29 / 06 / 2022

TÜRGEV yurt

TÜRGEV yurt

AKP’li Fatih Belediyesi tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın yönetim kurulunda bulunduğu TÜRGEV’e 25 yıllığına bedelsiz devredilen Silivrikapı’daki kız öğrenci yurdu İBB tarafından imar planlarına işlendi.

TÜRGEV üniversite olan her şehirde yurt açacak!

TÜRGEV, kız öğrencilerin eğitimine katkıda bulunmak amacıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Konya, Bursa ve Antalya'daki yurtların ardından, diğer şehirlerde ve yurtdışında da yurt açmayı hedefliyor.

TÜRGEV yurt nedeniyle vakıfların karalama kampanyasına maruz kaldığını açıkladı!

Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı ( TÜRGEV ), Fatih'te kanunlara uygun olarak tahsis edilen yurt nedeniyle vakıflarının büyük bir karalama kampanyasına maruz kaldığını açıkladı...

Türkiye'den duyanları hayrete düşüren buğday ekimi açıklaması! Yurt dışına ekilecek

Türkiye'de bu sene 19 milyon ton buğday hasadı elde edilmesi bekleniyor. Buğday üreticisi artan maliyetler nedeniyle tarlaları boş bırakmaktan söz ederken hükümetten şaşkınlık uyandıran bir adım geldi. Türkiye, yurt dışına buğday ekecek hem de bakın hangi ülkeye?

İstanbul'da üniversite okuyacak gençlere kötü haber: Yurt fiyatlarına gelen zamlar dudak uçuklattı daha da zamlanacak

İstanbul'da yurt fiyatları 2 yıllık pandemi döneminin sona ermesinin ardından adeta uçuşa geçti. Geçen yıl en düşük 9 bin TL olan yurt fiyatları bu sene 13 bin lirayı görecek. Maksimum fiyatın ise 100 bin lirayı bulacağı tahmin ediliyor.

Artan yakıt fiyatları yüzünden Nijerya Havayolları yurt içi uçuşları durdurdu

Afrika kıtasının petrol ve doğal gaz zengini Nijerya'da faaliyet gösteren Nijerya Hava Yolları artan yakıt fiyatları gerekçesiyle bugünden itibaren tüm yurt içi uçuşları durdurdu.

Nef, ABD'de markalı arsa projesi için düğmeye bastı!

Erden Timur, uzun zamandır sadece yurt içinde değil yurt dışında da yine markalı konut projeleri hayata geçiriyor. Fakat bugüne kadar hiç markalı arsa işine adım atmamıştı. Timur, yurt dışında markalı arsa projesi için harekete geçti.

Türk müteahhitler 2022'ye yurt dışında 214,4 milyon dolarlık iş üstlenerek başladı!

Türk müteahhitler 2022 yılının Ocak ayında yurt dışında toplamda 10 proje üstlendi. İşte Türk müteahhitlerin hayata geçirdiği projelerin toplam tutarı...

Türk müteahhitler yurt dışındaki 20 milyar dolarlık hedefine 10 ayda ulaştı!

Türk müteahhitler yurt dışındaki 20 milyar dolarlık hedefine 10 ayda ulaştı, peki ilk 10 ayda en çok iş üstlenilen ülkeler hangisi oldu?

Türk müteahhitler yurt dışında 17.8 milyar dolarlık proje üstlendi!

Ticaret Bakanlığı verilerine göre, Türkiye'nin yurt dışı müteahhitlik sektörü, 9 ayda 167 projeyi 17,8 milyar dolar bedelle üstlendi. 

TÜRGEV yurtlarının kira sözleşmesi davasında karar belli oldu!

İstanbul Bölge İdare Mahkemesi 6. İdare Dava Dairesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB), TÜRGEV yurtlarıyla ilgili verdiği "sözleşmenin feshedilmesi" karanını iptal eden yerel mahkeme kararını hukuka uygun gördü.

Yurt dışında öne çıkan Türk inşaat şirketleri belli oldu!

Yurt dışında kurulu en büyük 50 Türk şirketi belli. Peki yurt dışında kurulu en büyük Türk inşaat şirketleri hangileri? İşte o şirketler...

CHP'li 26 milletvekili krize dönüşen yurt sorunu için araştırma önergesi verdi!

CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, krize dönüşen yurt sorunu için araştırma önergesi verdi...

İdare Mahkemesi'nden İBB ve TÜRGEV yurtları kararı!

İstanbul 14. İdare Mahkemesi, İBB'nin, TÜRGEV yurtlarıyla ilgili verdiği "sözleşmenin feshedilmesi" karanını hukuka uygun bulmayarak reddetti.

Türk markalarından yurt dışı atağı!

Kovid-19 salgını sebebiyle yurt içindeki satış gelirleri düşen Türk markaları, döviz kurunda yaşanan artış ve özellikle Avrupa’da ucuzlayan kiralar gerekçesiyle yurtdışına odaklandı. 

Sinop'ta yurt binasının kamulaştırılması mecliste!

Sinop'ta bir yurt binasının kamulaştırılması meclis gündemine taşındı. İYİ Parti'li Türkkan, konuyla  ilgili soru önergesi hazırladı...

TÜRGEV yurt Haberi

TÜRGEV yurt

Yurdun inşa edildiği Bostancı Ailesi’ne ait Silivrikapı’daki yaklaşık 8 dönümlük arazide 4 ev ve büyük bir bahçe bulunuyordu. Ailenin yıllarca kendileri için apartman yapmak istediği ancak belediyenin “burası park alanı gözüküyor” diye izin vermediği arazi 2012 yılında kamulaştırıldı. AKP’li belediye üzerinde bostanların bulunduğu bu araziye kız yurdu yaptı ve TÜRGEV’e devretti. Bostancı ailesi hukuk mücadelesini başlattı ve planlar iptal oldu. Tüm itirazlara karşın Koruma Kurulu’nda belediye lehine karar çıktı.


TÜRGEV’e verilen yurt binasının imar planlarına işlenmesine ilişkin rapor da geçen günlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin gündemine geldi. Görüşmeler sırasında söz alan CHP’li meclis üyesi ve mimar Esin Hacıalioğlu, “Burası surlara 300 metre bile değil. Tarihi yarımada, su koruma bandı içerisinde. 2012 hava fotolarında bakıyorsunuz yeşil alan. Burası Yedikule bostanları ile...