Turizm Desteği

Turizm Desteği

TÜRKİYE Otelciler Federasyonu ( TÜROFED ) Başkanı Osman Ayık, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan uçak yakıtı desteğinin turizm sektörü açısından çok önemli olduğunu söyledi.

Turizm desteği konaklama sektörünü de kapsamalı!

Turizm sektörü temsilcileri, planlanan devlet teşviklerinin sadece tur operatörleriyle sınırlı kalmaması, konaklama sektörünün de desteklenmesi gerektiğini bildirdi. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık açıklamalarda bulundu.

Turizme 5 yıldızlı destek tanıtıldı!

Toplantıya turizmcilerin yanı sıra Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk ve de Şekerbank Başekonomisti Ozan Çağrı Gazitürk, Akdeniz Bölge Müdürü Mustafa Özer katıldı.

Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu Final Değerlendirme Süreci sona erdi!

Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı işbirliğiyle ve Mikado Sürdürülebilir Kalkınma Danışmanlığı desteği ile hayata geçirilen Gelecek Turizmde Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu Final Değerlendirme Süreci sona erdi...

Turizme kredi desteği 2019'da 100 milyar liraya dayandı!

Bankacılık sektörünün 2019 yılında turizm alanında faaliyet gösteren şirketlere kredi desteği bir önceki yıla kıyasla 13 milyar 665 milyon lira artışla 96 milyar 553 milyon liraya ulaştı.

Turizm yatırımlarına ajans desteği!

Turizm sektörü ve pazarının ihtiyaçlarını, eğilimlerini belirleyerek ilgililere tavsiyelerde bulunacak olan yatırım ajansı, turizm potansiyelinin tüm yönleriyle değerlendirilerek ülke ekonomisine kazandırılmasına, turizm yatırımlarının ve ülke ekonomisindeki payının arttırılmasına yönelik çalışmalar

Yeşil otellere 138 milyon TL enerji indirimi desteği!

Çevreye duyarlılığını arttırmak için çeşitli faaliyetler gerçekleştiren Bakanlık, 2 bin 475 turizm işletmesine, 138 milyon lira enerji indirimi desteği sağladı.

Gaziosmanpaşa'da dönüşüme turizm desteği!

Dolmabahçe-Beşiktaş arası, ve Kartal'ın güneyinden sonra Gaziosmanpaşa'ya da turizm imarı desteği geldi... İlçede riskli alan dışındaki arsaların birleştirilerek yeni yapı adası oluşturulması ve oraya otel veya özel hastane kurulması halinde birinci ve ikinci bodrum katlar emsale katılmayacak.

Nabi Avcı: Bolu’daki turizm yatırımlarına destek vereceğiz!

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'la makamında görüştü. Bakan Avcı bu görüşmede, “Ben ve Bakanlığım Köroğlu ile ilgili yapılacak çalışmalarda ve Bolu’daki turizm yatırımlarına gerekli desteği vereceğiz” dedi.

Turizm sektörü için istihdam desteği paketi açıklandı!

Zor durumdaki turizm sektörüne devlet destek üstüne destek açıklıyor. Son olarak sektör için istihdam desteği paketi açıklandı. Turizmde zor bir yıl öngörülen Antalya'da sektörün beklediği istihdam desteği de belli oldu.

Kayseri - Adana turizm bağlantı yolunda sona yaklaşıldı!

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği ile yapımına başlanan ve Kayseri’yi Adana’ya bağlayacak olan bağlantı yolunda sona yaklaşıldı.

Tokat'taki tarihi ve tescilli evlere hibe desteği verildi!

Tokat'ta tarihi ve tescilli evlerini restore ettirmek isteyenlere Kültür ve Turizm Bakanlığınca hibe desteği verildiği bildirildi. İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdurrahman Akyüz, kentte tarihi dokusu bozulmamış evlerin, sokakların bulunduğunu belirtti.

Düzce Konuralp dünya turizm destinasyonu olacak!

Düzce İl Özel İdaresi tarafından katkı sağlanan üç proje MARKA tarafından hibe desteği almayı hak kazandı. Başvurusu yapılan "Konuralp Dünya Turizm Destinasyonu Oluyor Projesi" ile bölge turizmine 786 bin 420 TL kaynak sağlanacak.

Ankara Kazan'da termal turizm canlandırılacak!

Ankara'nın Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, ilçeye yatırım yapacak iş adamlarına her türlü desteği vereceklerini belirterek, Kazan'ın termal turizm alanında da değerlendirilmesi gerektiğini bildirdi.

TÜGİAD Kazanlı'da termal turizm için çalışacak!

TÜGİAD Ankara Şube Başkanı Türker Naslı ve üyelerini kabul eden Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, ilçeye yatırım yapacak. Her türlü desteği vereceklerini belirterek, Kazan'ın termal turizm alanında değerlendirilmesi gerektiğini bildirdi.

Tur operatörlerine 100 milyon TL kredi desteği!

KÜLTÜR ve Turizm Bakanlığı başta Rusya olmak üzere, 11 ülkeden Türkiye'ye turist getiren tur operatörlerine 100 milyon TL'lik kredi desteği sağlamak üzere çalışma başlatıldığını açıkladı.

Turizm desteği konaklama sektörünü de kapsamalı!

Turizm sektörü temsilcileri, planlanan devlet teşviklerinin sadece tur operatörleriyle sınırlı kalmaması, konaklama sektörünün de desteklenmesi gerektiğini bildirdi. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık açıklamalarda bulundu.

Turizm Desteği Haberi

Turizm Desteği

Desteğin zamanlamasının da çok doğru olduğunu kaydeden Ayık, "Çünkü önümüzde satışların devam edeceği birkaç aylık dönem var. Yakıt desteği sektöre ciddi bir katkı sağlayabilir, fakat bunun yıl boyu devam etmesi ve Avrupa pazarını da kapsaması lazım'' diye konuştu. Destek paketinin ayrıntılarını henüz bilmediklerini, konuşulması gereken birçok detay bulunduğunu ifade eden Ayık, şöyle konuştu: "Detayları görmeden net bir yorum yapmak istemiyorum. Belki de konuştuğumuz şeylerin hepsi paket içinde yer alacak. İlk anda baktığımızda sadece Rusya pazannı değil diğer pazarlan da kapsaması ve yıl boyu devam ediyor olması önemli. Çünkü  biz 12 ay turizm  yapmak istiyoruz. Teşvik bu açıdan da önemli. Aynca konaklama sektörüyle ilgili bir teşvik yok. Sektörün tümüne direnç kazandırmak için konaklama tarafının da ele alınması gerekir." Akdeniz Turistik Otelciler...