Toroslar imar

Toroslar imar

Mersin'in Toroslar bölgesinde dereye sıfır yapılara imar verilmesini eleştiren Başkan Vahap Seçer, aynı hatalara düşülmemesi için belediyelerin ortak hareket etmesi gerektiğini söyledi.

Mersin Toroslar’da imar planları onaylandı!

Mersin Toroslar'da 6’ncı ve 7’nci etap 1/1000 ölçekli İmar Planları, Toroslar Belediye Meclisi'nde oy birliğiyle kabul edildi.

Toroslar’da 3’ncü etap imar planı çalışmaları başlayacak!

Mersin Toroslar'da yaklaşık 830 hektar alanda başlatılacak 3’ncü etap 1/1000 ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planı oy birliğiyle onaylandı.

Toroslar'ın yeni imar planı için çalışmalar başlıyor!

Mersin Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, 1’nci etap 1/1000 ölçekli imar planıyla ilgili görüş alışverişi yapmak için meclis üyeleriyle buluştu.

Mersin Toroslar'da dereye sıfır yapılara imar eleştirisi!

Mersin'in Toroslar bölgesinde dereye sıfır yapılara imar verilmesini eleştiren Başkan Vahap Seçer, aynı hatalara düşülmemesi için belediyelerin ortak hareket etmesi gerektiğini söyledi.

Mersin Toroslar Belediye Meclisi'nde imar konuşuldu!

Mersin Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna başkanlığında gerçekleştirilen meclis toplantısında, belediyeye ait olan 12 adet mezarlık alanı vasıflı parselin, devrinin yapılmasına ilişkin teklif görüşülerek kabul edildi.

Mersin Toroslar'da yeni yol çalışması için binalar yıkılıyor!

Toroslar Belediyesi tarafından, yeni yol açma ve genişletme çalışmaları aralıksız sürdürülüyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Belediye Encümenin aldığı kararda Çavuşlu Mahallesinde imar planlarında yola isabet eden üç binanın yıkımını gerçekleştirdi.

Mersin Toroslar'da yola isabet eden binalar yıkılıyor!

Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediyesi tarafından, ilçede yeni yol açma ve genişletme çalışmaları sürüyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Çavuşlu Mahallesinde imar planlarında yola isabet eden üç binanın yıkımını gerçekleştirdi.

Evini ''yeşil bina'' kriterlerine göre yenileyene imar hakkı!

Eyüp'te kentsel dönüşümün yanı sıra enerji tasarrufu için de önemli bir proje yürütülüyor. Evini enerji tasarrufu sağlayacak 'yeşil bina' kriterlerine göre yenileyenlere imar artış hakkı geliyor...

Erdoğan Bayraktar: Van'da imar fırsatçılığı yapanlara inanmayın!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Van'da imar fırsatçılığı yapan insanlar olduğunu dile getirdi...

Erdoğan Bayraktar: İmar fırsatçılığı konusunda uyardı!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar: ''Van'da imar planlarını Bakanlığa onaylatacaklarını söyleyerek, halktan para sızdıran bazı kesimlerin olduğu yönünde ciddi şikayetler aldık''

Okmeydanı’nda imar sorunu çözüldü!

Okmeydanı’nda 50 yıllık imar sorunu çözüldü. Bölgenin imar planları İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından onaylandı

Altınşehir'e imar müjdesi!

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, yaklaşık 120 bin 500 dönümlük bölgeye ilişkin imar kararını kabul etti

Başakşehir Güvercintepe’nin imar sorunu çözüldü!

Başakşehir ilçesine bağlı Güvercintepe Mahallesi’nde toplam 3 bin 500 dönümlük alanda şu an 120 bin nüfusun yaşadığı gecekondu bölgesine imar planları İBB Meclisi'nde onaylandı. Kararla bölgeye yüzde 15 ile yüzde 60 arasında imar artışı verildi

Toroslar imar Haberi

Toroslar imar

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi, 2018 yılında dönemin belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın teklifi ile Yenişehir ilçesinin 1/5 bin ölçekli Nazım imar Planı’nda Müftü Deresi kıyısında bulunan alanlar kentsel dönüşüm alanı olarak belirlendi. Mersin Haberci'de yer alan habere göre; yağmur yağdığında yürekleri ağızlara getiren dere civarında ıslah ve çevre düzenlemesi için gerçekleşen düzenlemede yol kat edilemezken, bölge sakinleri sahip oldukları gayrimenkullerin satışı ve ipotek göstermede sıkıntılar yaşayıp mağdur oldu. Bu mağduriyet son olarak yapılan Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Ekim ayı toplantısında konuşuldu. Vahap Seçer’in teklifi ile meclis, Müftü Deresi kıyısında bulunan alanları kentsel dönüşüme alındı.

MÜFTÜ DERESİ KIYISINDA MAĞDURİYET SONA ERDİ

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, adını açıklamadan Kocamaz’ı eleştirdi. Seçer, şu açıklamalarda bulundu: “Bu konu önemli. Müftü Deresi kıyısında bulunan alanlar daha kentsel dönüşüm alanı...