüzde 8,25'te sabit bıraktı.

Merkez Bankası politika faizini sabit tuttu!

Merkez Bankası, bir hafta vadeli repo ihale faizini  (politika faizi) yüzde 8,25'te sabit tuttu.

Fed faiz oranını sabit tuttu!

ABD Merkez Bankası (Fed), beklentiler dahilinde politika faizini değiştirmeyerek 0-0,25 aralığında sabit bıraktı.

Fed faiz oranını sabit tuttu!

ABD Merkez Bankası (Fed), politika faizini değiştirmeyerek yüzde 1,50-1,75 aralığında sabit bıraktı.

Fed faiz oranını sabit tuttu!

ABD Merkez Bankası, beklentiler doğrultusunda politika faizini değiştirmeyerek yüzde 1,50-1,75 aralığında sabit bıraktı.

İngiltere Merkez Bankası faiz oranını yüzde 0,75'te sabit tuttu!

İngiltere Merkez Bankası’nda yapılan açıklamada, para politikası faizinin değiştirilmeyerek yüzde 0.75 seviyesinde tutarak varlık alım hedefinin de 435 milyar sterlinde sabit tutulduğu kaydedildi.

Garanti BBVA Mortgage'den Önce Sabit Sonra Değişken Faizli Mortgage!

Garanti BBVA Mortgage, yeni bir ev sahibi olmak isteyenlere 'Önce Sabit Sonra Değişken Faizli Mortgage' ürünüyle avantajlı konut kredisi imkânı sağlıyor..

Ela Quality Resort Hotel'in yıllık sabit kira bedeli 7.5 milyon dolar!

Özak GYO'nun portföyünde yer alan Ela Quality Resort Hotel'in 5 milyon 500 bin USD+KDV olan mevcut yıllık sabit kira bedelinin 7 milyon 500 bin USD+KDV olarak güncellenmesine karar verildi.

Merkez Bankası, politika faizini yüzde 24'te sabit tuttu!

Para Politikası Kurulu; "Kurul, politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 24 düzeyinde sabit tutulmasına karar vermiştir" şeklinde açıklama yaptı...

Ela Quality Resort Hotel yıllık sabit kirası TL'ye döndü!

Aktay Otel İşletmeleri A.Ş. tarafından kiracı sıfatı ile işletilmekte olan Ela Quality Resort Hotel yıllık sabit kirası için döviz cinsinden eski tutarına döndü....

Alemdar İnşaat'tan 'sabit taksit sabit fiyat' kampanyası!

Alemdar İnşaat, “Sabit taksit Sabit fiyat” garantisiyle temelden projeler için yeni kampanya başlattı. Kampanya kapsamında sabit fiyat garantisi sunuluyor.

Antalya OSB'de sabit kur uygulamasına geçildi!

Antalya Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müteşebbis Heyeti, sanayicilere ekonomik açıdan büyük destek sağlayacak bir adım attı. OSB katılımcılarının arsa taksit ve borç ödemeleri sabit kur üzerinden yapılacak.

toprağın sabit ısısı

toprağın sabit ısısı toprağın sabit ısısı

Nasıl bir konutta yaşıyor, ne tür yapılarda hayatımızı sürdürüyoruz? Bu yaşantı bize, yöremize ve ülkemize kaça mal oluyor? Hayatımızı kolaylaştıran, yaşam ve üretim kalitemizi artıran, yüzde 50'den başlayan enerji tasarrufu ve sağlıklı yaşam olanağı veren kullanım ve inşa yöntemleri nelerdir? Bu soruların cevaplarını arayarak, tükenen enerji kaynaklarını verimli kulanma adına yıllardır araştırmalar yapan Yüksek Mimar Çelik Erengezgin, Diyarbakır Belediyesi ile Güneş Evi projesini hayata geçirdi. Proje yetkilisi ve AB danışmanı Erengezgin, AB fonlarının desteğiyle yapılan Güneş Evi'nin kendi kendine yetebilen bağımsız bir yaşam birimi olduğunu söyledi. Dışarıdan hiçbir enerji girdisi almayan evin, dışarıya hiçbir atık da vermediğini belirten Erengezgin, evin enerjisini güneşten, rüzgar ve toprağın sabit ısısı gibi kaynaklardan alacağını bildirdi. Türkiye'de ilk...