11 / 08 / 2022

Türkiye finans konut kredisi faiz oranı

Türkiye finans konut kredisi faiz oranı

Türkiye Finans Bankası konut finansmanı kar payı oranlarında büyük bir indirime daha gitti. Banka ikinci el konutlarda en uygun konut kredisine ortak oldu.

En çok hangi ülke vatandaşları Türkiye'den konut alıyor?

TÜİK tarafından açıklanan rakamlara göre; 2021'in ilk 10 ayında yabancılara yapılan konut satışı 10 ayda 2020 senesinin tümünü geride bıraktı. Bu sene içerisinde En çok İran vatandaşı Türkiye'den konut aldı. 

Türkiye'de konut açığı sorunu nasıl ortadan kalkar? 

Fikirturucom köşe yazarlarından Osman Balaban bugünkü köşe yazısında konut Türkiye'deki konut stoku ve çözümlerini kaleme aldı.

Türkiye'de konut fiyatları yüzde 30 yükseldi!

Endeksa tarafından açıklanan verilere göre Türkiye'de konut fiyatları yükselişe geçti. Ortalama konut fiyatının 443 bin 300 TL olduğu konut fiyatlarında geri dönüş süresi ise 20 yıl.

Türkiye'de konut ihtiyacı büyüyor!

Sabah Gazetesi köşe yazarlarından Haşmet Babaoğlu bugün kaleme aldığı "Konut, insan, zaman.." yazısında Türkiye'deki konut sorununu kaleme aldı. 

Türkiye'de konut alan ABD uyrukluların sayısı 8 ayda 3.5 kat arttı!

Türkiye'den konut alan ABD uyrukluların sayısı bu yılın ocak-ağustos döneminde geçen yılın aynı dönemine göre 3,5 katına çıkarak 871 oldu.

Türkiye'de konut krizi var mı?

Karar gazetesi yazarı İbrahim Kahveci, bugünkü yazısında Türkiye'deki konut krizini kaleme aldı. 

Türkiye'den konut alan yabancılar kime güveniyor?

Gayrimenkul Yurtdışı Tanıtım Derneği (GİGDER), Türkiye'den konut alan yabancıların güven haritasını ortaya çıkardı. Buna göre; Türkiye'den konut alan Ruslar emlakçılara Ürdünlüler ise referansa güveniyor. 

Türkiye'deki konut miktarı ve konutların niteliğinin belirlenmesi için önerge verildi!

Türkiye'deki konut miktarı ve konutların niteliği konusunda yaşanan sorunların tespit edilmesi için meclis araştırması açılmasına ilişkin önerge verildi.

Türkiye'den konut alan yabancıların evin içinde yaptığı harcamalar milyarları buldu!

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına rağmen yabancı yatırımcı Türkiye'den konut almaktan vazgeçmedi. Sabah'tan Seda Tabak'ın haberine göre, geçen sene 40 binin üzerinde yabancı konut alırken, evin içinde yaptığı harcamalar da milyar liraları buldu. 

Türkiye genelinde konut fiyatları yüzde 19,5 arttı!

Endeksa verilerine göre, Temmuz ayında rekor seviyede konut satışı oldu ve Türkiye genelinde konut satış fiyatları yüzde 19,5 arttı.

Türkiye Finans'tan konut finansmanı paketi!

Türkiye Finans, normalleşme dönemine girilmesiyle beraber İyi Kararlar Destek Paketi’ni hayata geçirdi.

Türkiye Finans'tan 0.74 faizle ilk üç ay ödemesiz konut kredisi fırsatı! 

Türkiye Finans, müşterilerine 0,74’ten başlayan kar payı oranları ile 120 aya varan vade seçenekleriyle konut kredisi sunuyor...

Türkiye'de konut satış fiyatları son 1 yılda yüzde 2,69 arttı!

Endeksa'nın verilerine göre, Türkiye genelinde konut satış fiyatları son 1 yılda yüzde 2,69, 4 yılda ise yüzde 8,73 oranında arttı. Buna göre, konut satış fiyatlarının önümüzdeki 6 aylık süreçte yüzde 4,72 oranında artması planlanıyor.

Türkiye finans konut kredisi faiz oranı Haberi

Türkiye finans konut kredisi faiz oranı

Türkiye Finans Katılım Bankası konut finansmanı kar payı oranları için bir indirim daha uyguladı. Banka yüzde 1.03’e çıkan tabela oranlarını yeniden yüzde 0.97’ye indirdi. Ayrıca kampanyalı konut finansmanı oranlarını da tüm vadelerde yüzde0.89’a düşürerek Yapı Kredi Bankası ile beraber en uygun faiz oranını sunan banka oldu.

Kredi Pazarı'nda yer alan habere göre; Türkiye Finans ipotek yoluyla bankaya geçmiş gayrimenkullerin satışında ise 10 yıl vadeye kadar aylık yüzde 0.69 kar payı oranı ile konut finansmanı kullandırıyor. Bu oran güncel olarak konutta sunulan en düşük oran  olmakonumunda yer alıyor.

Konut Finansmanı Hesaplama

Bankadan 200.000 TL tutarda 10 yıl vadeli konut finansmanı hesaplama yapıldığından aylık taksitleri 2.700 TL oluyor. Finansmanın vade sonunda toplam geri ödemesi de 326.000 TL’ ye denk...