türkiye tayvan ticaret

türkiye tayvan ticaret

Tayvan Ticaret Merkezi Türkiye Direktörü Patty Yen, Tayvanlı iş insanlarının Türkiye'ye ilgisinin yüksek olduğunu, Türklerle ortaklık kurarak Avrupa pazarına beraber giriş yapmak istediklerini söyledi.

Ukrayna ve Türkiye Serbest Ticaret Anlaşması görüşmelerine yeniden başladı!

Ukrayna Ekonomi Bakan Yardımcısı Taras Kaçka, Ukrayna ve Türkiye arasında serbest ticaret anlaşması görüşmelerinin tekrar başladığını bildirdi.

Pandemi sonrası Türkiye-Malezya ticari ilişkilerinin gelişeceği düşünülüyor!

Malaya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mohd Nazari İsmail, "İki ülke arasındaki karşılıklı ticaret her zaman devam edecek ve güçlenecektir. Bunu sağlamak içinse güçlü bir Türkiye-Malezya Ticaret Odası kurulmalıdır" dedi.

Türkiye ile TOGO arasındaki ticaret hacminin 96 milyon doları inşaat ve gıdadan!

Türkiye ile Togo arasındaki karşılıklı ticaret hacmi yaklaşık 106 milyon dolar seviyesinde. Bunun 96 milyon dolarını gıda ve inşaat ürünleri oluşturuyor.

Türkiye ile İngiltere arasındaki ticaret hacmi 20 milyar dolara ulaşacak!

DEİK Türkiye-İngiltere İş Konseyi Başkanı Okyay, "İkili temaslarda bulunduğumuz İngiliz yetkililer Türkiye ile ticareti artırmayı hedeflediklerini dile getiriyor. 2023 yılına kadar ticaret hacmimizin 20 milyar dolara ulaşması bekleniyor." dedi.

Garanti BBVA, 10'uncu kez 'Türkiye'nin En İyi Dış Ticaret Finansmanı Bankası' seçildi!

Garanti BBVA, Global Finance tarafından üst üste 10'uncu kez 'Türkiye'nin En İyi Dış Ticaret Finansmanı Bankası' seçildi.

Türkiye 2019'da AB ile ticaret fazlası verdi!

Avrupa İstatistik Ofisi, 27 üyeli AB ve 19 üyeli Avro Bölgesi'nin 2019 yılı aralık ayı uluslararası ticaret verilerini yayımladı. Rapora göre, Türkiye, 2019 yılında Avrupa Birliği (AB) ile ticarette 1,5 milyar avro fazla verdi.

Türkiye ile Hırvatistan arasındaki ticaret hedefi 2 milyar dolar!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye ile Hırvatistan arasındaki ticaret hacmini öncelikle 2 milyar dolara, daha sonra da 5 milyar dolara çıkarmayı hedeflediklerini aktardı.

Dubai'deki Türkiye Ticaret Merkezi Şubat sonunda açılacak!

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi (OSB), Türkiye İhracatçılar Meclisinin (TİM) de desteğiyle Dubai'de yeni bir ticaret merkezi açmaya hazırlanıyor.

Etiyopya Türkiye ticaret hacmi 500 milyon dolara yaklaştı!

Etiyopya ve Türkiye arasında 2000'de 27 milyon dolar olan ticaret hacmi yaklaşık 500 milyon dolara ulaştı.

Sırbistan ile Türkiye arasında inşaat alanında önemli fırsatlar var!

DEİK Türkiye-Sırbistan İş Konseyi Başkanı Bayram Akgül yaptığı açıklamada, "Sırbistan ile Türkiye arasında ticaret ve yatırım ilişkilerinin geliştirilmesi için başta tekstil, otomotiv, tarım, gıda, inşaat ve turizm olmak üzere pek çok alanda önemli fırsatlar bulunuyor." dedi.

Türkiye-Ukrayna ikili ticaret hacminin 20 milyar dolara ulaştırılması hedeflendi!

Ticaret Bakanı Pekcan, "Hedefimiz Türkiye-Ukrayna ikili ticaret hacmimizi önce 10 milyar dolar sonra da 20 milyar dolara ulaştırmak." dedi.

Türkiye'nin dış ülkelerdeki Ticaret Merkezleri sayısı 35'e çıkacak!

Türkiye dış ülkelerdeki Ticaret Merkezleri sayısını artırıyor. 27 ilave ile sayı 35’e yükselecek...

Türkiye'den Bakü’ye ticaret merkezi!

Türkiye, yurt dışında hayata geçirdiği Türkiye Ticaret Merkezlerine yenisini Azerbaycan’da eklemeyi planlıyor.

türkiye tayvan ticaret

türkiye tayvan ticaret türkiye tayvan ticaret


Teknoloji markalarıyla dünyada adından söz ettiren Tayvan, Avrupa'ya açılma konusunda Türkiye'yi hedef olarak belirledi. Bununla beraber Tayvanlı üreticiler, Türkiye'de marka bilinirliliklerinin artmasını istiyorlar. Pek çok Tayvan markasının Türkiye'de beğeni ile kullanıldığını ama tüketicilerin bu ürünlerin Tayvan malı olduklarını bilmediklerini ifade eden Tayvan Ticaret Merkezi Türkiye Direktörü Patty Yen, Türkiye'de hem Tayvan malı bilincini artırmak hem de ikili iş ortaklıkları sağlamayı hedeflediklerini kaydetti. Bu amaçla eylül ayında İstanbul'da büyük bir organizasyona hazırlandıklarını söyleyen Patty Yen, bu organizasyonda Tayvan'ın kalitesi kanıtlanmış 100 ürününü tanıtacaklarını dile getirdi. Patty Yen, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bizim büyük bir ödülümüz var. Tayvan Mükemmelliği Ödülü. Bu ödülün anlamı, yüksek kalite, inovatif ve değerli ürünleri desteklemek, tanıtmaktır. Hükümetin desteklediği bir ödül bu. Asus, HTC, Acer, Pailoung gibi markaların...