29 / 01 / 2023

Türkiye'nin 11 aylık dış ticaret açığı 99,8 milyar dolara ulaştı!

Türkiye'nin 11 aylık dış ticaret açığı 99,8 milyar dolara ulaştı!

Ticaret Bakanı Mehmet Muş tarafından kasım ayı dış ticaret istatistikleri açıklandı. Buna göre Türkiye'nin 11 aylık dış ticaret açığı 99,8 milyar dolara ulaştı.Ticaret Bakanı Mehmet Muş kasım ayına yönelik dış ticaret istatistiklerini açıkladı. Verilere göre kasım ayında Türkiye'nin ihracat rakamları geçen yılın aynı ayına göre yüzde 1.9 artarak 21.9 milyar dolar oldu. Bu rakamlar, bugüne kadarki en yüksek kasım ayı ihracatı olarak test edildi.

Ticaret Bakanlığı tarafından açıklanan geçici verilere göre Türkiye'nin 11 aylık dış ticaret açığı 99,8 milyar dolara ulaştı.

 Türkiye nin 11 aylık dış ticaret açığı 99,8 milyar dolara ulaştı!

İthalat ise yıllık yüzde 14 artarak 30.7 milyar dolara yükseldi. Böylece dış ticaret açığı kasımda yıllık yüzde 61 yükselerek 8.8 milyar dolar oldu. 

Bakan Muş, tarafından açıklanan kasım ayı geçici ticaret verilerine göre kasımda ihracat yüzde 1,9 artarak 21,9 milyar dolar olurken, ithalat ise 30,7 milyar dolar olarak kayıtlara geçti. 
 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön