11 / 08 / 2022

Türkiye İstatistik Kurumu iş ilanı 2022

Türkiye İstatistik Kurumu iş ilanı 2022

Türkiye İstatistik Kurumu 11 farklı unvanda KPSS ve ikamet şartsız personel alımı yapıyor. En düşük 11 bin 488 Türk Lirası maaşla personel alımına nasıl başvuru yapılır? İşte ayrıntılar...

Türkiye'de hepimizin cebinden bu para çıktı! İşte o devasa rakam

Türkiye İstatistik Kurumu, 2022'nin ilk çeyreğine ilişkin "hane halkı yurt içi turizm" verilerini açıkladı. Yerli turistler yılın ilk çeyreğinde seyahatlerinde 12,2 milyar lira harcadı.

Gram altın mı dolar mı yoksa euro mu? Türkiye İstatistik Kurumu haziran ayında en çok kazandıranı açıkladı

Türkiye İstatistik Kurumu haziran ayında hangi yatırım aracının reel getirisinin fazla olduğunu açıkladı.

Türkiye'de sigara satışlarıyla ilgili flaş gelişme

Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre Türkiye'de nisan ayında sigara satışları azaldı.

Türkiye genelinde 4 ayda yapı ruhsatı alan bina sayısı belli oldu

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, ocak-şubat ve mart aylarını kapsayan yılın ilk çeyreğinde yapı ruhsatı verilen bina sayısı, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 22,5 azaldı. Yapı ruhsatı verilen yapılan yüzölçümündeki gerileme de yüzde 21,8 oldu.

Ruslar Türkiye'de ilk kez zirveye oturdu! Bu bir turizm haberi değildir

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre; mart ayında 134 bin 170 olan konut satışı nisan ayında 133 bin 58’e geriledi. Konut satışında yabnacılar kategorisinde ise zirveye ilk kez Ruslar yerleşti. Yabancılara yapılan konut satışları Nisan ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 58,1 a

Türkiye'deki işsizlik rakamları açıklandı! Toplamda kaç işsiz kişi var?

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından şubat ayı işsizlik verileri açıklandı.TÜİK verilerine göre, şubatta dar tanımlı işsiz sayısı bir önceki aya göre 178 bin kişi azalarak 3 milyon 579 bin oldu.

Rusların Türkiye'deki konutlara ilgisi artacak!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan konut satış rakamlara göre, Şubat 2022'de ülke genelinde konut satışları, geçen senenin aynı ayına göre yüzde 20,1 artış gösterdi ve 97 bin 587 şeklinde oldu.  

O rakamlar belli oldu: Türkiye'nin yüzde 18'i İstanbul'da yaşıyor!

Resmi olarak açıklanan Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre, mega kent İstanbul'un nüfusu geçen seneye göre 378 bin 448 kişi arttı.

Türkiye ekonomisinde rekor büyüme!

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından ikinci çeyreğe ilişkin büyüme rakamları açıklandı. TÜİK'in açıklamış olduğu verilere göre Türkiye ekonomisi ikinci çeyrekte yüzde 21,7 oranında rekor bir büyüme kaydetti.

Türkiye konutların yüzde 35'i çürüme tehlikesi altında!

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) 2020 yılına ilişkin Gelir ve Yaşam Koşulları Araştırması'nın sonuçlarına göre; Türkiye'de bulunan konutların yüzde 35'i çürüme tehlikesiyle karşı karşıya. 

Türkiye'de kaç kişi kendi evinde yaşıyor? 

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2020 yılına ilişkin Gelir ve Yaşam Koşulları Araştırması sonuçlarını açıkladı. Açıklanan rakamlara göre; Türkiye'de yaşayan vatandaşların yüzde 57.8'i kendi konutunda yaşıyor.

Türkiye ile İsrail arasındaki ticaret hacmi rekora imza attı!

Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre, Türkiye ile İsrail arasındaki ticaret hacmi 2020 yılında 6.2 milyar dolara ulaşarak rekora imza attı.

Türkiye ekonomisi yılın ilk çeyreğinde yüzde 4,5 büyüdü!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Türkiye ekonomisi yılın ilk çeyreğinde yüzde 4,5 büyüdü.

Türkiye İstatistik Kurumu iş ilanı 2022 Haberi

Türkiye İstatistik Kurumu iş ilanı 2022

Türkiye İstatistik Kurumu 11 farklı unvanda KPSS ve ikamet şartsız personel alımı yapıyor. 11 farklı unvanda yeni kamu personeli alımı başvuruları devam ediyor. 11 farklı unvanda kamu personeli alımlarında KPSS şartı aranmıyor. 

Kamu kurumu bünyesinde KPSS şartı aranmadan yeni kadrolardaki personel alımları için başvuru süreci devam ediyor. İkamet koşulu da bulunmadan 11 farklı unvan için adaylar başvurularını yapabiliyor. 

TÜİK sözleşmeli personel alımının detayları da belli oldu. İşte ayrıntılar...

Türkiye İstatistik Kurumu 11 farklı unvanda KPSS ve ikamet şartsız personel alımı yapıyor. Bu kapsamda sözleşmeli kamu personel alımı başvuru süreci, şartlar belli oldu. 

TÜİK personel alımı kapsamında KPSS puanı olmayan adaylar değerlendirmede 70 olarak baz alınacak ve KPSS puanı olmayan adayların başvuruları da kabul edilecek. 

TÜİK PERSONEL ALIMI ŞARTLARI

657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki...