24 / 03 / 2023

Turizm Desteği

Turizm Desteği

TÜRKİYE Otelciler Federasyonu ( TÜROFED ) Başkanı Osman Ayık, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan uçak yakıtı desteğinin turizm sektörü açısından çok önemli olduğunu söyledi.

Turizm desteği konaklama sektörünü de kapsamalı!

Turizm sektörü temsilcileri, planlanan devlet teşviklerinin sadece tur operatörleriyle sınırlı kalmaması, konaklama sektörünün de desteklenmesi gerektiğini bildirdi. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık açıklamalarda bulundu.

Turizme 5 yıldızlı destek tanıtıldı!

Toplantıya turizmcilerin yanı sıra Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk ve de Şekerbank Başekonomisti Ozan Çağrı Gazitürk, Akdeniz Bölge Müdürü Mustafa Özer katıldı.

Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu Final Değerlendirme Süreci sona erdi!

Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı işbirliğiyle ve Mikado Sürdürülebilir Kalkınma Danışmanlığı desteği ile hayata geçirilen Gelecek Turizmde Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu Final Değerlendirme Süreci sona erdi...

Turizm Desteği Haberi

Turizm Desteği

Desteğin zamanlamasının da çok doğru olduğunu kaydeden Ayık, "Çünkü önümüzde satışların devam edeceği birkaç aylık dönem var. Yakıt desteği sektöre ciddi bir katkı sağlayabilir, fakat bunun yıl boyu devam etmesi ve Avrupa pazarını da kapsaması lazım'' diye konuştu. Destek paketinin ayrıntılarını henüz bilmediklerini, konuşulması gereken birçok detay bulunduğunu ifade eden Ayık, şöyle konuştu: "Detayları görmeden net bir yorum yapmak istemiyorum. Belki de konuştuğumuz şeylerin hepsi paket içinde yer alacak. İlk anda baktığımızda sadece Rusya pazannı değil diğer pazarlan da kapsaması ve yıl boyu devam ediyor olması önemli. Çünkü  biz 12 ay turizm  yapmak istiyoruz. Teşvik bu açıdan da önemli. Aynca konaklama sektörüyle ilgili bir teşvik yok. Sektörün tümüne direnç kazandırmak için konaklama tarafının da ele alınması gerekir." Akdeniz Turistik Otelciler...